Hét ponttal verte a Kaposvár a Pécset

A Kaposvár végig vezetve győzte le 70-63-ra a Pécset az Orosz László Emléktorna utolsó mérkőzésén.

MTOK VII. Orosz László Emléktorna, Kaposvár
Kaposvári KK - PVSK-VEOLIA 70-63 (23-17, 13-9, 15-15, 19-22)

Kaposvári KK: Dunn (9/3), Evans (17/9), Ivosev (16/6), Hendlein (9), Spica (12). Csere: Hock (2), Bogdán (-), Grebenár (2), Blaskovits (3/3), Filipovity P. (-), Kocsis Z. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Pécsi VSK-VEOLIA: Durham (16/9), Supola (-), Budimir (10/6), Dukics (6/3), Sarlija (16). Csere: Bíró O. (5/3), Demeter (3/3), Harazin (-), Antóni (3/3), Simon K. (4). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.

A Kaposvár a mérkőzés elején jobban, aktívabban védekezett, labdaszerzések után pedig a gyorsindításokból eredményesek is voltak a hazaiak - Ivosev mellett a fiatalok is kifejezetten jól játszottak hazai oldalon. A vendégek Durham 2-2-ire építettek, és a 7 pontos Sarlija vezetésével tartották magukat, de így 23-17-es vezetésre tett szert a somogyi alakulat egy negyednyi játék után. A második felvonásban mindkét gárda támadójátéka visszaesett - a Kaposvár 6 perc alatt 4 pontot szórt (27-26), a felvonás második felében pedig a Pécs nem szerzett egyetlen kosarat sem, így egy 9-0-s kaposvári szakasszal 36-26 lett a félidő.

A fordulás után is maradt a hazaiak előnye, egyik gárda sem dobott igazán jól, de a mecsekaljai gárda Durham 9 pontjára építve csinált egy 9-2-es szakaszt, ezzel visszajöttek 5 pontra (42-37). A negyed vége megint a rendező Kaposváré volt, akik egy 7-0-s szakasszal megint elléptek, és az utolsó játékrész előtt megmaradt a félidei 10 pontos előnyük (51-41). A záró 10 perc elején megint felkapaszkodott öt pontra a Pécs, szoros végjátékra volt kilátás. Mindkét oldalon rengeteg volt ezt követően a hiba támadásban, Durham le is ült a mérkőzés utolsó perceire. A Kaposvár megőrizte előnyét, hiába próbálkozott a Pécs - a végeredmény 70-63 lett.