Horvát és szerb siker - döntőt és elődöntőt vezettek bíráink

Befejeződött Splitben az egyetemi Európa-bajnokság. A két döntő sima volt, a férfiaknál hazai, a hölgyeknél belgrádi siker született.

Kezdjük a hölgyekkel. A belgrádiak átrohantak a német csapaton (89-53). Az egyoldalú finálé egyik játékvezetője Záray Kata volt - izgalommentes finálét vezetett. Nyilván az előző meccseken - férfi találkozókon is közreműködött a magyar hölgy - nyújtott teljesítménye is közrejátszott abban, hogy rábízták a döntőt.

Gyuris Péter pedig az egész Eb talán legizgalmasabb mérkőzésének, egy igazi presztízscsatának, a 4 másodperccel a befejezés előtt eldőlő Split - Belgrád elődöntőnek volt az egyik játékvezetője. A horvátok aztán a döntőben végig vezetve simán verte a török Fatih egyetem csapatát. Az első félidő végére még 1 pontra visszakapaszkodott a török gárda, ám szünet után csupán 14 pontra volt képes, így a házigazdák a legendás Jugoplastika csarnokában forró hangulatban 30-29-es félidő után a második 20 percet 40-14-re nyerve 70-43-ra győztek.