Hosszabbításban győzött a PVSK

Az első játéknapon egyaránt vereséget szenvedő PVSK és az osztrák Oberwart mérkőzésével folytatódott Szombathelyen a III. Horváth Zoltán Emléktorna.

Az Oberwart a pénteki nyitómérkőzésen simán, 113-72-re kapott ki az Atomerőműtől, míg a pécsiek a házigazda Falco ellen maradtak alul 81-69-re.

Az első tíz percben nem sokat törődtek a felek a védekezéssel, a két csapat ötven pontot szorgoskodott össze. Ekkor még a PVSK járt előrébb, de a második negyed elején rögvest átvette a vezetést az osztrák csapat és egy 10-0-s rohamot is bemutatva 39-29-re lépett meg.

A fordulást követően viszont a feljavuló Loesing vezérletével jött vissza a meccsbe a PVSK. Honfitársa, a próbajátékon tartózkodó Legion szintén remek napot fogott ki, így kiélezett mérkőzés alakult ki. Az utolsó percbe fordulva még 85-80-ra vezetett az Oberwart, ám végül Loesing pontjaival hosszabbításra mentették a találkozót a pécsiek.

A ráadás izgalmasan alakult, egy perccel a vége előtt 96-93-nál az osztrák csapatnál volt az előny, de előbb Csabay majd Loesing is beemelt egy hármast, így végül fordított és nyert a PVSK.

Pécsi VSK-Pannonpower – Oberwart Gunners 100-98, h.u. (26-24, 16-23, 20-15, 25-25, 13-11)

Szombathely, Arena Savaria, III. Horváth Zoltán Emléktorna

PVSK: Loesing (25/6), Kovács P. (9/6), Legion (30/9), Tóth N. (15), Dill (5). Csere: Csabay (3/3), Bödör (6), Nagy K. (2), Bíró O. (-), Halász (3), Csernák (2). Vezetőedző: Csirke Ferenc

Oberwart, legjobb dobók: Cradingo (35/6), Gant (22), Johnson (13), Ochsenhofer (11/9).

Kép: pvsk-panthers.hu