Jobban hajrázott az Alba Kaposváron

Szoros meccset nyert meg a bajnoki címvédő Somogyban, egyetlen kosárral bizonyultak jobbnak Lóránték.

A delfinek.hu beszámolója:

Kaposvári KK–Alba Fehérvár 72–75 (14–18, 21–28, 21–12, 16–17)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok (zárt kapus), vezette: Söjtöry, Koncsek, Deák.

Kaposvári KK: Dunn (10), Evans (14/6), Ivosev (20/6), Hendlein (17), Spica (3). Csere: Baki (4), Papp P. (2), Blaskovits (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Alba Fehérvár: Hill (8), Simpson (8), Markovics (5/3), Filipovity M. (9/6), Lóránt (18). Csere: Brbaklic (3), Harris (20/9), Kovács Á. (4), Keller I. (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–4, 7. perc: 10–12, 12. perc: 14–21, 17. perc: 28–39, 22. perc: 40–50, 27. perc: 54–54, 32. perc: 58–63, 38. perc: 66–72.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók a kaposváriak első hazai előkészületi mérkőzésén, melyen a bajnoki címvédő Alba Fehérvár volt az ellenfél. A somogyiaknál Grebenár Péter kisebb kézsérülése miatt hagyta ki a találkozót. A somogyiak a jelenleg is zajló felújítási munkák miatt eddig csak néhány alkalommal tudtak a Városi Sportcsarnokban edzeni.

Dunn ziccerével indult a meccs, de Lóránt pontjaival hamar fordítottak a vendégek. Mindkét együttes próbált gyors akciókat vezetni, a befejezésekbe azonban többször is hiba csúszott. Markovics hármasa vezette be a második negyedet, majd Harris növelte az Alba előnyét triplával. A tíz egységnyi körüli különbséget Ivosev hármasával sikerült faragni. A védekezésbe azonban több hiba csúszott, így a szünetig 46–35-ös előnyt kovácsolt a vendégcsapat. A nagyszünet után Spica is megszerezte első pontjait, de ezzel is csak a különbséget sikerült tartani. Dunn révén lopakodott közelebb, majd Ivosev újabb triplájával 54–54-nél egyenlített a hazai alakulat. Jobban védekeztek a somogyiak ebben a játékrészben mutatta ezt a negyed 21–12-es végeredménye is. A záró szakaszban erősített a bajnok és a kiválóan játszó Harris, valamint Lóránt vezérletével ismét előnyhöz jutott. A 33. percben Bakit kellett lecserélni akinek Brbaklics kapott a szemébe. A végjátékban több dobást elhibáztak a kaposváriak, így az Alba meg tudta őrizni a kiharcolt előnyét.

A somogyiak pénteken és szombaton a Matro-PVSK kupán szerepelnek a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban.

fotó: albakosar.hu