Jól tartotta magát a férfi válogatott, de végül kikapott

Két és fél negyedig lényegében fej-fej mellett haladt Szlovéniával a magyar férfi kosár válogatott az Adecco Kupa nyitónapján, de a jóval több büntetővel dolgozó házigazda végül 84-64-re győzött.

Adecco Kupa felkészülési torna, Szlovénia
Szlovénia - Magyarország 84-64 (19-17, 19-21, 22-17, 24-9)

Szlovénia: Dragic 2, Prepelic 10/6, Doncic 18/12, Muric 7, Vidmar 13.
Csere: Zagorac, Blazic 6, Rebec 6, Cancar 8, Dimec 8, Sisko, Kosi, Nikolic 4, Hrovat 2.

Magyarország: Wittmann 13/9, Vojvoda 15/9, Ferencz 10/6, Tóth N., Keller 3.
Csere: Allen 13/6, Tóth Á. 2, Eilingsfeld, Ruják, Perl 8, Kovács P., Csorvási.

A szlovének ugyan két hármasnak köszönhetően 9-4-gyel nyitották a találkozót, de ahelyett, hogy magasabbra taksált ellenfelünk elhúzott volna a mieinktől, Ivkovics Sztojan együttese nagyon jól tartotta magát, gyakorlatilag az első két és fél negyed folyamán végig fej-fej mellett haladtunk Luka Doncicékkal. A szlovének jól kezdtek kintről, 3 hármast is beszórtak az első 10 percben, de a következő két negyedben összesen egyet, míg mi 30 perc játék után már 7 bedobott triplánál tartottunk. A hazaiak leginkább annak köszönhették, hogy 25 percig egyáltalán tartani tudták a mieink tempóját, hogy összesen 24-szer állhattak a vonalra az első három negyedben, ebből 18 büntetőt be is szórtak - a mieinknél 3/5 volt az arány összességében ekkor. A harmadik negyed második felében aztán meglépett 5 ponttal az Adecco Kupa házigazdája (60-55), és a záró játékrész elején el is döntötte a meccs sorsát, miután 16-0-val nyitotta ezt a szakaszt, így 19 pontra nőtt a differencia (76-55). Végül 84-64-re győztek a szlovének.

A meccs hosszabb összefoglalóját, illetve Ivkovics Sztojan értékelését a nemzetisport.hu-n olvashatjátok!