Kétszeres hosszabbításban nyert a Pécs

A II. Orosz László Emléktorna döntőjében a házigazda Kaposvár és a legendás center szintén egykori klubja, a PVSK csapott össze.

A találkozó a somogyiak számára indult jobban, Swanston pár perc után már három triplánál járt (13-3), nem okozott meglepetést, hogy Csirke Ferenc azonnal időt is kért. Sokáig ez sem járt eredménnyel, hiszen főleg Dávid is ponterősnek bizonyult hazai oldalon, sőt Hendlein is beemelt egy hármast. A folytatásban 13 pontos hátrányt igyekezett ledolgozni a PVSK és leginkább a lendületesen pályára lépő magyar játékosainak hála közelítettek is a pécsiek. A félidőre kilenc pontra jöttek fel.

A folytatásban Loesing és Legion vezérletével zárkózott a Pécs, míg hazai oldalon Spica "ébredt" és egy Dunntól kapott nagy passza után zsákolt, majd szerencsés triplát is szórt. A végjáték izgalmasan alakult, az utolsó percben 77-77-et mutatott az eredményjelző, de mindkét oldal idegesen oldotta meg a záró megmozdulást, így következhetett a hosszabbítás. A ráadásban Spica két büntetővel mentette újabb hosszabbításra a meccset, így újabb 5 perc következett. Közben hazai oldalon Dunn-t kellett lesegíteni ismét térdsérülés miatt. A végjátékban 3 másodperccel a vége előtt Swanston dobhatott 3 büntetőt - be is emelte mindegyiket, de Loesingnek még elég volt a hátralevő idő, hogy bedobja a győztes kosarat, így a pécsiek örülhettek a győzelemnek.

Kaposvári KK - Pécsi VSK-Pannonpower 92–94, 2x h.u. (27-14, 17-21, 22-26, 11-16, 7-7, 6-8)

II. Orosz László Emléktorna, döntő, Kaposvár

Kaposvári KK: Dunn 12/6, Drahos 5/3, Swanston 19/12, Dávid 16/6, Spica 19/3. Csere: Hendlein 12/6, Kiss K. 6/3, Szőke Vezetőedző: Fekete Ádám. Másodedző: Filipovics Gordan

Pécsi VSK: Loesing 17/3, Kovács P. 14/9, Bíró O. 2, Tóth N. 22, Dill 4. Csere: Legion 23/12, Bödör 3, Csabay, Halász 2, Nagy K. 4. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Másodedző: Czigler László

Fotó: pvsk-panthers.hu