Kinterék a negyedik helyről kezdik a rájátszást!

Kinter György cseh élvonalbeli csapata, a BK Decin egy nagy hajrával egészen a negyedik helyig feljött a tabellán és így jó helyzetből kezdheti majd a rájátszást. A magyar center több mérkőzésnyi "hallgatás" után végre kapott némi lehetőséget a bizonyítással, s nem is tétlenkedett.

A Decin a felsőházi középszakasz utolsó előtti fordulójában nem bírt hazai pályán a Prostejovval (74-77), Kinter ezen a találkozón csupán 1 percet kapott, ami alatt nem tudta magát beírni semmivel sem a statisztikai lapra.

Ugyanakkor a magyar center klubja a záró fordulóban a rivális Ostravát idegenben verte (75-79), ez pedig azt jelentette a többi, Decin-szemszögből jól alakuló eredménnyel karöltve, hogy két helyet is lépett előre a gárda a táblázaton, s 19 - 15-ös mérlegével a negyedik pozícióban kezdheti a Pardubice elleni rájátszás párharcot Kinter klubja, ráadásul a pályaelőny birtokában.

Honfitársunk 9 percet kapott ezen az összecsapáson, ami alatt 4 pont és 3 kiharcolt fault került fel a neve mellé, mezőnyből 2 kísérlete volt, mely közül az egyik jó is volt, a büntetővonalon pedig nem remegett meg a keze (2-ből 2).

Fotó: ztekosar.hu