Kiszenvedte a Szolnok

Az utolsó negyedben óriásit hajrázott a légiósok nélkül, végig nagyot küzdő Kecskemét a Szolnok otthonában. Nikolov hármasával viszont végül nyerni tudott a bajnoki címvédő, amely ezzel 3-0-ás összesítéssel jutott a legjobb négy közé.

Rögtön magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, Nikolov és Horváth pontjaival 5-0-ra vezettek. Az életéért küzdő Kecskemét nem hagyta magát, és Wittmann kosaraival lopakodott egyre közelebb, majd Dénes Gábor zsákolásával és triplájával egy pontra fel is jöttek. A negyed utolsó két percében aztán mind a két oldalon bedeszkázták a gyűrűt, csak büntetőkből tudtak betalálni a csapatok, így elég pontszegény első negyedet láthattak a nézők (14-14).

Sokáig a második játékrészben is alig-alig esett kosár, derekasan birkóztak a felek a palánkok alatt, de rengeteg rossz megoldás után is bosszankodhattak a mesterek. A 16. percben 21-22-re vezetett a Kecskemét, amikor felpörögtek az események: Báder egy eladott labdát követően Csorvásival akaszkodott össze, ami után ütésért kiállították a Szolnok centerét. A Kecskemét nem foglalkozott az érezhetően megváltozott hangulattal, és próbálta kihasználni helyzeti előnyét: Wittmann, Pongó és Pap találataival ezen a meccsen tekintélyesnek mondható 5-6 pontos előnybe került Sztojan Ivkovics csapata. A Szolnoknál ekkor visszanyúltak régi fegyverükhöz, a triplákhoz: Horváth Ákos hárompontosa vezette fel Obie Trotter parádéját: a válogatott irányító zsinórban három triplát szórt be, amivel némi előnyt csikart ki csapatának a nagyszünetre (33-30).

Trotter stílszerűen triplával nyitott a félidőt követően, majd Mills és Nikolov kosaraival 10 pontos előnybe került az Olaj (40-30). A Kecskemétnek semmi nem jött össze, bár hozzá kell tenni, hogy a Szolnok sokkal határozottabban védekezett ebben az időszakban. Horváth Ákos hárompontosa után Wittmann a legjobbkor talált be kintről, ám a szolnoki henger beindult: Báder helyén Grebenár remekelt a palánkok alatt, a többiek is hozzátették a magukét. Fodor ziccere után eldőlni látszott a meccs és a továbbjutás is, hiszen 18 ponttal vezetett az Olaj (55-37). A negyed végéig ebből 15 pont meg is maradt.

Talán csak a kecskemétiek gondolták a csarnokban, hogy ebből még kosármeccs lehet – ám az lett! A kecskemétiek be-betaláltak, a Szolnok azonban egyszerűen képtelen volt pontot szerezni: a 36. percben Nikolov talált be először hazai oldalon! Ekkor már bőven 10 ponton belül volt a Kecskemét, a legjobbkor jött Brandon Gay triplája, amivel ismét visszaállt a 8-10 pontos differencia. Ami azonban ezután jött, az rémálomszerű volt a hazaiaknak: 63-54-ről 63-62-re jött fel a Kecskemét: Csorvási egy duplával, Wittmann két nagyszerű kinti dobással jelentkezett, és még nem volt vége: Pongó Martin tempójával átvette a vezetést a vendéggárda! A végjátékban sorra maradtak ki a dobások: előbb Trepák hagyott ki két büntetőt, majd a vendégek legjobbja, Wittmann is ugyanígy járt a túloldalon. Az utolsó vendégtámadást kivédekezte az Olaj, a végén pedig Trotter okos passza után Nikolov maradt üresen a sarokban, és a bolgár válogatott nem hibázott: triplájával visszavette a vezetést a Szolnok. A Kecskemétnek 2.1 másodperce maradt, ám már az alapvonali bedobást is elrontották – Trotter megszerezte a labdát, és vele együtt a győzelmet, illetve a továbbjutást is.

Pór Péter, a Szolnok vezetőedzője: Az volt ma a legfontosabb, hogy lezárjuk a párharcot. Túlságosan dekoncentráltan játszottunk a lelkes és agresszív kecskeméti fiatalok ellen. Megyünk tovább, és készülünk a debreceni Final Fourra.

Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: Ria, ria, Hungária! Köszönjük a buzdítást a kecskeméti embereknek, akik elkísértek bennünket. A mai meccs bebizonyította, hogy van értelme a TAO-nak és az utánpótlás-nevelésnek. Büszke vagyok a csapatomra, és gratulálok a Szolnoknak!

Szolnoki Olaj KK - Kecskeméti KSE 66-64 (14-14, 19-16, 25-13, 8-21)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, V.: Pálla, Forrai, Jurák

Szolnok:Trotter (16/12), Mills (7/3), Horváth Á. (14/9), Nikolov (15/3), Báder (2). Csere: Fodor M. (3), Trepák (-), Gay (6/3), Soós (-), Grebenár (3). Vezetőedző: Pór Péter

Kecskemét: Wittmann (19/9), Mészáros M. (2), Dénes (9/6), Hegedűs (4), Bencze (2). Csere: Pongó Ma. (10), Pap (2), Csorvási (12), Pongó Má. (4). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics

Kiállítva: Báder (16.)

A párharc végeredménye: 3-0 a Szolnoki Olaj KK-nak.