Kiütötték a Szolnokot Montenegróban

Ma este az Adria Liga 17. fordulójában a Szolnoki Olaj KK ellenfele a tabella negyedik helyezettje, a montenegrói Buducsnoszt VOLI együttese volt. A podgoricai meccs egyértelmű esélyesei voltak a 2013-as naptári évet kiváló formában kezdő hazaiak, és bár az elején még voltak problémáik - főleg védekezésben -, két nagyobb rohanásnak köszönhetően simán, az előzetesen vártaknak megfelelő különbséggel hozták az összecsapást, ezzel tovább erősítik helyüket a táblázat első harmadában, a Szolnok viszont a Siroki Partizan elleni győzelme miatt már csak matematikai esélyekkel rendelkezik az utolsó hely elkerülésére.

Adria Liga, 17. forduló
Buducsnoszt (montenegrói, 10-7) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 4-13) 88-63 (26-19, 26-21, 19-9, 17-14)

Buducsnoszt: Ivanovics 9/6, Mihajlovics 15, Vitkovac 2, A. Popovics 10, Lee 9.
Csere: M. Milosevic 6, M. Popovics 5, Bunics 3, Bost 8/3, Ivanov 4, S. Milosevics 15/9, Mugosa 2.

Szolnoki Olaj KK: Simon -, Horváth 5/3, Sehovics 19/3, Bell 6/6, Báder 4.
Csere: Szabó 10, Fodor 3/3, Kalve 14/6, Németh 2, Markovics -.

Nem kezdett rosszul a magyar bajnok Montenegróban, hiszen korán összeszedett 3-5 pontos hátránya nem nőtt tovább, sőt, az első negyed felére el is tűnt Rashad Bell két triplájának köszönhetően. A hazaiak jól pörögtek támadásban, de védekezésben közel sem voltak annyira agresszívek, mint a szolnoki meccsen, a magyarok pedig ezúttal kihasználták hibáikat. Az álomszerű kezdés nagyjából hat percig tartott, 14-14-et követően ugyanis teljesen megállt a Szolnok, a Buducsnoszt pedig nagyon könnyű kosarakkal pillanatok alatt elhúzott hét pontra (21-14), egy perc alatt sikerült összeomlani annyira, hogy máris komoly hátrányban találta magát az Olaj. 23-16-nál, két perccel a vége előtt érkezett az első vendég időkérés Neno Ascsericstől, az eredménynél azonban még nagyobb gond volt, hogy Báder Márton és Szabó Miklós is két-két hibával állt már ekkor. Annyit sikerült elérni, hogy a különbség nem nőtt tovább, de nem is csökkent, 26-19-cel végeztek a csapatok az első 10 percben.

A második negyed szintén nem kezdődött rosszul az Olajnak, védekezésben többször is eladott labdába hajszolták a hazaiakat, támadásban pedig Ernests Kalve vezetésével elindultak felfelé, Szead Sehovics triplája azt jelentette, hogy 12 perc elteltével újra egál volt az állás (28-28). Talán ez kellett ahhoz, hogy újra felpörögjenek a montenegróiak, kettő és fél perc alatt ugyanis futottak egy 10-0-át, ezzel megint látótávolságon kívülre kerültek. Báder a negyed közepén megkapta harmadik személyijét, faultgondjai miatt újra le kellett ülni a kispadra. Úgy tűnt, hogy megint ellőtte puskaporát az Olaj az első pár percben, hiszen összesen egy Kalve triplára futotta erejükből négy és fél perc alatt, az egyre inkább növekvő távolság miatt újabb időkérés következett a vendégeknél (44-31). Sehovics nagyot harcolt a félidő végén és nagyban neki köszönhetően csökkent is a távolság, de nem szignifikánsan, 52-40-re vezetett a Buducsoszt a nagyszünetben.

A harmadik negyedben Kalve vezetésével három percig tartotta valamennyire magát az Olaj, de technikai hibák után folyamatosan nőtt a távolság, a védekezésben széteső, támadásban görcsössé váló szolnokiak hátránya pedig a 25. perc közepére 20 pont fölé dagadt (66-45). A teljes hátralévő negyed a hibákról szólt, hiszen kihagyott dobások - nem egyszer ziccerek -, eladott labdák jellemezték leginkább ezt az időszakot, így öt és fél perc alatt mindössze 5, illetve 4 pontot szereztek a felek, 71-49-cel fordultak az utolsó játékrészre. Jól mutatja a vendégek kilátástalanságát támadásban, hogy mindössze kilenc egységet termeltek 10 perc alatt. Túlságosan sokszor próbálták meg egyénileg megoldani a helyzeteket, ezeket pedig egy ilyen szintű csapat ellen nem lehet megtenni, ebből a sok eladott labdából alakult ki a 20 pontnál is nagyobb különbség - ezt követően viszont a Buducsnoszt sem törte már magát.

A teljes utolsó felvonás arról szólt, hogy mindkét csapat minél gyorsabban próbálta lepörgetni az órát, mindenki tudta már, hogy semmi érdemleges nem történhet az utolsó 10 percben. Szabó megmozdulásai jelentettek némi szépséget ebben a szakaszban, de már egyik csapat sem törte magát. A végeredmény 88-63 lett, ezzel, illetve a Siroki meglepetésgyőzelmével a Partizan ellen két meccs a hátránya az Olajnak az utolsó előtti helyezettel szemben, ráadásul az egymás elleni eredményekben is jobbak a bosnyákok, csoda kell ahhoz, hogy a magyarok elkerüljék az utolsó helyt.