Könnyed körmendi siker Jászberényben

Németh István nagyon bekezdett vendég oldalon, a rutinos vajkezű játékos 11 pontot vállalt magára csapata első 13 egységéből, míg a hazaiknál Dramicanin bizonyult a gólfelelősnek. Cseh György két triplával támogatta a kapitányt, Fodor pedig egy gól jó plusz egyes akcióval zárta a negyedet, ami kilenc pontos fórt jelentett a vasiak számára (18-27).

Gyors kosárváltás után kisebb gólcsend ereszkedett a mérkőzésre, majd ismét a Körmend tudott lépéselőnybe kerülni, a Jászberény Dramicanin vezérletével próbálta tartani a lépést, nagy segítséget kapva a fiataloktól (Horti, Medve, Szögi, Helmeczi) ebben a szakaszban. A különbséget így sem sikerült csökkenteni, sőt Cseh remek formájának köszönhetően 12-vel járt előrébb a nagyszünetben a vendég alakulat (35-47).

Térfélcserét követően sem változott a játék képe, a házigazdák továbbra is futottak az eredmény után, de az egyre jobban belelendülő Townes és Eilingsfeld páros jó játékával kellő távolságban tudta tartani ellenfelét a Körmend, Ferencz Csaba egymás utáni két triplájával pedig kialakult a legnagyobb különbség a mérkőzésen (49-66), amire még rátettek egy lapáttal a vendégek a negyed hajrájában (51-70).

A záró felvonásban már csak be kellett evickélni a célba a Körmendnek, ami gond nélkül sikerült is, bár két perccel a vége előtt a Jászberény még megpróbálkozott egy huszáros hajrával. 24 pontos hátránynál megkezdték a felzárkózást Medvéék, és sikerült 14-1-el zárniuk a mérkőzést, de túl későinek bizonyult minden erőfeszítés, a vasi gárda győzelmét nem veszélyeztette már az újonc feltámadása (72-81).

A Körmend ezzel a negyedik helyen zárta az alapszakaszt és azzal a Pakssal találkozik majd, amelyet odahaza padlóra küldtek (91-68) Némethék, viszont idegenben ők szaladtak bele egy nagy pofonba (85-64). A Jászberényre élet-halál harc vár a ZTE-vel a kiesés elleni párharcban.

Jászberényi KSE - MJUS-Fortress Körmend 72-81 (18-27, 17-20, 16-23, 20-12)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola Vezette: Pálla Z., Gál J., Boros T. (Szabadvári)

Jászberény:Sormaz (-), Dramicanin (31/3), Horti (11/3), Helmeczi (8), Medve (10) Csere: Szögi (9), Fülöp (-), Antal (-), Kovács (-), Wehner (2), Borszéki (-), Varga (-)

Körmend: Townes (15, Cseh (14/12), Németh (14/6), English (4), Ferencz (11/9) Csere: Fodor (3), Ruják (-), Sonyák (2), Eilingsfeld (14/3), Mladenovics (5), Csapai (-), Sövenek (-)

Fotó: bckormend.hu

Slide: frisss.hu