Körmendre került a Krasznai Kupa

A meccs elején azáltal, hogy amerikai centereik több pattanót is visszaszereztek a hazai palánk alatt, a körmendiek vezettek. A küzdelmes eső negyed közepén Barovics és Gunn villanásai révén átvette a vezetést az SKC. A szakasz végén is inkább a küzdelem, mint a szép játék dominált, felváltva vezettek a csapatok. A hajrá a zónára átálló vendégcsapatnak sikerült jobban. A második negyed elején lendületben maradt, s 8 ponttal ellépett a Körmend. Az igencsak hosszúra nyúlt hazai kosárcsendet Takács törte meg egy "sarki" hármassal, s ez a találat egy 11-0 s hazai "száguldás" kezdetét jelentette. A vendégek "pontatlan" periódusának Farkas vetett véget, ám a mezőnyben is hasznos Takács újabb hármasa ismét nagy lökést adott az SKC-nak. Látványos megoldások következtek, Ferencz dobott szép kosarat majd Keresztes zsákolt Tóth ügyes átadása után. A második szakaszra "feltámadó" Sopron 10 ponttal vezetett félidőben.

Ruják hármasával indult a második félidő, a kapkodva kezdő hazai együttes első pontjára több, mint 2 percet kellett várni, Gunn dobta büntetőből. A vendégek zónája ellen aztán egy szép hármast is beemelt, amellyel vissza is állt a szünetbeli 10 pontos különbség. A szakasz közepén szigorúbbá, keményebbé vált a körmendi védekezés, és ez nem ízlett a hazai játékosoknak, újra feljöttek a piros-feketék. Barovics villanásaival ismét megugrott az SKC, ám a szakasz végén labdákat szereztek a vendégek, s Kutasi dudaszóra dobott hármasával ötre jött fel a Körmend. A záró szakasz elején Csapai hármasa után 2 pontra csökkent a soproni előny. Kicsit túlpörgött a hazai együttes támadásban rossz döntéseket hoztak játékosai, dobás helyett passzoltak, és fordítva.  A holtponton Keresztes és Vesztergom lendítette át a hazaiakat, de a Körmend Shaw vezetésével tapadt a hazai együttesre. A negyed közepén az egy ideje "hallgató" Gunn is hozzászólt a játékhoz egy szép, betörés utáni kosár formájában. Szűken, de vezetett az igen sok büntetőt rontó SKC. Majd Ferencz hármasával, két és fél perccel a vége előtt egalizált a Körmend, ezt követően Ruják betörése utáni kosarával már vezetett is a teljesen elbizonytalanodó hazaiakkal szemben. Barovics támadó pattanó után egyenlített, majd 20 másodperccel a vége előtt Fodor dobott hármast. Az SKC kapkodott,a higgadtabb Körmend pedig megnyerte a meccset és a kupát.

Kis-Rába menti Takarék SKC 63 - 68 BC Körmend  (10-13, 26-13, 14-19, 13-23)

3. SMAFC - NYME

A Kupa legértékesebb játékosa (MVP): Filip Barovics (Kis-Rába menti Takarék SKC)
A legeredményesebb játékos: Balogh Gergely (SMAFC-NYME) 30 pont
A legjobb soproni játékos: Keresztes Rafael (Kis-Rába menti Takarék SKC)