Lóránt 13 pontjával nyert a Lagun

A forduló előtt 7. helyezett Lagun Aro Lóránt remek, 13 pontos teljesítményével verte szűken a Badalonát, így továbbra is tapad a spanyol elitbajnokság legjobb csapataira.

A Lagun Aro számára fontos volt ez a meccs, mert egy esetleges vereség (ellenfele a meccs előtt a 12. helyen tanyázott, hárommal kevesebb győzelmet számlálva, mint a hazaiak) után leszakadhatott volna a középmezőny elejétől. Papamakariosszal a fedélzeten kezdett a San Sebastian, és a magyar fiú, Lóránt Péter is hamar, a 4. percben lehetőséget kapott. Igaz akkor még nem sokat tett hozzá a csapat teljesítményéhez, ám később remekelt, és a félidőig 11 pontot szerzett, amivel a mezőny második legjobb dobójává avanzsált a nagyszünetig tartó időszakban.

A pompás második negyedre támaszkodva végig tartotta 7-10-12 pontos előnyét a Lagun Aro, s a második félidőben már az addig nagyon is fickándozó Jetert is jobban megfogták a hazaiak, így végül gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott Lóránt alakulata. Igaz, 80-67 után még egy nagy hajrával izgalmassá tette a végét a Joventut (88-85 a 40. percben), ám nem sikerült kiénekelni a sajtot a vendéglátók szájából.

Érdekesség, szinte teljesen egyformán teljesítettek a gárdák mind lepattanószedésben, mind a duplák terén, sőt, gyakorlatilag ugyanúgy dobták a büntetőket is, de amíg a Lagun már igen korán elsüllyesztett 10 triplát, addig a vendégek csak hatnál jártak. Nyilván nem lehet lesarkítani erre, de ez a 10-12 pont volt a különbség a hazaiak javára. Aztán amikor beindult távolról a Badalona is, rögtön egál közeli lett az állás.

Lóránt Péter az első félidőben játszott többet (jegyezzük meg, ekkor ment valamivel jobban a hazaiaknak), s összesen végül 12 és fél percet kapott Sito Alonsotól. 3 lepattanót szedett 16 VAL értékével csapata harmadik leghasznosabb játékosa volt, és a triplákat 100%-osan dobta, 3/3-as mutatójára büszke lehet a magyar fiú.