Lóránt 8 ponttal mutatkozott be Rómának

Pénteken Lóránt Péter megérkezésével lett teljes a Virtus Roma csapata - leszámítva a nigériai Dagunduro sérülését -, most pedig előbb megvolt a keret hivatalos bemutatása a szurkolók felé, majd a magyar légióssal felálló hazaiak a Montegranaro ellen játszottak egy felkészülési találkozót, melyen honfitársunk 8 pontjának és remek játékának köszönhetően is nagyon simán diadalmaskodott a Virtus Roma.

A montergranaróiak két fontos játékosuk, az olasz irányító Fabio Di Bella, és az amerikai, ex Lakers középjátékos Zach Andrews nélkül érkeztek Rómába, a hazaiaknál csak a nigériai Dagunduro hiányzott, és először mutatkozott be a hazai közönség előtt az EB  selejtezőkről visszatérő Luigi Datome és a mi Lóránt Péterünk. Az ingyenes belépés ellenére nem voltak túl sokan a PalaTizianoban, ők azonban annál lelkesebben üdvözölték az újakat. A Roma az  elejétől fogva vezetett, az első két negyedben 7-8 ponttal stabilan nála volt az előny, a szünet előtt 1 perccel érte el először a 10 pontot a különbség. Az első félidőben elsősorban Datome és Czyz remekelt. A 3. negyedben jelentős részben Lóránt Peti pontjainak is köszönhetően már 20 pont közelébe nőtt a különbség. 67-48-as állás után az utolsó negyed már gálaelőadás volt. Nagyszerűen sikerült Lóránt Péter hazai bemutatkozása is, remek védekezés és látványos kosarak is jellemezték a játékát, és a cserepadról beállva is 8 pontot szerzett, teljesítményét a Sportando főszerkesztője is elismerő szavakkal illette a lefújás után.

Virtus Roma - Montegranaro 89 - 55

Roma: Taylor 18, Datome 16, Goss 11, Czyz 15, Lawal 6. Csere: Lóránt 8, Jones 8, D'Ercole 7, Lawal 6.

Montegranaro: Cinciarini 9, Burns 19, Slay 4, Mazzola 6, Piunti 2. Csere: Steel 9, Campani 4, Johnson 2.