Lóránt: dupla-dupla!

A bajnokság nyitánya előtt az utolsó felkészülési tornán vesz részt ezen hétvégén a Virtus Roma, és a hétközi lehengerlő játék után újfent remek és egyre javuló formáról tett tanúbizonyságot Lóránt Péter (ma  lett hivatalos hogy a 44-es számú mezben játssza majd végig a szezont) és csapata, az avellinoi felkészülési tornán ahol ma kora este az első ligás JuveCaserta volt a Roma ellenfele. A magyar válogatott erőcsatára szerdán Rómában már letette a névjegyét, köszönhetően annak is, ezúttal már lényegesen több bizalmat és pályán töltött percet kapott, Péter pedig nem okozott csalódást mesterének, 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el, és ez a teljesítmény ma, az olasz válogatott  egyik sztárjának, Gigi Datomenak a 20 pontja, és lengyel Czyz 14 pontja mellett csapata egyik legjobbjává tette őt. Pétert ezúttal is a számára talán kicsit szokatlan ötös poszton foglalkoztatta Calvani mester, de egyre inkább úgy néz ki, és reméljük nem kiabáljuk el, Péter a center pozíciójában kezdőember is lehet a nigériai-amerikai Lawal rovására.

De nemcsak Peti érdemel dicséretet, a Virtus Roma is pont e legjobbkor, egy héttel a bajnoki rajt előtt talált rá az igazi formájára, és a zsinórban elvesztett 5 edzőmeccs után, négy napon belül már másodszor mutat fel imponáló teljesítményt, és megsüvegelendő győzelmet. Ezúttal az a Caserta volt az áldozat, akitől pont egy hete még kikapott a Roma, ma viszont már nem volt kegyelem, az első negyedtől kezdve dominált a Virtus. Datome és Lóránt vezetésével ha nem is fölényes de stabil előnyre tettek szert már az első félidő végére (35-28). A fővárosi bordó-sárgák védekezése ezúttal is ragyogó volt, a casertaiak erejéből csak pillanatnyi fellángolásokra futotta, de azokra mindig jött Lóránték válasza. A negyedik negyedben dőlt el végleg, és lett nagyon sima az összecsapás, Lóránt Péter triplájával az utolsó  negyed 4. percében nőtt először 20 pont fölé (65-44) a különbség. A végére még a Caserta egy picit kozmetikázott a hátrányán, de egy pillanatig nem forgott veszélyben a Roma biztos győzelme. A torna holnapi döntőjében, a Sidigas Avellino-Enel Brindisi párharc győztese lesz Péterék ellenfele.

JUVECASERTA - VIRTUS ROMA 58-74 (14-17, 28-35; 42-50)

Avellino, PaladelMauro

JUVECASERTA: Chatfield 6, Maresca 3, Jonusas 9, Mordente, Marzaioli 2, Sergio, Tomasiello, Wise 13, Michelori 12, Akindele 5, Cefarelli 2, Jelovac 6. All. Sacripanti

VIRTUS ROMA: Goss 6, Tonolli, D’Ercole 4, Dagunduro ne, Gorrieri, Datome 20, Jones 7 (14 lepattanó), Taylor 7, Loránt 14 (10 lepattanó), Lawal 2, Czyz 14. All. Calvani