Ma elődöntőznek az U23-asok

Az országos fiú U23-as bajnokság Kecskeméten zajló 8-as fináléjának első napján nyertek a hazaiak, a Pécs, a Körmend és a Factum Debrecen, így ők ma már az érmes helyekért vívnak csatát, míg a többiek az 5-8. helyért küzdenek meg.

Az alapszakasz végén kialakult sorrend alapján Kecskeméten az ottani első a nyolcadikkal (Kecskemét - Paks), a második a hetedikkel (Factum - ZTE), harmadik a hatodikkal (Albacom - Körmend), negyedik az ötödikkel (Pécs - Kaposvár) játszott, s a nyertesek már a négy között találták magukat.

Ma, szombaton rendezik a további meccseket, vasárnap pedig a végső helyosztók következnek a Messzi István Sportcsarnokban.

A pénteki nap eseményei:

Kecskemét - Paks 81-59 (Katt a képre a statért, dobókért!)

A nyitó találkozón az alapszakaszban is brillírozó, 26 meccsből mindössze 1 vereséget (azt is a legutolsó körben a Kaposvárral szemben) beszedő Kecskeméti KSE és a például Morgen Ferdinánddal megerősödő Paks csapott össze. Hiába volt az alapszakaszban csak 8. az ASE, itt előzetesen nagy csatát várt mindenki, ám nem jött be a jóslat, hogy akár rögtön az elején nagy meglepetés születhet, mert a Kecskemét simán elintézte ellenfelét. A vesztes Paks csapatából Morgen és Kerpel-Fronius emelkedett ki, a hazaiak azonban egy remek első negyed után a visszakapaszkodó Paksot folyamatosan őrölték fel, így Puszta Dávid és Mészáros vezetésével magabiztosan jutottak a legjobb négy közé.

Pécs - Kaposvár 78-58
(Katt a képre a statért, dobókért!)

A második meccs a PVSK és a Kaposvár között zajlott. Ez az idény, úgy látszik a két szomszédos város párharcát hozza, hiszen az NB I A-ban is remek összecsapásokat vívtak a felek, sőt, a Magyar Kupában is összekerültek. Itt, az élvonal közvetlen utánpótlásának meccsén az első negyedben előnyt harcolt ki a KKK, ám a csekély fór később hamar semmissé vált, és az ellenfelénél távolról sokkal jobban dobó Pécs végül Bíró Olivér, Ielcu-Szabó, Halász és Ignácz eredményes, hasznos játékára építve elég sima sikert aratott. A Kaposvárt a másik Bíró, illetve Kovács vitte, amíg tudta.

Albacomp - Körmend 72-78

A harmadik mérkőzés volt talán a semlegesek által is leginkább várt derbi. Az Albacomp és a Körmend került össze, ismétlődött a nagyok bronzcsatája. Ráadásul nem csak emiatt, hanem a két gárda keretét illetően is érdekesnek ígérkezett a meccs. Az Alba bevetette a felnőtt bajnokikon mostanában ritkán szóhoz jutó Madár Andrást, és a szezon egyik legjobb magyar centerét, a mostanában azonban sérüléssel bajlódó, és igencsak nagy formahanyatlást bemutató, de ebben a mezőnyben elvileg nagy ásznak számító Keller Ákost is. Ott volt egyébként Juhos is, aki szintén egyre inkább bejátssza magát az NB I A-s keretbe. Nos, hiába tették oda magukat az említett srácok (Keller és Madár 35 és 37 percet játszott, Juhos pedig 28-at), a Körmend nyerte a csatát. Igaz, az MTE-nél meg a pályán köszönthették a társak Eilingsfeld Jánost, illetve a nagy keret tagságot magáénak tudható Sonyákot és Sömeneket vagy az ígéretes magasembert, Csapait. Eleinte a fehérváriak akarata érvényesült, sokáig vezettek is, de a félidei majdnem egál után kezdett ellépni a Körmend. A záró negyednek már tisztes, 9 pontos fórral futottak neki Sonyákék, ám az Alba visszatornászta magát. A végét jobban bírta azonban a Körmend, amelyik összesen hat (!) kosarassal vívta meg a derbit. Ez mindenesetre érdekes lehet a későbbiekben.

Factum - ZTE 75-71

A negyedik meccset a Factum debreceni alakulata és a Zalaegerszeg vívta. Itt az esélyek a Factum mellett szóltak, de sérülések és betegségek miatt tartottak a mérkőzéstől. A ZTE-t az irányító Kertész Dániel vitte a hátán, illetve Bödör Bence, és villámrajttal 8 pontos előnyt szereztek. Utána észlelt a Debrecen, s már az első negyedben fordított a csereként beálló Varga Ádám és a hórihorgas center Timkó Norbert kosaraival. Elég hullámzó, hibáktól sem mentes meccsen végül egyre magabiztosabban vezetett a Factum (16 pont is volt már közte), de az utolsó negyed lefújása előtt 3 perccel egy végső nagy rohamot indítottak Kerkaiék, a debreceniek pedig egyszerűen leálltak. Labdákat adtak el, hibáztak támadásban és védekezésben is, a ZTE pedig két fontos hármast is dobott. Hogy nem vette át a vezetést, azt gyenge büntetőzésének köszönhette, így csak 72-71-ig jutott. Az egyébként a büntetőket egyformán pontatlanul dobó két gárda meccsén a jobb kerettel rendelkező, s végül Stretea Máté jó célzásával a derbit bebiztosító Factum nyert, de nagyon nehézzé tette maga számára a derbit, a ZTE pedig dicséretesen küzdött, ám végül alul maradt.

17:00: Körmend - Factum

Vasárnap reggel 9-től már zajlanak majd a mérkőzések az utolsó napon, természetesen a végére hagyva az éremcsatákat. A bronzért délután egytől, az aranyért háromtól játszanak az oda eljutó alakulatok Kecskeméten.

Fotó: factumsport.hu (Tóth Bence) - az alapszakasz Factum - ZTE meccsén készült