Megismétlődött az alapszakasz vége

Kecskemét arany, Factum Debrecen ezüst, Körmend bronz. Véget ért az U23-as bajnokságot lezáró 8 csapatos finálé.

Az U23-as fiú bajnokság döntőjébe az alapszakasz első két helyezettje jutott, s a Kecskemét nem adta oda ezúttal sem az elsőséget, míg a Factum Debrecen ezüstérmet vihetett haza, a bronz pedig a Körmendé lett.

Az U23-as, Kecskeméten, a Messzi István Sportcsarnokban zajló, háromnapos, 8 csapatos finálé utolsó napján a helyosztók az alábbiak szerint alakultak.

A 7. helyért a Kaposvár megverte a Zalaegerszeget, majd a nap második meccsén az Albacomp az ASE testén át kozmetikázta azt, hogy nem került a legjobb négybe, s legalább az 5. helyet bezsebelte. Az érmek közül a bronz a Körmend kosarasainak nyakába került, akik kiélezett, az utolsó pillanatokig izgalmas csatában győzték le a PVSK-t.

Az arany és ezüst elosztása pedig a Kecskeméti KSE-re és a Factum Sport Debrecenre maradt. Erről írjunk picit bővebben!

Kecskeméti KSE (foto)

A hazaiak az egész szezonban kiválóan teljesítettek, és 26 alapszakaszi meccsükből 25-öt megnyertek, míg itt a végső tornán is két sikeren voltak túl a döntő előtt. A debreceniek sem sokkal maradtak le tőlük, mert ők az alapszakasz során 22 győzelmet és 4 vereséget tudtak felmutatni, valamint ezen a tornán értelemszerűen szintén még két sikert (másként el sem jutottak volna az aranycsatába).

A Kecskemét a Paks, majd a Pécs testén át verekedte be magát a hétvégén az utolsó, mindent eldöntő ütközetbe, a Factum pedig először a ZTE-t, majd a Körmendet múlta felül. A hazaiaknak viszonylag sima útjuk volt (legalábbis az eredményeket tekintve), a hajdúságiaknak azonban mindkét ellenféllel meg kellett szenvedniük.

Factum Sport Debrecen (foto)

Kettejük döntője aztán meglepetéssel indult! A kékmezes Factum az első negyedben kiválóan kosarazott, és Varga vezérletével 10 pontot vert a Kecskemétre, ráadásul változatos volt a játéka, mert távolról és közelebbről is hatékonyan működtek a támadásai. A kecskemétiek időkéréssel és cserékkel igyekeztek felrázni magukat, s ez a második negyedre sikerült is nekik.

A második tíz perc ugyanis éppen a fordítottját hozta az addigiaknak
. A Debrecen sorozatban 4-5 labdát adott el, ráadásul ezekből szinte mindig tudott indulni a KKSE, emellett a hármasokat is "megtalálták" Mészárosék. Elképesztő volt, hogy az előtte remekelő Factum ennyire beragadt, a Kecskemét pedig okosan és lelkesen játszva gyökeres változást hozott a döntő menetében, vagyis innentől kezdve már a vendégeknek kellett futni az eredmény után, mivel már tízzel is vezetett a KKSE.

A nagyszünetig némileg rendezte sorait a Factum, sőt, a harmadik játékrészben újra jobbik arcát mutatta - sőt, igazából végig az egész meccsen, kivéve azt az 5 perces üresjáratot a második negyedben -, így két pontra zárkózott. A Kecskemét azonban, amikor kellett, mindig tudott újítani, és innentől kezdve hol feljött a Debrecen 2-4 pontra, hol elment a Forray-legénység 7-8-cal.

A negyedik negyedben aztán még volt sansza az utolsó 3 percben is a Factumnak, hogy 71-66-ról fordítson, de az ekkor már az idővel is okosan játszót Kecskemét nem engedte ki a kezéből az aranyat, s megérdemelten nyert.

U23-as Férfi Országos Kosárlabda Döntő
2012. május 27. Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Jakab, Tőzsér, Praksch

Kecskeméti KSE - Factum Sport Debrecen
75-66 (14-24, 27-10, 18-18, 16-14)

KKSE: Mészáros M. 22/6, Kovács B. 2, Pongó Ma. 2, Puszta 14/6, Gruda 10. Csere: Lakits 8/3, Kohári 4, Legéndi 2, Pongó Má. 11/3, Pálkerti, Velkey. Vezetőedző: Forray Gábor.

Factum: Stretea 9/6, Varga Á. 17/9, Mohay 7, Mondzinger 12/3, Timkó 13. Csere: Pék, Zahorán, Balogh A., Garamvölgyi 2, Vas V. 6. Vezetőedző: Shirian Ali.

Kipontozódott: Mondzinger

Végeredmény (2011-2012-es Országos Férfi U23-as Kosárlabda Bajnokság, csak az első nyolc helyezett):