Megnyerte az alapszakaszt a Falco

A listavezető Falco három győzelemmel a háta mögött és az alapszakasz elsőség bebiztosításának reményében fogadta a legjobb nyolcért küzdő Kaposvárt. A somogyiak két élet-halál meccset nyertek meg egy héten belül (Szegeden és a Sopron ellen).

Jól kezdett a Kaposvár, ám Timberlake 5 pontjával rövid idő alatt fordítottak a hazaiak. A kaposváriak (akik sikerük mellett természetesen a soproniak vereségében is reménykedtek) Lekli 2+1-ével közeledtek, de a Falco Timberlake mellett Szabó Zsolt remeklésével szépen lassan meglépett (17-9). A 7. percig más szombathelyi játékos nem is talált a gyűrűbe, de ahogy a többiek is csatlakoztak a ponttermeléshez komoly előnyre tett szert a Falco (27-13). Úgy festett már az első negyed végére eldönti a meccset a listavezető: Simon kosarával húsz pont fölé nőtt az előnyük.

A rövid szünet után sem állt le a Falco, és az is mindent elárult a mérkőzésről, hogy már a korai szakaszban mindkét szakvezető több kiegészítő emberét is pályára küldte. Ezekben a percekben Simon László volt elemében – a hazaiak előnye 26 pontra hízott. A Falco a teljes cseresorával volt hosszú ideig a parketten, de így is biztosan őrizték előnyüket. A vendégeknél Kutasi ahogy beállt triplát szórt, de Jancsikin is hasonlóan válaszolt a 17. percben. Ebben a játékrészben már kiegyenlítettebb volt a játék, így a Falco előnye „beállt” 20-22 pontra.

Egy félidő alatt közel 60 pontot szórt a Falco, de a nagyszünet után is folytatta lendületes játékát a korábban a Kaposvárral bajnoki címet nyerő Bencze Tamás együttese.  A 24. percben Szabó kosarával már 30 pont volt az előnyük (72-42). Ebben a negyedben Pantelics is aktívabbá vált támadásban, a vendégek pedig főleg Dávid révén voltak eredményesek.

A záró szakasz Will zsákolásával indult, majd az ex-Falcós Gosa dobott triplát. Egyik együttes sem erőltette meg magát ebben a negyedben, igaz a lényegi kérdések már jóval korábban eldőltek a mérkőzésen. A publikum már csak arra volt kíváncsi, ki szerzi a 100. Falco-kosarat, amelyet végül Jarosevits dobott.

A szombathelyiek nagyon könnyedén, a mezőnyből 70%-kal tüzelve gyűjtötték be az alapszakasz első helyéhez szükséges győzelmet a kaposváriak ellen.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Kaposvári KK 105-75 (34-13, 25-22, 27-19, 19-21)
Szombathely, Arena Savaria, v.: dr. Valovics, Gorka, Jurák

Falco: Kálmán (10/3), Timberlake (20/3), Jancsikin (13/6), Szabó Zs. (15/6), Pantelics (11). Csere: Will (7/3), Jarosevits (4), Simon L. (7), Szanati (8/3), Harazin (10). Vezetőedző: Bencze Tamás

KKK: Ahelegbe (11/3), Raivio (13), Szőke (2), Gosa (11/9), Lekli (13). Csere: Dávid (17), Kiss K. (-), Koma (-), Kovács S. (1), Kutasi (7/3). Vezetőedző: Fekete Ádám

Kép: falcokc.hu