Most a PVSK győzött

A két héttel ezelőtti eszéki vendégjátékát „viszonozta” a pécsi együttes a szerdai edzőmérkőzésen. Az akkori horvátországi mérkőzésen mutatkozott be a PVSK színeiben az amerikai Alex Legion (a képen), aki azóta már szerződést is kapott új kenyéradójától. Akkor az Eszék 81-79-re tudott nyerni.

Egyelőre még hasonlóra vár Anthony Dill, akinek a hónap végéig tart a próbajátéka. Az amerikai center eddig felemás mutatót nyújtott a felkészülési mérkőzéseken, ám a mai Eszék elleni mérkőzésen 16 pontjával csapata legjobb dobójának bizonyult.

A találkozót a korábbi szolnoki Veljko Budimirral felálló vendégek kezdték jobban, 20-14-re vezettek a 7. percben. Előnyüket a félidőig meg is őrizték, aztán a második húsz percet négy pécsi tripla vezette fel - Csabay ebből hármat, Legion egyet vállalt. A hazaiak átvették a vezetést és ugyan az eszékiek a 36. percben egyszer 74-69-re felzárkóztak végül Kovács Péter és Dill pontjaival győzött a PVSK.

Pécsi VSK-Pannonpower – KK Osjecki Sokol (horvát) 87-72 (25-30, 13-13, 27-14, 22-15)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, felkészülési mérkőzés, v.: Kapitány, Gelencsér, Sági

PVSK: Loesing (4), Kovács P. (15/6), Legion (15/3), Tóth N. (10), Dill (16/3). Csere:  Bödör (6), Bíró O. (5/3), Nagy K. (4), Csabay (11/9), Halász (-), Horváth B. (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc

Osijek, legjobb dobók: Budimir (22/9), Sarac (19/15).

Kép: pvsk-panthers.hu