Nagy buzdítást a magyar válogatottnak

Kulcsfontosságú meccs vár a magyar férfi válogatottra szerdán 20:20-kor Schwechatban a hazai osztrákok ellen. Győzni kell, méghozzá lehetőleg simán, kosárarányt javítva! Ha nem, pá-pá, Európa-bajnokság.

A „C” jelű csoportban Rátgéber László alakulata jelenleg 2 sikert és 3 fiaskót tud felmutatni. Oda-vissza kaptunk ki az ukránoktól (mindkét meccsen volt esélyünk a győzelemre, de nem éltünk vele), igaz, izgalmas, pokoli szoros derbiken maradtunk alul. Horvátország is legyűrt minket saját otthonában, amire viszont számítani lehetett. A két diadalunk itthon Ausztria ellen egy nyögvenyelősen induló, de végül pár perc örömjátékot hozó meccsen, illetve Ciprussal szemben, mondhatni a papírformának megfelelően született.

A hátralévő egy-egy ciprusi és ausztriai találkozón nyerni kell, nem is kicsivel, s akkor talán elég lehet egy szűkebb vereség a horvátok ellen. Talán. Persze mindhárom derbin győzelemre törve kell pályára lépnünk, aztán meglátjuk mi lesz. Ha 5 sikerrel és 3 vereségel fejezzük be a csoportküzdelmet, gyakorlatilag tuti, hogy kijutunk az Eb-re. Ha 4-4 lesz a mutatónk, akkor csak abban az esetben, ha jócskán javítunk a kosárarányunkon a hátralévő találkozókon.

Mint tudható, a 6 csoport első két helyezettjei, illetve a négy legjobb harmadik jut ki a kontinensviadalra. Jelenleg a mi csoportunkat Ukrajna vezeti 5 győzelemmel és 1 vereséggel, második Horvátország 5 győzelemmel (eggyel kevesebbet játszott), harmadik Ausztria (2 siker, 4 vereség), negyedik Magyarország (2 győzelem, 3 vereség – mi is kevesebbet léptünk pályára) és 5. Ciprus, 5 vereséggel.

A magyaroknak nem volt szerencséje a sorozattal, hisz egy kezdő ötösre való ember maradt távol sérülés miatt a kerettől vagy végzett sokkal kevesebb érdemi munkát (szintén betegség, sérülés miatt), mint optimális lett volna. Mégis bizakodóak voltunk, s még vagyunk is, hisz bár nagyon kellett volna legalább egy Ukrajna elleni siker, de még így sincs veszve minden.

Ami további gondot okozhat, hogy Wittmann Krisztián és Lóránt Péter is elkapott valami vírusos nyavalyát, ám játékukra vélhetően számíthat a szövetségi kapitány. Wittmann elutazott a többiekkel, Lóránt meg vitaminkezelést kap itthon, és Dávid Kornél csapatvezetővel a többiek után utazik a meccsig.

A játékok a Kezdő5.hu Magyar és Európai Kosárlabda Facebook-csoportjában zajlanak majd, ahol kommentben (nem üzenetben!) várjuk tippjeiteket.