Nagy izgalmak közepette nyert a Pécs

Igencsak megszenvedett egymással a PVSK és a dél-szláv Darda csapata. Végül nyert a baranyai alakulat az Orosz László Emléktornán. Forrás: pvsk-panthers.hu.

Pécsi VSK-PANNONPOWER – KK Vrijednosnice OS Darda 69-62 (18-15, 18-23, 12-14, 21-10)

II. Orosz László Emléktorna, Kaposvár

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Loesing 4, Kovács P. 13/6, Legion 15/3, Dill 10, Tóth N. 14. Csere: Bödör 3, Horváth B. 2, Halász, Nagy K., Bíró O. 9/9, Csabay Vezetőedző: Csirke Ferenc. Másodedző: Czigler László.
KK Vrijednosnice OS Darda: Glavinic 6/3, Meznaric 5/3, Panduric 8, Perajica 17, Tesija 9/3. Csere: Bicvic 16/6, Saric 2, Cvitanovic 1. Vezetőedző: Senad Muminovic. Másodedző: Vanja Miljkovic

Régi, kedves ismerőst is köszönthettünk a Dárda csapatában, Josip Glavinic ezúttal az ellenfelet erősítette. Nem indult kifejezetten bíztatóan a mérkőzés, közel három percig nem talált a gyűrűbe pécsi játékos, igaz, kapni is csak egy kosarat kaptunk. A folytatásban sem jellemezte pontgazdagság a találkozót, de a mérleg nyelve hamarosan a mi oldalunkra billent, és a negyed végéig még aggodalomra sem volt okunk.  A második negyedben azonban két támadást követően 18-19-re korrigált a Dárda. Felpezsdült a játék, megszaporodtak a hibák, amiket villámgyorsan megtorolt az ellenfél, így nekünk kellett az eredmény után futni. Bíró triplái és Dill büntetői révén a félidőre két pontra csökkent a ledolgozni való.

Meggyűlt a bajunk a Dárda rutinos centereivel és Bicvic is jól kihasználva magasságbeli fölényét szállította a pontokat, a negyed derekára kilenccel vezettek Glavinic-ék. Nem működött a védekezésünk, és Csirke Ferenc ezt nem hagyta szó nélkül, időkérése után 11 pontos hátrány ledolgozásába fogott bele a csapat. A szív, az akarat és a védekezés a helyére került, de a dobások továbbra sem ültek, a labda számtalanszor keringett végig a gyűrű belső peremén, majd pattant kifelé a lendülettől. Az utolsó negyedben triplákkal tartotta előnyét a Dárda, de határozott védekezésünknek köszönhetően felcsillant a remény. A 36. percben Bíró Olivér triplájával átvettük a vezetést. Kiélezett harc volt, az idegek harca, nem csak a játékosok, az edzők is nehezen bírták, Muminovic reklamálását már technikaival is büntették a játékvezetők. Hárompontos előnyt kellett megőriznünk az utolsó másfél percben. Az utolsó pillanatokban gördülhetett csak le a kő a szívünkről, Tóth Norbert sikeres büntetői után Legion labdaszerzéséből szerzett kosarával hétre dagadt a különbség. Így az eredmény már nem tükrözi a mérkőzés izgalmait.

Fotó, forrás: pvsk-panthers.hu