Négy között a Falco!

Bencze Támas bevitte az elődöntőbe a Falcot! A hazai együttes nélkülözni kényszerült Kálmán Lászlót, de a szombathelyi karmester nélkül is végig vezetve győzték le a Sopron csapatát, annak ellenére, hogy a végjáték rendkívüli izgalmakat hozott. Ezzel biztossá vált, hogy a jövő pénteken kezdődő elődöntők során a Falco - SZOVA KC Szombathely lesz a szerdán már továbbjutó Fortress Lami - Véd Körmend ellenfele. Összejött tehát a pikáns, vasi elődöntő, a Falco - Körmend!

Egy hatalmas párharc óriási meccsén a Falco szurkolói boldogok lehetnek, mert kedvenceik bejutottak az elődöntőbe, a soproni drukkerek pedig büszkék lehetnek övéikre hiszen kedvenceik a 8 helyen "besurranva" a rájátszásba, ott teljes mértékben felnőttek a feladathoz, borzasztóan megszenvedett ellenük a Falco.

Rubin révén soproni kosárral kezdődött a negyeddöntő "döntője" amelyen nem kezdett hazai oldalon Kálmán László. A Falco az előző összecsapás szombathelyi hőse, Will révén egyenlített.  A tétnek megfelelően  feszültek voltak a csapatok, hatalmas küzdelem, kőkemény védekezés és kevés pont jellemezte a játékot  A Sopron 6-2-re ellépett görcsös riválisától, ám"agytrösztje" Thomas hamar összeszedett 2 személyit - aztán dobott egy hármast. A negyed közepén Simon vezetésével egy 7-0-s "futást" bemutatva átvette a vezetést a  Falco. Kisvártatva a vendégek másik kulcsembere, Egemonye s megkapta a 2. hibáját. A negyed hajrájában váltott vezetéssel haladtak a felek, a Sopron az  előző meccseken görcsösen játszó Rubin révén tartotta a lépést a hazaiakkal, akik Pantelics büntetőivel haladtak előre.

Will két triplájával hamar megugrott a Falco a második szakasz elején, miközben a vendégek több labdát is eladtak. Egemonye zsákolása, majd büntetője  keltette életre a soproni reményeket, ráadásul az esetnél Pantelics is megkapta a 2. személyijét. Amikor szorossá tehették volna a meccset a vendégek,akkor villant először Timberlake, majd érkezett egy tripla Pantelicstől, s 9 pontosra nőtt a Falco előnye, időt is kért Meszlényi. Utána Egemonye zsákolt - a bónusz büntető kimaradt - majd begyűjtötte a 3. hibáját a soproni center. Pantelics újabb kosarával 10 pont fölé nőtt a különbség. Thomas triplájára Wil felelt hármassal. A félidő hajrájában előbb Timberlake, majd Szabó is megkapta a 3. személyijét a hazaiaknál, az SKC pedig Thomas büntetővel, majd Molnár hármasával 10 ponton belülre került.

A második félidő az elsőben túl sokat nem mutató Timberlake villanásaival kezdődött, ismét "tízen túli" lett a különbség. A játékrészt 8-2-vel nyitotta a Falco, Meszlényi pedig 3 perc elteltével kénytelen volt időt kérni - nyilván nem akarta, hogy végleg elússzon a hajó csapata számára. Ki is vágott utána a, negyed középső szakaszában a remeklő Thomas, valamint a mérkőzés eleje után újra magára találó Rubin vezetésével egy  11-0-s  rohamot, amely közben a rosszul dobó, több labdát eladó Falco egyik kulcsembere,  Szabó a 4. hibáját is begyűjtötte.A hosszabb hazai kosárcsendet 3 pontos különbségnél  éppen ő törte meg. Ezzel túljutott a holtponton a Falco, Wll beemelt egy újabb hármast, s negyed utolsó 2 percét 9-1-re nyerve 11 pont eőnnyel várhatta a záró szakaszt.

A 4. negyed  elején tartotta 10 pont körüli előnyét a Falco,majd cserejátékosai visszahozták  a meccsbe a Sopront, Boldizsár majd Lakatos hármasával 3 pontra zárkóztak fel a vendégek. Will hűtötte le kicsit ötödik hármasával az új (hang)erőre kapó vendég tábort órás hangrobajt kiváltva a szombathelyiekből. A hajrában centerei, Keresztes és Egemonye kipontozódása után kényszerből alacsony szerkezete állt át a Sopron, hogy hármasokkal tovább faragjon hátrányából. Pantelics, magassági fölényét kihasználva szerzett újabb fontos duplát, majd Timberlake újra hozzátett csapata teljesítményéhez, 2 perccel a vége előtt 10 pontosra növelve csapata előnyét a sietségében többet hibázó soproniak ellen. A vendégeknél Egemonye kipontozódott, de Molnár hármasa egy utolsó nagy rohamra indította az utolsó pillanatig harcoló, küzdő Sopront. Szabó kipontozódott, a vendégek labdákat szereztek, Thomas pedig pontokat gyűjtött, amelyekkel 2 pontra hozta föl együttesét. Timberlake még bedobott egy büntetőt, válaszra már nem volt idő. Óriási csatában jutott elődöntőbe a Falco a többször is tetemes hátrányból felálló, hatalmasat küzdő SKC ellen.

Falco - SZOVA KC Szombathely 79 - 76 Kis - Rába menti Takarék SCK (17:17; 28:20; 17:14; 17:25)

Szombathely, Aréna Savaria 3100 néző     Vezette: dr. Vígh P., Papp P., Györffy P. A. (Benczur)

Falco: Simon L. 9/3, Timberlake 20, Will 17/15, Szabó Zs. 10, Pantelics 15/3

Cserék: Harazin 6, Szanati 0

Sopron: Thomas 28/9, Rubin 16, Molnár A. 16/6, Gombás 2,  Egemonye 8

Cserék: Keresztes 0, Boldizsár 3/3, Takács N. 0, Lakatos 3/3

Kipontozódott: Keresztes 29. percben, Egemonye a 34. percben, Simon L. a 38. percben, Szabó Zs. a 40. percben, Thomas a 40. percben.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-2 a Falco - SZOVA KC Szombathely csapata javára!