Négy ponttal kikaptunk Izlandtól is

A kazanyi felkészülési torna második napján a magyar férfi válogatott nagyon fordulatos meccset játszott Izlanddal - az első és a harmadik negyed is gyengén sikerült, és hiába fordítottunk a végjátékra, végül 60-56-ra győztek az északiak.

Felkészülési torna, Kazany, 2. nap
Magyarország - Izland 56-60 (7-13, 24-14, 12-23, 13-10)

Magyarország: Ruják 3, Perl 17/9, Benke 4, Allen 8/3, Keller 7.
Csere: Kovács -, Csorvási 5, Váradi 7/3, Eilingsfeld 5/3, Pongó -.

Izland: Fridriksson 3, Vilhjalmsson 2, Hermansson 14, Baeringsson 13/9, Acox 13.
Csere: Steinarsson -, S.Bjornsson 3/3, Gunnarsson 3/3, Ermolinskij -, Hlinason 6, B.Bjornsson 3/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken, a BOXSCORE fül alatt találjátok!

Ezúttal Vojvoda Dávid, Tóth Ádám és Wittmann Krisztián nélkül állt fel válogatottunk.

Az első negyed nagyon alacsony színvonalú játékot hozott, egyik gárda sem találta a ritmust - a mieink 6 eladott labda mellett 0/5-ös triplamutatót és 2/8-as duplastatisztikát jegyeztek, de a túloldal is mindössze 1 értékesített hármassal állt 8 kísérletből az első 10 perc után, rengeteg volt az elemi hiba. Csorvási büntetőjével 6-4-re vezettünk még 5 perc játék után, de a negyed második felében az eddig sem tündöklő támadójátékunk még gyengébb lett, összesen egy pontot dobtunk ebben az 5 percben, és így a szintén nem brillírozó izlandiak 6 ponttal vezettek a felvonás végén (7-13).

A második negyed elején az ebben a szakaszban 8 pontot szóró Perl Zoltán vezetésével többször is egyenlítettünk (először 16-16-nál), de egál eredmény után Izland mindig tudott pontokat szerezni, sőt, 19-19 után 24-19-re megint megléptek. A félidő utolsó három és fél perce azonban egyértelműen a mieinké volt - Eilingsfeld hármasát követően Csorvási és Perl is betaláltak, így már a 28. perc végén mi vezettünk (26-25). Váradi triplájára két büntetővel feleltek az északiak, de a játékrészt Rosco Allen kettese zárta le, így négy ponttal már mi álltunk jobban a nagyszünetben (31-27).

A fordulást követően Allen egy triplát még bevágott, és Ruják is értékesített egy büntetőt (35-27), viszont itt teljesen kihúzták a dugót a magyar csapatnál, a túloldalon pedig Baeringsson alig több mint 3 perc alatt egymaga 9 pontot szerzett - mivel volt segítsége, többen is betaláltak az izlandiaktól, így összesen egy 17-0-s sorozatot produkált ellenfelünk, át is vették a vezetést (35-44). Csorvási törte meg a pocsék perceket, majd Perl dobott triplát, de Hermansson és Hlinasson kosaraival először a meccs folyamán elérte a 10 pontot a különbség (40-50), és 7 pontos hátrányban voltunk 10 perccel a vége előtt (43-50).

Keller gyors 5 pontjával szinte azonnal visszakapaszkodtunk ellenfelünkre, de mindkét oldalon nagyon leállt a támadójáték - Izland képtelen volt pontot szerezni, de Perl is csak a 34. perc közepén egyenlített, kétperces teljes kosárcsend után (50-50), majd újabb két perc eltelével szerezte meg a magyar válogatottnak a vezetést Eilingsfeld egy floaterrel. Váradi kosara után a 37. perc elején már 11-0-sra nőtt sorozatunk, mielőtt Acox egy 2+1-gyel megtörte volna az izlandiak hat és fél perces rossz periódusát (54-53). Hermansson kosarára Váradi felelt, így fordultunk az utolsó másfél percre. Acox újra vezetést szerzett az északiaknak, Perl és Ruják pedig nem tudtak betalálni - Baeringsson és Hermansson összesen 3 büntetővel eldöntötték a meccset, 60-56-ra győzött Izland.