Nincs mese, ez a Pécs jó!

A PVSK már nemcsak felsőházi résztvevő, de a hetedik hely is tutira megvan Csirke Ferenc gárdájának. A félelmetes dobóformáját Debrecenből átmentő Pécs igazából 10-15 perc alatt elintézte a Szegedet. Ciric egyéni szezoncsúcsot dobott (a most futó idényben 32 volt a legtöbb neki, ezt eggyel túlszárnyalta most).

A Pécsnek nagyon megtetszhetett, hogy Debrecenben, szerdán igen hamar elment tíz ponttal, mert gyakorlatilag ugyanezt tette a Szeged ellen is szombaton. Különbség, hogy ezt most Baranyában hozta össze Csirke Ferenc vezetőedző legénysége. Viszont a másolás szinte tökéletesre sikeredett, mert ahogy Debrecenben, a Factum ellen is vezettek 29-19-re Tóth Norberték, úgy a Szedeák ellen is volt ilyen állás az első negyedben a PVSK javára. Viszont a Factum akkor feljött az első szünetig valamelyest, később pedig végig nagy csata zajlott a felek közt, a Tisza-partiak azonban még nagyobb hátrányba szaladtak bele a tizedik perc végére (32-19), s mint kiderült, utána sem tudtak mit kezdeni az ismét remekül tüzelő, végül 14 triplát szóró PVSK-val.

A két csapatban egyaránt a légiósok vitték a prímet eleinte, és további analógia a szerdai meccsel, hogy ezúttal is nagyon jól kezdték a triplák dobálását a pécsiek – úgy tűnik, végleg elkapták a fonalat, a felsőházban meg már vélhetően nekiesnek majd bárkinek, aki az útjukba kerül. Önbizalmuk lesz Ciricéknek, ez tuti.

A Szeged 12-12-ig ott volt a meccsben, aztán szépen lassan elhúzott a Pécs, a három külföldije kosaraira támaszkodva. A PVSK ezután is hatalmas iramban ontotta a pontokat, és másfél negyed után már kerek hússzal vezetett (41-21), vagyis akár le is húzhatták volna a rolót a Lauber Dezső Sportcsarnokban, mert úgy tűnt, eldőlt az összecsapás.

Ezt a húsz körüli különbséget terelgették közösen a csapatok ezután, sőt, olykor már jóval fölé is ment a Pécs, de a második félidő 4. percére azért mégiscsak felcsillant valami remény a szorgosan küzdő Szeged számára, Drahos kosara után ugyanis 13 egységre közelítette a hazaiakat (60-47). Ám mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne, Ciric, Vasojevic és Tóth Norbert gyorsan feltornászta a pécsi pontokat 70-re, míg a vendégek megtorpantak, tehát leginkább csak azt érte el Fodor Péter csapata, hogy ne döngöljék őket teljesen a földbe.

A 100. pécsi pont Vasojevicé volt, majd a hazaiak valamivel közelebb engedték a Szegedet, de így sem volt kérdéses a győztes ezen a bajnokin. A Pécs így már akár a Kecskemétre is veszélyes lehetne a hatodik hely megszerzéséért (ennek akkor van esélye, ha a még tartó Kecskemét - JKSE meccset a vendégek nyerik), ám tudjuk, az egymás elleni eredmény nem a baranyaiaknak kedvez. A Szeged ugyanakkor maradt ahol volt, s még nem lehet nyugodt teljesen.

Pécsi részről a három légiós kitett magáért, de a fiatal Csabay 11 pontja is dicséretes. A vendégeknél Ivosev hozta magát, de mellé ezúttal csak Drahos ért fel. Teljesen megérdemelt hazai diadal született, a pécsiek a végén már szinte csak az ifjakat játszatták.

Férfi Kosárlabda NB I A, 24. forduló
2012. március 31. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
Vezette: Földházi, Farkas, Szabó G. (Hartyáni)

Pécsi VSK-Pannonpower – Naturtex-SZTE Szedeák
110-92 (32-19, 24-20, 27-21, 27-32)

Pécs: Kovács P. 2, Vasojevic 20/3, Doyne 23/9, Ciric 33/12, Tóth N 12. Csere: Csabay 11/9, Deák 9/9, Bíró, Ignácz, Halász. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Szeged: Drahos 17/6, Levy 13, Kiss Zs. 8/3, Ivosev 21/3, Dukic 10/6. Csere: Molnár M. 8/6, Vida 1, Tanács 10, Csorvási 4, László. Vezetőedző: Fodor Péter.

Kipontozódott: -

Csirke Ferenc: - Úgy érzem, az első félidőben eldőlt a meccs. Az utolsó hazai alapszakaszi meccsen nagyon koncentráltan játszottunk, s ezzel a sikerrel bebiztosítottuk a 7. helyünket. Ez két dolgot jelent. Egyfelől Pécsnek van egy sikeres férfi kosárlabdacsapata, amely jó reklámhordozó, másfelől ez egy hatalmas eredmény a részünkről. Nem állunk meg, szeretnénk nyerni Sopronban is, majd utána jöhet a play-off, de most megünnepeljük az eddig elérteket.

Fodor Péter: - Az első negyedben eldőlt a mérkőzés. Ilyen védekezéssel nem lehet nyerni. A Pécs szinte minden távoli dobása bement, nagyon szabadon hagytuk őket. Gratulálok a győzelmükhöz.

Fotó: pvsk.hu

Fotó (slide): pvsk.hu