Nincsen még vége!

Képes lesz-e a Falco megakadályozni a Szolnok rájátszásban nyújtott menetelesét, vagy bajnokot avatnak a csütörtöki napon Szombathelyen? Ez volt a legnagyobb kérdés a bajnoki finálé harmadik mérkőzése előtt. A címvédő Szolnoki Olaj a második összecsapás második félidejében óriási rohamot produkálva tudott győzni. A Falco egy jó hírrel hangolódhatott a találkozóra, hiszen ahogyan az várható volt Kálmán László ezúttal már tudta vállalni a játékot.

Az eddigi hagyományaihoz hűen kezdte a meccset az Olaj, Trotter triplájára azonban igen hamar érkezett Szabó Zsolt válasza. Szikrázó harcok folytak a palánkok alatt, a szolnokiak ismét több támadólepattanót szedtek, de Szabó 2+1-ével mégis már egyenlő volt az állás (13-13). Komoly gondot jelentett viszont a hazaiaknak, hogy Pantelics már az 5. percben megkapta a 2. személyi hibáját. Trotter remek dobóformát fogott ki, hiszen az első negyedben beszórta harmadik hármasát. A játékrész végén Kálmán éppen tőle lopott szemfülesen labdát: ziccere és Will 2+1-e után így szombathelyi vezetéssel mentek pihenőre a csapatok (26-25).

Az első negyed dobópárbaja után úgy festett a folytatásban már igyekeztek nagyobb hangsúlyt fektetni a felek a védekezésre. Trotter ugyan újabb hármast dobott, de Timberlake pontjait követően 33-28-as állásnál Pór Péter kért időt. Will futtában dobott palánkos triplája is jelezte: lendületben van a Falco. Pantelics is szerencsés hármast dobott, majd Timberlake kiválóan verte meg Millst, így tízre nőtt a különbség (44-34). Mills ugyan gyorsan 5 ponttal válaszolt, ám Timberlake parádés játékához ő is szinte csak asszisztálni tudott. Ebben a negyedben ellenállhatatlan játékot nyújtotta a Falco, így 13 pontos előnnyel várhatták a második félidőt.

A második mérkőzésen nagyszerű második félidőt produkált a Szolnok, és nagy kérdés volt, hogy ezúttal is bekövetkezik-e az Olaj-roham. Jól is kezdtek a vendégek, de a továbbra is ihletett formában játszó Timberlake vezetésével a negyed derekára visszaállította a 13 pontos különbséget a Falco (64-51). Kálmán a világ végéről szórt hármast és bár Trotter vezetésével zárkózott az Olaj, de Pantelics a dudaszóra talált be távolról (70-58). Innen azonban egy nagy rohamba kezdett az Olaj: Nikolov kosara után hat pontra jöttek vissza. Jókor „vette elő” a rendre eredményes figuráját: az alapvonali befutás után viszont Mills negyed végi hármasával 74-69-re alakult a negyed vége.

A folytatásban is „őrizte” jó távoli dobóformáját a Szolnok: Gay már a 10. triplájukat szerezte, ami egy 14-4-es rohamot zárt le. Ismét rengeteg támadólepattanót kaptak le a vendégek (Báder egymaga 9-nél járt). Kálmán ezúttal is bizonyította, mennyit jelent ő csapatának, hármasa adott újabb lendületet övéinek. Rendkívül lüktető játékot hozott a meccs, a sok idegeskedésben pedig a kispadon ülő Nikolov kapott technikai hibát. 86-82 után 11 pontra húzott el a továbbra is extázisban játszó Falco. Kálmán már 19 pontnál járt – csapata pedig 15 pontosra növelte előnyét. Pantelics Mills ellen bemutatott óriási blokkja, valamint Kálmán bünteti végleg eldöntötték a meccset. (98-83). Még próbálkozott egy nagy rohammal a Szolnok, de Kálmán közben már a 100. szombathelyi pontot szerezte (100-89). Az utolsó percben fordulva kissé úgy tűnt akár el is szórakozhatják a hazaiak, ám ez nem történt meg.

A Falco ezzel egyrészt életben tartotta reményeit a bajnoki címért, másrészt elvette a Szolnok veretlenségét a rájátszásban. A visszatérő Kálmán László vezetésével megérdemelt győzelmet aratott a Falco.

Falco-SZOVA KC-Szombathely – Szolnoki Olaj KK 106-98 (26-25, 30-18, 18-26, 32-29)
Szombathely, Arena Savaria, bajnoki döntő, 3. mérkőzés. Vezette: dr. Vígh, Kapitány, Hegedűs

Falco: Kálmán (25/9), Simon L. (2), Timberlake (27/3), Szabó Zs. (14/3), Pantelics (18/6). Csere: Szanati (6), Jarosevits (-), Harazin (2), Will (12/3). Vezetőedző: Bencze Tamás

Szolnok: Trotter (23/12), Mills (17/9), Horváth Á. (9), Nikolov (14/6), Báder (21). Csere: Trepák (1), Gay (6/6), Fodor M. (5/3). Vezetőedző: Pór Péter

Kép: nyugat.hu