NYKK-Factum edzőmeccs: Nelsonnal?

Ma, pénteken 18 órától Nyíregyházán, a Bujtosiban csap össze a két szomszédvár gárdája, vagyis a Factum Sport és a hazaiak. A vendégeknél gyógyulnak a betegek, az NYKK-nál pedig akár be is vethetik Anthony Nelsont, a gárda új amerikai karmesterét.

Nelsonnal vagy nélküle, de meccs lesz. Azért ejtsünk pár szót a Nyíregyháza igazolásáról. A 23 esztendős 185 centi magas irányító Észtországból, a dobogós BC Kalev/Cramo Tallintól érkezett Magyarországra. Itt 8 mérkőzésen 3,6 pontot termelt átlagban, s meccsenként 7,5 perc időt kapott trénerétől. A dobószázaléka kiváló Nelsonnak, hisz 57% felett dobott mezőnyből. Az, hogy milyen remek gólpasszadó játékos, az észteknél nem derült ki, de az NCAA-ben szereplő Niagara University kötelékében ezen erényeit csillogtatta, vagyis tipikus irányítónak tartják, aki rendkívül gyors is e mellé.

További információk a kosarasról és videó a Nyíregyháza hivatalos honlapján.

Őt talán játszatja Ferenczi Tamás és Horváth Imre ma a Factum ellen.

Másik érdekesség a 224 centis Dalibor Micsics szereplése lehet a külső szemlélő számára (is). A 27 éves szerb center egy idényt a második vonalban középcsapat Tiszaújvárosban töltött kölcsönben, ahol 7,4 pontot és 5,9 lepattanót átlagolt a meccsenkénti mintegy 17 perc játékideje alatt. Micsicset visszahívta kötelékébe az NYKK, és eddigi két felkészülési mérkőzésükön jól termelte a pontokat - igaz, az NB I B-s Vasas volt az ellenfél mindkét esetben.

A Factum Sportnál gyógyulgatnak a múlt hét végén Egerben a Dobó Kupát kihagyó játékosok, közülük rövidesen kiderül, hogy kiket vethet be ma Michael Schuurs vezetőedző. Előzetesben annyit mondott a mai feladatról, hogy új figurákat fog gyakoroltatni a meccsen a játékosaival, megjegyezve, hogy a héten kemény tréningeket végeztek a kosarasai, erősen sulykolva beléjük az 5-5 elleni játékokat is.

Fotó (1): sportolj.hu

Fotó (2): eurobasket.com