Okrzesiknek fel van adva a lecke

A Factum még mindig nyeretlen. Új vezetőedzője, az amerikai Jason Okrzesik első meccse sem sikerült úgy, hogy meglepetést okozzon együttesével, s győzött a papíron is esélyesebb, védekezésben jól teljesítő Paks.

A Factum - Paks meccs (49-69) után Jason Okrzesiket, a gárda új vezetőedzőjét kérdeztük arról, miként látta a meccset. Azt a meccset, amely számára az első volt ebbéli minőségében, hiszen előtte még az elődjét segítette másodedzőként. A Factum hivatalos oldaláról átvett interjú.

"A fiatal amerikai szakember egyébként bátran használta a fiatalokat is, és a félidőig rendben ment minden, utána azonban volt egy rossz szakasza a Factumnak, ekkor gyakorlatilag el is döntötte az ASE a mérkőzést.

- Jason, nehéz debütálás volt ez a számodra, de mentegetni sem akarlak, hiszen a Paks végül sima győzelmet aratott felettünk - igazából bedarált minket. Ám ostobák lennénk, ha nem értékelnénk saját teljesítményünkben azt, ami az első félidőben, meg olykor a negyedik negyedben is történt (a harmadikból viszont sokat kell tanulnunk), illetve azt, hogy új dolgokat beépítve játékunkba védekezésben kifejezetten megoldotta feladatát a Factum, csak hát ugye még mindig döcögtek a támadások. Szóval mit éreztél a lefújás után?

Jason Okrzesik: - Csalódott vagyok, mert nem tudtunk győzelemmel örömet szerezni a városnak, a klubnak. A Paks nagyon jó csapattal rendelkezik, tele tehetséges kosarassal, mi azonban a második félidőben nem tudtuk tartani a lépést velük, ez az igazság. Az első félidőben egészen jól védekeztünk (kaptunk 32 pontot, ez kifejezetten jó  - a szerk.), többnyire sikerültek a besegítéseink is, és az ellenfél dobásaira is sokszor jól odaértünk.A második félidőben is elfogadható volt még a védekezésünk (ekkor 37 pontot kaptunk, ami még mindig nem sok egy élcsapat ellen - a szerk.), viszont a Paks sokkal több elzárás-leválás figurával jött elő, ami kicsit megfogott minket. A meccs számunkra sokkal kellemetlenebb része azonban nem a védekezésben keresendő, hanem a támadások kivitelezésében. Először is 21 hárompontos kísérletből csak 3-at dobtunk be, amivel nehéz mérkőzést nyerni. Az új jellegű támadásainkhoz pedig kell még egy kis idő, hogy igazán jól játsszuk őket, de most is volt jó pár remek helyzetünk, ám ezek nem mentek be.

- Tudjuk jól, most már azzal is meg kell küzdenie a csapatnak, hogy a sikertelenség kihat a kosarasok, illetve akár a szurkolók lelkiállapotára is. Már csak ezért is gyorsan rá kéne lépni a siker útjára, hogy minél hamarabb lerázzuk magunkról ezt a bénító béklyót. Hogy látod ezt?

JO: - Ez elképesztően fontos időszak a csapat életében, hiszen most kell igazán összetartania mindenkinek, és hinnünk kell egymásban. Egyértelmű, nem ilyen szezonkezdésről álmodozott egyikőnk sem, ám nem ezen kell gondolkozni, mert ez már megtörtént, ebben benne vagyunk. Most már az a feladatunk, hogy együtt, sokat dolgozva fordítsuk jobbra a saját sorsunkat! S még egy dolog, nagyon köszönöm azoknak a szurkolóknak a buzdítást, akik kint voltak a meccsen!

A Factum dolgozik, edz tovább. A vasárnapi kis pihenő után hétfőtől újra tréningek (napi kettő) következik, hol itt, hol ott, hol ekkor, hol akkor... De edzünk, és tesszük a dolgunkat!"

Fotó: Tóth Bence, forrás: (factumsport.hu)