Pustahvar és Zagorac egymás ellen játszottak

A Falco és a Sopron légiósai egymás ellen léptek pályára, mindketten sokoldalúan kosaraztak, az Eb-győztes nem hibázott.

Ma este a 2019-es világbajnoki selejtezők első csoportkörében az Eb-győztes Szlovénia Fehéroroszországot fogadta, két, magyar A-csoportban is érdekelt játékos pedig egymás ellen lépett pályára - a hazaiakat a Sopron KC erőcsatára, Sasa Zagorac segítette, míg a túloldalon ott volt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely légiósa, Aliaksandr Pustahvar.

A mérkőzést a vendéglátó nyerte 87-74-re úgy, hogy a félidőben már 18 ponttal vezettek, nem fenyegette veszély győzelmüket. Zagorac 6 pontot (3/5 dupla, 0/2 tripla), 4 pattanót, 3 gólpasszt és 2 szerzett labdát jegyzett 1 eladott labda mellett, így 10 VAL-lal végzett 18 perc alatt. A túloldalon Pustahvar szintén 6 pontig jutott (0/2 dupla, 2/4 tripla), ami mellett volt 4 pattanója, 2 szerzett labdája, 1-1 gólpassza és eladott labdája, így 21 és fél perc alatt 8 VAL-t termelt.

A bolgároknál Ivan Lilov végül nem került be a mostani 12-es keretbe.