Raivio klasszisa győzelmet ért

Szoros mérkőzésen kerekedett felül utolsó ellenfelén a Kaposvári KK együttesen. Azonban sajnálhatják, hogy mindössze 1 győzelemmel maradtak le a rájátszásról, a Kecskemét a 6. helyről várhatja az április 14-én kezdődő egyenes kieséses szakaszt.

A kaposváriak sorsa már nem csupán a saját kezükben volt a forduló előtt, hiszen a Kecskemét elleni esetleges siker önmagában még nem lett volna elegendő a felsőházi rájátszáshoz: ehhez a Pécsnek is nyernie kellett volna Sopronban.

Mindezeknek megfelően nagyon harcosan is kezdtek a somogyiak: Dávid büntetői után 13-6-ra vezettek a 7. percben. A vendégek nem nagyon találták az ellenszert a KKK jó védekezésére. Sztojan Ivkovics - akit ezúttal is nagy szeretettel fogadtak egykori sikerei helyszínén - pedig jó szokásához híven hagyta játékosait, hogy maguk oldják meg a kritikus helyzeteket. Wittmann vezérletével a negyed végére fel sikerült is felzárkózniuk a vendégeknek (19-17).

A második játékrész első fele egy rémálommal volt egyenlő hazai részről. A Kecskemét Djeraszimovics révén rögvest átvették a vezetést, de Lekli kosara után 5 percig képtelenek voltak a gyűrűbe találni Fekete Ádám játékosai. Szerencséjükre a vendégek sem rohamoztak ellenállhatatlanul, így csupán 26-21-re vezettek az alföldiek. A 17. percben Gosa méterekkel a triplavonal mögül rámolt be egy hármast - mindez egy 8-0-s somogyi rohamot zárt le. A félidőre semmi nem dőlt tehát el (31-30).

Ha az előző negyed rossz periódusa nem lett volna elegendő a kaposváriaknak, akkor a harmadik szakaszban is érkezett egy pocsék időszak a KKK részéről. A vendégek 36-35-nél Csorvási révén vették vissza a vezetést és a 29. percben - a játék képét tekintve - már-már tetemes előnybe is került a KKSE (40-46). Hazai részről a legjobbkor érkezett Kiss Kornél triplája.

A záró negyedben eleinte biztosan őrizte előnyét a Kecskemét. Aztán a 36. percben a fiatal Pongó követett el egy feleslegesnek tűnő sportszerűtlen hibát, amivel triplán büntette magát: kipontozódott, Sztojan Ivkovics sem kímélte és ráadásul felhozta ezzel a KKK-t is. Eközben - mint oly' sokszor az idényben - Raivio vette hátára övéit: néha az egész kecskeméti védelmet egyedül megbolondítva tudott eredményes lenni. A vendégek 54-49-es vezetésük után percekig nem tudtak a gyűrűbe találni, a hazaiak pedig 10 pontot dobtak válasz nélkül. A végjátékban Csorvási esett rosszul, így le kellett őt cserélni. Az utolsó percben úgy tűnt egy megnyert meccset bukhat el a KKK: Wittmann távolija 61-59-et jelentett. Raivio mindkét büntetőjét elrontotta, de Lekli visszaszedte a támadólepattanót. Ahelegbe rutintalanul hagyta magát lefaultolni, de még ez belefért a hazaiknak, akik végül legyőzték az alapszakasz 6. helyén végző Kecskemétet.

A KKK megcselekedte, amit megkövetelt a "haza", így emelt fővel búcsúzhattak az idei évadtól.

Kaposvári KK 62 : 59 Kecskeméti KSE
(19:17; 12:13; 14:18; 17:11)
Kaposvár, Vezette: Cziffra Cs. Forrai S. Szabó G.

Kaposvár: Ahelegbe 8/3, RAIVIO 22, Szőke 2, Gosa 8/3, LEKLI 11. Cserék: Dávid 8, Kutasi 0, Kiss K. 3/3

Kecskemét: WITTMANN 20/6, Mészáros 4, Dénes 0, DJERASZIMOVICS 15/3, Bencze 7. Cserék: Hegedűs 0, Csorvási 11, Pap 2, Pongó M. 0