Rangos nemzetközi tornán lett 3. a válogatott

A Junior All Star Gála hétvégéjén Székesfehérváron zajlott egy rendkívül színvonalas U16-os nemzetközi utánpótlás torna, a Szent István Kupa, melyen a magyar korosztályos válogatott mellett részt vett a rendező Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, a végül győztes spanyol Real Madrid, a döntőbe jutó patinás horvát egyesület, a Cibona Zagreb, valamint a német Bayern München, a szerb KK Zombor, a szintén spanyol Alicante, valamint a lengyel Zielona Gora utánpótlás gárdája. Nézzük a részleteket!

A tornáról a bajnokokvarosa.hu portál, Székesfehérvár újonnan induló online sportoldala napi részletességgel számolt be. Mi is őket használjuk forrásul.

A Szent István Kupa U16-os kosárlabda torna első napja felemásan telt a magyar csapatok számára. Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg a tornát, melynek első meccsén a magyar válogatott a vártnál magabiztosabban nyert a spanyol Alicante ellen, nemzeti együttesünk jó játékkal 84-49-re győzött.

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia első ellenfele a német Bayern München volt. A bajorok kezdtek jobban, majd a fehérvári gárda szép lassan utolérte riválisát, sőt, az utolsó negyedet már a hazaiak kezdték egy pontos vezetéssel. A záró 10 percben aztán nagyon nem ment a pontszerzés a DKKA-nak, mindössze 4 egységet jegyezhetett Szigetvári Zoltán edző együttese, a Bayern így nyerni tudott a házigazda ellen.

Szent István Kupa, 1. nap:

Magyarország – Alicante 84-49
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – Bayern München 78-62
DKKA: Abu 23, Czimer 14, Molnár M. 4, Varga M. 10, Fülöp B. 1 csere: Soós 2, Molnár D., Bakos 2, Fülöp G. 4, Heinrich 2, Mészáros.
KK Sombor – Cibona Zagreb 89-104
Real Madrid – Zielona Góra 110-48

A Szent István Kupa U16-os kosárlabda torna első napja, remek csapatok küzdenek az érmekért, a második napon pedig már körvonalazódott, kik vívhatják az éremcsatákat. A magyar U16-os válogatott visszafogottan kezdett a szerb KK Sombor ellen, a szerbek tetemes előnyt szereztek, ám nem bírták sokáig a saját maguk által diktált tempót. Nemzeti csapatunk szép lassan felzárkózott, és egy parádésan sikerült utolsó negyeddel magabiztosan, 77-50-re nyert. A csoport másik meccsén a Cibona Zagreb 96-69-re legyőzte a spanyol Alcantét, így a csoportkör utolsó fordulójában a Cibona és a magyar válogatott összecsapása dönt majd a kvartett első helyéről, egyúttal a döntőbe jutó kilétéről.

A másik csoportban a Bayern München és a Real Madrid áll 2-2 győzelemmel, vagyis az egymás elleni meccs után majd közülük kerül ki a másik finalista. A bajorok a lengyel Zielona Gora ellen nyertek 84-50-re, míg a királyi fiatalok a házigazda Dávid Kornél Kosárlabda Alapítványt győzték le 108-50-re. A fehérvári ifjak nagyot küzdöttek a Real utánpótlása ellen, ám a spanyol gárda atletikussága döntőnek bizonyult.

Szent István Kupa, 2. nap:

Magyarország – KK Sombor 77-50
Cibona Zagreb – Alicanté 96-69
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémaia – Real Madrid 50-108
Bayern München – Zielona Góra 84-50

A helyosztók első meccsén a spanyol Alicanté legyőzte lengyel ellenfelét, megszerezve ezzel a 7. helyet. Az 5. pozícióért a Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány és a szerb KK Sombor csapott össze, a találkozón végül a hazaiaktól hiába dobott Abu 15, Varga pedig 13 pontot, a szerb csapat 91-61-re nyert.
A harmadik helyért a magyar válogatott és a német Bayern München meccselt. A bajorok az első két napon simán nyertek, a torna végére azonban láthatóan elkészültek erejükkel, nemzeti csapatunk pedig ez kihasználva 69-40-ra győzött, és ezzel megszerezte a bronzérmet.
A döntőben a Real Madrid és a Cibona Zagreb nézett farkasszemet. A spanyolok eddigi ellenfeleiket 50 pont körüli különbséggel verték, a horvátokban azonban emberükre akadtak, a Cibona jól tartotta magát. Meglepetést azonban nem tudtak okozni a zágrábiak, a Real 89-78-ra nyert, ezzel – emeljük ki: megérdemelten – elhódította a Szent István Kupa győztesét megillető trófeát.
Remek meccsek, tehetséges fiatal kosarasok, izgalmas pillanatok, egyértelműen a kosárlabda, az utánpótlás ünnepe volt a Szent István Kupa, melynek méltó zárása volt az U18-as Kelet-Nyugat Gála, melyet a nyugatiak nyertek 113-82-re. A győztes csapat tagja volt a fehérvári Senkár László, aki 5 ponttal járult hozzá Nyugat sikeréhez.