Sima győzelem, előnyben az Olaj!

Pozitív előjelekkel fogadhatta vasárnap este a friss kupagyőztes Szolnoki Olaj KK az alapszakaszt a 6. helyen záró Kecskeméti KSE együttesét. A vendégek sokáig tartották magukat, de az Olaj a félidő előtt ritmust váltott és gyakorlatilag percek alatt a maga javára fordította, majd később el is döntötte a találkozó sorsát.

Bencze és Báder gyors kosárváltásával vette kezdetét az összecsapás. Ez után közel két perc telt el, mire valamelyik csapat pontot tudott tenni az eredményjelzőre. Az idei szezont még Szolnokon kezdő Djeraszimovics két egymás utáni ziccere 3 pontos fórhoz juttatta a vendégeket. Nikolov sikeres 2+1-ével már egalizált is. Szervezetten játszott a KSE, aminek az lett az eredménye, hogy az első játékrész végéhez közelítve 6 pontos előnyt alakítottak ki Wittmannék. Trotter egy triplával és egy kettessel igyekezett a tíz perc végére feljebb hozni a vendéglátókat, de Mészáros Máté öt pontjának köszönhetően megmaradt a 6 egységnyi vezetés a kecskeméti oldalon.

Sőt, Djeraszimovics egy újabb hármassal már kilenc pontnyira hizlalta az előnyt. Ezt követően azonban megállni látszott az addig jól működő vendégjáték, de mondhatjuk, hogy az Olaj szigorított a védekezésén és a negyed felénél, Fodor Márton középtávolijával már egyenlő volt az állás. (24-24) Elég volt mindössze egy perc ahhoz, hogy megrázza magát a Kecskemét. Perine gól jó plusz egy büntetővel, Djeraszimovics pedig két duplával járult hozzá az újabb vezetés kialakításához. A Szolnok viszont olyan záró két percet repesztett, mellyel már a maguk javára fordították a meccset. 16:3-as futásuknak hála, 6 pontos előnnyel vonulhattak a 15 perces szünetre.

A Djeraszimovics által vezetett vendégek nem omlottak össze attól, ami a félidő előtt érte őket. Próbálták tartani magukat, pedig a Szolnok azon volt, hogy minél előbb leszakítsa magáról ellenfelét. Wittmann eladott labdájából Mills triplázott, így már 7 egységgel vezetett a címvédő. Sokat nem kellett várni a szurkolóknak, hogy tízet számolhassanak a Kecskemétre. Horváth Ákost faltolták dobás közben, így kosár jó és sikeres büntető után 48-38-ra vezetett az Olaj. Hiába volt Sztojan Ivkovics időkérése, az Olaj villámléptekkel haladt előre a vendégeknek pedig esélye sem volt arra, hogy tartsák a lépést Trotterékkel. A negyed végére eldőlt az összecsapás sorsa. Formalitás volt már csak a záró negyed.

Ennek megfelelően zajlott le az utolsó tíz perc. Pór és Ivkovics mester is már a következő, keddi találkozóra kezdtek hangolódni, miután a Szolnok elérte a húsz pontos határt, ami a különbséget illeti. Bőséggel kaptak lehetőséget a cserejátékosok, a KSE-nek pedig annyira azért futotta az erejéből, hogy némileg kozmetikázza az eredményt, és bejöjjön 20 ponton belülre.

Kedden meglesz a javítási lehetősége a Kecskemétnek hazai pályán, kérdés, hogy mire fognak menni az elképesztően mély rotációs lehetőségekkel rendelkező Olaj ellen.

Szolnoki Olaj KK 72 : 55 Kecskeméti KSE (15:21, 25:13, 21.8, 11:13)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok 1850 néző - Vezették: Cziffra Cs., Gorka Sz., Pozsonyi L.

Szolnok: Trotter 16/6, Mills 7/3, Horváth Á. 11/6, Nikolov 7, Báder 8

Cserék: Gaál 2, Grebenár 4, Soós 2, Fodor 2, Gay 8, Trepák 5, Lakosa 0

Kecskemét: Wittmann 6, Mészáros M. 5/3, Djeraszmovics 19, Dénes 3, Bencze 2

Cserék: Csorvási 6, Perine 7, Hegedűs 5/3, Papp I. 2