Sima vereséget szenvedett a férfi válogatott a csehektől

Az Adecco Kupa felkészülési torna második napján a csehek az első pillanattól kezdve előnyben játszottak, szinte végig növelték fórjukat, és 85-51-re legyőzték a mieinket.

Adecco Kupa, Maribor, 2. nap
Magyarország - Csehország 51-85 (10-20, 19-25, 12-23, 10-17)

Csehország: Satoransky 12/9, Hruban 6, Bohacik 7/3, Auda 10, Peterka 6.
Csere: Kyzlink 8/6, Sirina 2, Svrdlík 4, Kríz 6, Welsch, Palyza 22/21, Pechácek 2.

Magyarország: Wittmann 10/6, Kovács P., Vojvoda 12/3, Allen 3, Keller 7.
Csere: Perl 7, Tóth Á. 5, Eilingsfeld, Ruják 2, Ferencz 3/3, Csorvási 2.

A magyar csapat ezúttal közel sem kezdett olyan jól, mint tegnap, nagyon gyorsan hátrányba kerültünk a csehekkel szemben, és nem nagyon tudtunk visszajönni ebből a párpontos mínuszból. Az első felvonásban egyetlen hármas sem esett egyik oldalon sem, a másodikban viszont kiszakadt a zsák ellenfelünknél, villámgyorsan beszórtak négy triplát, és jócskán 10 pont fölé növelték fórjukat. A mieinknek is volt egy jobb időszaka kintről, 10 pontra vissza is tudtak jönni Ivkovics Sztojan fiai, ám 23-33 után egy 10-0-val végleg meglépett Csehország, és bár büntetőkkel megpróbáltuk tartani magunkat, amennyire lehetett (10/14 a félidőben, a túloldalon 2/4), a félidőben 16 ponttal vezettek a csehek (29-45).

A fordulás utáni első öt percben egyik gárda sem villogott támadásban, mindössze 4-4 pont esett, ám ezután a csehek csináltak egy 11-0-s szakaszt, így 25 pont fölé növelték fórjukat (33-60). Mi rendeztük egy kicsit a sorokat, de a negyed végére ez a 27 pontos különbség megint kialakult (41-68), ráadásul a csehek ebben a 10 percben is 5 triplát szórtak, ahogy az előzőben is. Nem álltak le a záró játékrészben sem, újabb két hármassal már 30 pont fölé növelték előnyüket - bár egy felkészülési mérkőzésen sokat nem számít az eredmény, az elmondható, hogy lényegében végig magabiztosan vezetve győzött Európa-bajnoki csoport ellenfelünk 85-51-re.

Ivkovics Sztojan nyilatkozatát a nemzetisport.hu-n elolvashatjátok!