Somogyi megint lehetőséget kapott

A Los Angeles Lakers magyar centere, Somogyi Gergely a klub harmadik idei előszezon-mérkőzésén is pályára léphetett, ám ezúttal kapta a legkevesebb lehetőséget, összesen 2:50-et tölthetett a parketten a Utah Jazz elleni találkozón. A Dwight Howardot továbbra is nélkülöző Los Ageles-ieknél Kobe Bryant kisebb sérülése ellenére is vállalta a megmérettetést, de a Lakersnek ez sem segített, a félidőben még 18-cal vezető hazaiak 64 pontot kaptak a fordulás után, s a szerződésért küzdő fiatalok újfent gyengébben teljesítettek, mint a rivális kispadja, így a Jazz legyőzte Mike Brown csapatát 99 - 86-ra.

Honfitársunk 2 lepattanóval tudta segíteni övéit, melyek közül 1 támadó és 1 a védő oldalon született meg, s összesen 1-szer próbálkozhatott mezőnydobással, de akkor blokkolták a kísérletét. Ezen felül 2 fault került fel a negyedik negyed elején lehetőséget kapó magyar center neve mellé.

A Utah egyébként Enes Kanter 14 pontos, 14 lepattanós dupla duplájával és a kiegyensúlyozott csapatteljesítménnyel kerekedett felül a Kobe Bryantet, Steve Nasht, Pau Gasolt és Metta World Peace-t felvonultató vendéglátókon, Somogyi és társai egyébként ebben az előszezonban először léptek pályára a legendás Staples Centerben, ahol a Lakers a hivatalos hazai alapszakasz-mérkőzéseit játssza majd. A Dwight Howardot még mindig kényszerűségből jegelő aranysárga-lilák Jordan Hillt is nélkülözni kényszerültek, így Gergely egyik legnagyobb csapaton belüli vetélytársa, Robert Sacre kezdett ötös poszton, s 9 pontos, 10 lepattanós, 3 blokkos teljesítménye remeknek mondható, ráadásul a minap Kobe Bryant nyilatkozta a második kör végén draftolt, szintén garantált szerződésért küzdő újoncról, hogy illik a csapatba és szeretné őt a társasággal látni. Gergely másik riválisa, Ronnie Aguillar 7:32 perc lehetőséget kapott, ami messze a legtöbb az ő esetében, de a magasember nem tudta ezt kihasználni, csupán 1 pontja és 1 lepattanója lett, aminél a mi Somogyink statisztikailag és játékban is többet hozott az eddigi összes pályán léte alkalmával.

A Los Angeles Lakers legközelebb keddről szerdára virradó hajnalban lép pályára, méghozzá 04:00-kor, újra hazai pályán a mai ellenféllel, a Utah Jazzel szemben.