Szolnok-Siroki - nyilatkozatok

Mint arról a tegnap este folyamán beszámoltunk, a Szolnoki Olaj KK hazai pályán szenvedett vereséget közvetlen riválisától, a bosnyák Siroki Wwin együttesétől, így borzasztóan nehéz helyzetbe került az utolsó hely elkerüléséért vívott harcban. Mind a mostani ellenféllel szemben, mind a szintén 5 győzelemmel álló, ma azonban még pályára lépő szlovén Krka Novo Mesto ellen rosszul állnak a szolnokiak az egymás elleni összevetésben, ez pedig azt jelenti, hogy két győzelemmel kell többet szerezniük e két gárda közül legalább az egyiknél ahhoz, hogy bent maradhassanak az Adria Ligában. A mindkét alakulat számára kiemelten fontos mérkőzés után természetesen nyilatkozott a két tréner, valamint a hazaiak új játékosa, Rashad Bell is.

Damir Vujanovic, a Siroki Wwin vezetőedzője

Nagyon nehéz összecsapás volt, de erre is készültünk, hiszen tudtuk, kulcsmeccs ez a kiesés elkerülése érdekében. Nem voltunk könnyű helyzetben, hiszen a csapat legjobb játékosa, Darko Planinic a Maccabi Tel-Avivhoz távozott a téli szünet folyamán. Két amerikai érkezett, őket viszont alig volt időnk beépíteni a játékunkba. A legfőbb taktikánk az volt ma, hogy megállítsuk Bádert, aki 40 pontot dobott nekünk az első meccsen, ez sikerült is. Nagyon sokat készültünk a védekezésre és gratulálok a játékosaimnak, mert sikerült azt megvalósítaniuk, amit kértem tőlük. Nagyon elégedett vagyok, mert ez az első meccsem vezetőedzőként, ráadásul rögtön egy nagyon fontos találkozó és sikerült győzelemmel debütálnom. Szeretném azonban megköszönni elődömnek, Velic edzőnek a munkáját, mert ez a diadal az ő munkáján is alapszik, ezért ezt a győzelmet neki ajánlanám.

Egyelőre nehéz megmondani, mi a csapat igazi arca. Az egyetlen igazi ötösünk, Planinic távozásával alacsonyabb, de kevésbé statikus lett a szerkezetünk, úgyhogy jó védekezést követően a gyors indításokra tudunk leginkább alapozni. Az első két negyedben voltak olyan periódusaink, amikor ezt nem sikerült megcsinálnunk, pár buta hiba miatt visszaengedtünk a Szolnokot a meccsbe, a harmadik negyedben azonban nem estünk ilyen hibákba, gyorsabban tudtunk játszani ellenfelünknél és az itt megszerzett előnnyel gazdálkodtunk a negyedik negyedben. Még egyszer szeretném megköszönni Velic edzőnek az elvégzett munkáját, ez a siker nagy részben az ő érdeme is.

Neno Ascserics, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője

Egyetértek azzal, hogy nagyon fontos meccs volt ez, de van még hátra 10 forduló, még nem estünk ki. Dolgoznunk kell tovább, hogy kijavítsuk azt a hibát, amit ma este elkövettünk. A legnagyobb problémánk az volt, hogy nem sikerült megállítani a Siroki gyors indításait. Nagyon sok könnyű kosarat kaptunk a saját hibáink után. Az eladott labdáink számát le kell csökkentenünk, mert ilyen szinten könyörtelenül kihasználják ezeket a kihagyásokat. Csak egy kis adalék ehhez, hogy a második negyed végén támadhattunk, de egy eladott labdából kaptunk egy ziccert, a harmadik negyed végén pedig egy visszatett labdából szintén kaptunk egy kosarat, ez 2-2 pontot jelentett, ami egy ilyen meccsen nagyon sokat számított, az ellenfelet pedig felpörgette. Gyengék voltunk mentálisan, nem sikerült megbirkóznunk azzal a lelki teherrel, hogy ez egy kulcsfontosságú meccs volt.

Rashad Bell, a Szolnoki Olaj KK erőcsatára

Minden meccshez úgy állok hozzá, hogy nyerni fogok, de ez ezúttal nem sikerült, úgyhogy nem pont ilyen bemutatkozásról álmodtam. Nagyon fizikális a játék az Adria Ligában, nem sok egyénieskedés van a pályán, hanem 40 percig folyamatos csapatjáték, az ilyen együttesek ellen pedig csak folyamatos koncentrációval és jól összerakott csapatjátékkal lehet eredményt elérni. Kicsit fáradt vagyok, de 10 meccsünk van januárban, ez több mint elég ahhoz, hogy jó formába kerüljek. Szerintem a Siroki jobban akarta ma a győzelmet. Nem azt mondom, hogy veszíteni akartunk, de jobban koncentráltak.

Báder Márton és Horváth Ákos önkritikusan nyilatkoztak az NSO TV-nek, ezt erre a linkre kattintva lehet megtekinteni!