Szoros mérkőzésen ASE siker

altVéletlenül sem mondhatjuk, hogy formalitás lett volna ez a találkozó a csapatok számára hiszen az Albacomp elveszítette második helyét a Szolnoki Olaj KK győzelme révén, míg a Paks egy minél kedvezőbb rájátszásbeli helyért hajtott. A hétközi fordulóban vereséget szenvedtek Kámánék épp az említett Szolnokkal szemben, így mindenképp a javítási szándék fűtötte őket. Sérülések akadtak mindkét csapatban egyaránt, a két Williams nem vállalta a játékot paksi oldalról.

A negyedik percig kellett várni az első kosárig, El-Amin talált be a három pontos vonalon túlról, amire nem sokkal később Tóth Ádám zsákolása volt a válasz. Rövidesen már a Paks vezetett méghozzá Körtélyesi duplája  és Morgen három pontosa révén. Damian Hollis végül vállalta a játékot és ha már a pályára került beköszönt egy zsákolással, egálra hozva ezzel az állást (7-7). Viszonylag kevés ponttal szorosan alakult a negyed hátralévő része amely egy pontos paksi előnnyel ért véget (14-13).

A második etap is úgy folytatódott mint az első. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Keller aktivizáltam magát a 13. percben, mindkét büntetője helyes volt. Nem sokáig örülhettek, ugyanis Vojvoda engedett el egy szép közép távolit (21-21). A hazaiaknál leginkább Morgen Ferdinánd jeleskedett a pont gyártásban. A negyed közepén már a 12. pontját szerezte, apróbb szépség hiba, hogy csak az egalizálásra volt elegendő (25-25). Akadtak kihagyott dobások bőven kintről és bentről mindkét oldalon, a negyedet mégis az Alba abszolválta jobban védelmének és palánk alatti játékának köszönhetően (33-36).

Annak ellenére, hogy a két Williams nem játszott elég jól tartotta magát a hazai gárda. Kámán szintén sérüléssel bajlódott az utóbbi időben, de ő is játékra jelentkezett és ha már ott volt, kosarával el is kezdte a harmadik tíz percet. Sőt Körtélyesi büntetői után már egy ponttal vezetett is a házi gazda ( 39-38).  Frost és Vojvoda pontjainak köszönhetően kicsit elhúzott az ASE. Ezen a meccsen soknak mondható hat pontos előnyre tettek szert (47-41). Küzdött az Alba is becsülettel. A szintén sérüléssel bajlódó Chism tett gyorsan két pontot a közösbe ezzel faragva a hátrányon. Negyed végére elolvadt a hazai előny. Keller két sikeres büntetővel alakította ki a harmadik játékrész végeredményét (49-47).

Az utolsó negyed is szoros, kiegyenlített játékot hozott. Frost is beszállt a Paks pont termelésébe. Záró negyedbeli négy pontjával megint hat pontos előnyt harcolt ki az ASE öt perccel a vége előtt. Az eddig észrevétlen Chism közeli duplája tett arról, hogy a találkozó kimenetele továbbra is megjósolhatatlan legyen, Simon tempója viszont már vezetést jelentett a Fehérváriaknak négy perccel a végső lefújás előtt (58-59). A folytatásban hol az egyik, hol a másik csapat vezetett minimális különbséggel végül talán kisebb meglepetésre a hazai pályán játszó Paksnak jött ki jobban a lépés. Körtélyesi 28 pontjával és igen hasznos játékával nagyban hozzájárult csapata diadalához.

Atomerőmű SE - Albacomp Fehérvár 71-66 (14-13, 19-23, 16-11, 22-19)

Paks, Városi Sportcsarnok, 1500 néző
Vezette: Cziffra Cs., Pálla Z., Török R. (dr. Gencsev)

Atomerőmű SE: Kovács Á. 4, Vojvoda 4, KÖRTÉLYESI 28/9, MORGEN 18/6, Tóth Á. 6 Csere: Kámán 4, FROST 7

Albacomp Fehérvár: SIMON B. 11/3, El-Amin 13/3, Bódi 3/3, Hendlein 7/3, Keller Á. 9 Csere: CHISM 14/3, Hollis 4, Supola 3/3, Juhos 2

Enrique Gutierrez Garcia: Megvalósítottuk az elképzeléseinket a mérkőzés egészében, ma a két Williams nélkül sikerült a többi játékosnak megoldani a feladatot. Ez a jó út a győzelemhez.

Braniszlav Dzunics: Először is gratulálok a hazai csapatnak, aki megérdemelten nyert ma este. Volt néhány játékosuk, aki extrát nyújtott. Azt hiszem egy kicsit több akarattal, több elszántsággal másképp alakíthattuk volna az eredményt.

Kép: ase.hu