Végig vezetve nyert a Falco

Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a 2009 decemberében tragikus autóbalesetben elhunyt Horváth Zoltán emlékére a felkészülési torna a center utolsó klubjának, a Falco KC-nak a szervezésében.

A torna nyitómérkőzésén az Atomerőmű simán, 113-72-re verte az osztrák Oberwart csapatát.

A házigazda és a pécsiek mérkőzésén a 7. percben már tíz ponttal ment a Falco a már honosítottként pályára lépő Jancsikin kosarával (17-7). Az ekkor kialakult különbséget folyamatosan tartották a szombathelyiek, a félidőt Jonathan Levy zsákolása zárta (44-31).

A fordulást követően már növelni is tudta előnyét a Falco: Kálmán büntetőivel a 28. percben 21 ponttal is vezették. A záró negyedben aztán valamelyest felzárkóztak a Brad Loesing és Tóth Norbert (14 pont, 10 lepattanó) vezette pécsiek és visszaállították a sokáig fennálló 12 pontos különbséget.

A hazaiaknál a három légiós vitte a prímet: Levy 18 pontig, Michael Fey 17 pontig és 8 lepattanóig, míg Tomiszlav Ivosev 15 pontig valamint 9 lepattanóig jutott.

Falco-SZOVA KC-Szombathely – Pécsi VSK-Pannonpower 81-69 (24-13, 20-18, 19-13, 18-25)

Szombathely, III. Horváth Zoltán Emléktorna

Falco KC: Kálmán (4), Levy (18), Jancsikin (12/3), Ivosev (15/6), Fey (17). Csere: Harazin (2), Szanati (-), Will (7/3), Simon L. (4), Jarosevits (-), Váradi B. (2). Edző: Bencze Tamás

Pécsi VSK: Loesing (18/6), Kovács P. (8), Legion (11/3), Tóth N. (14), Dill (4). Csere: Bödör (4), Bíró O. (5/3), Halász (5/3), Nagy K. (-), Horváth B. (-). Edző: Csirke Ferenc.

Kép: nyugat.hu