Végtelenül sima Alba diadal kezdésként

Csirics duplájával és El-Amin kihagyott zsákolásával kezdődött a negyeddöntő első ütközete. Hollis sem akart lemaradni honfitársától, ő is a gyűrű tövére húzott egy ziccert. Az Albacomp kosárgálára készült, minden támadást zsákolással és alley oop-al akartak megoldani Chismék, sikertelenül. Az egész pályás letámadással megtámogatott fehérvári zóna kezdetben eredményesnek bizonyult, így 20-10-re meglógott az Albacomp. A vendégek azonban nem hagyták magukat, Csirics és Doyne kosaraival zárkózott a fekete mezes vendégcsapat, így az első tíz perc végén 25-21-et mutatott az eredményjelző.

A szoros első negyed után Chism használta ki palánk alatti erőfölényét, tizedik pontját szerezve lökte tovább csapatát. A gyakorlatilag centerek nélkül játszó Pécs azonban nem hagyta leszakítani magát, szívósan küzdött és faultokkal igyekezett lassítani az Albacomp gyors játékát. A negyed közepén aztán sikerült 1-2 gyorsindítást eredményesen befejeznie a Fehérvárnak, amivel 13-0-ás etapot repesztettek a fehér mezes hazaiak. El-Amin 8 méterről dobott hármasával közel húsz pontosra nőtt az Albacomp előnye, amiből faragott valamennyit a Pécs, de így is magabiztos 50-35-ös félidei Albacomp vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A harmadik tíz percre Dzunics edző Simon és Chism mellett a Madár, Bódi, Juhos hármasnak szavazott bizalmat, míg a Pécs az alapcsapatával kezdett. A hazai cserék közül Bódi Feri használta ki legjobban a játéklehetőséget, gyors egymásutánban hét pontot rámolt be a pécsi gyűrűbe. A fehérvári védekezés által szorongatott vendégek dobásai sorra kimaradtak, a palánk alatt pedig csak a sapkákat gyűjtögették Doyne-ék így a mérkőzésen először 20 pontra hízott a hazai előny. Ezt, a negyed végére Tóth Norbert és Deák hármasaival 15-re csökkentette a vendégcsapat, döntetlenre hozva ezt a játékrészt.

Az utolsó negyedben, a három pécsi húzóember - Vaszojevics, Doyne, Csirics - elkészült az erejével és ahogy újra húsz fölé nőtt a különbség mindkét edző a cseréket küldte a parkettre. A fehérvári előny lassan harminc pont közelébe kúszott, az Albacomp a Supola, Madár, Gorzsás, Keller Vidor, Juhos sorral is magabiztosan növelte az előnyét és félgőzzel játszva is simán hozta az alacsony színvonalú találkozót.

Albacomp Fehérvár (2., 1 - 0) - PannonPower Pécsi VSK (7., 0 - 1) 90 - 58 (25-21, 25-14, 15-15, 25-8)

Székesfehérvár, Vezette: Forrai S. Török R. Jakab L. (Nagy)

Albacomp: Simon -, El-Amin 20/3, Hollis 15/3, Chism 12/6, Keller Á. 4. Csere: Hendlein 10, Bódi 12/6, Supola 3, Madár 8/6, Juhos 4, Gorzsás 2, Keller V -.

Pécs: Vaszojevics 10, Kovács P. 2, Doyne 18, Csirics 13/9, Tóth N. 8. Csere: Csabay 2, Deák 3/3, Bíró O. -, Halász Á 2, Ignácz -.

A három győzelemig tartó negyeddöntő állása: 1 - 0 az Albacomp javára

Fotó: fmh.hu