"Ki csinál ilyet a játékosaival?" - kiakadt a TF centere

Mészáros szerint 10 percet kosaraztak, a többiben asszisztáltak - az agresszív körmendi védekezés sok volt a Szolnoknak - a Jászberény nagy sikert ért el - kiváló hangulat volt a Kaposvár-Pécsen - faultgondok, alacsony szerkezet, extra debreceni dobóforma okozta a ZTE vesztét - nyilatkozatok a szerdai meccsek után.

Zalakerámia ZTE KK - DEAC 112-114

Bencze Tamás: Mindent megtettek a fiúk a győzelemért, de ma valahogy fáradtabbak voltunk. A centereink faultprob­lémái miatt alacsonyabb szerkezetben játszottunk, ez pedig magában hordja, hogy egy csapat sok pontot kap távolról. Ezzel a vereséggel megnehezítettük a saját dolgunkat a folytatásra.

Berényi Sándor: Idegenben ilyen extrán dobni nagyon ritka alkalom. Fontos győzelmet szereztünk, melyben nem csak a kezdő ötösünk szerepe volt fontos, de a kispadról is rengeteg segítség érkezett, főleg védekezésben. Nem tettünk le az álmunkról, a felsőházba kerülésről.

KTE-Duna Aszfalt - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-95

Forray Gábor: Nehéz ilyenkor értékelni, gratulálok a Falconak jól játszott, de ehhez mi is kellettünk. Rosszul kezdtük az első negyedet, de az első félidő végére visszajöttünk. Szünetben megbeszéltük, mit fogunk csinálni, tudtuk milyen 2 támadással fog indítani a Falco, levideóztuk, felkészültünk rá, ennek ellenére rögtön kaptunk két kosarat. A Falco felpörögtek, jól játszottak. Nekünk sok eladott labdánk volt, amiből könnyű pontokat szereztek. Végig irányítottak a mérkőzésen nekünk csak részsikereink voltak. Ma egyértelműen a Falco volt a jobb. Elnézést kérünk a szurkolóktól, de akkor is ez az a csapat, aki megverte sorra a bajnoki esélyeseket és sorozatban nyertek, most ki kell jönni a gödörből, nem kell drámázni, van bőven tennivaló. Ez a KTE akkor is a KTE, amikor kikap és akkor is amikor nyer, vannak szélsőségek, de ezek a fiúk tettek le annyit az asztalra, hogy megérdemlik a bizalmat. Bízok bennük, átfordul, újra nyerni fogunk és örülünk együtt a szurkolókkal.

Gasper Okorn: Gratulálok a játékosaimnak, fontos volt számunkra, hogy nyerni tudjunk, nagy nyomás volt rajtunk a Körmend elleni vereség után, ezt mindenki tudja, hogy milyen elveszíteni egy ilyen rangadót. Voltak hullámvölgyeink, elvesztettük a 17 pontos előnyünket az első félidőben, de ennek ellenére úgy érzem, hogy megérdemelten nyertünk.

Mészáros Máté: Gratulálok a Falconak. Azt kell, hogy mondjam, hogy a 45 percből 10 percet kosaraztuk a többiben asszisztáltunk a Falcónak. Gödörben vagyunk, de ekkor mutatkozik meg igazán a csapat karaktere, ki kell jönni innen, de bízok a csapattársaimban, nem kell letargiába esni, jön a Szolnok, Paks, majd a Kaposvár elleni három meccs, amiket meg kell nyerni. Bízom, hogy visszatérünk a helyes útra.

Darrin Govens: Szükségünk volt a győzelemre, megmutattuk, hogy jól tudunk funkcionálni csapatként. Örülök a győzelemnek.

Kaposvári KK - Pécsi VSK-VEOLIA 89-72

Fekete Ádám: Köszönöm a szurkolóinknak ezt a biztatást és kiváló hangulatot, amelyre immár nem csak hazai pályán, de idegenben is számíthatunk! Nagyon kemény meccset vívtunk, védekezésben pedig sikerült megvalósítani, amire készültünk. Kevesebb gyors indítás gólt kaptunk a Pécstől, mint legutóbb. Amivel nem számoltunk, az Spica kiválása volt az első negyedben. Bízunk benne, hogy össze tudja szedni magát a sérülés után és számíthatunk rá.

Csirke Ferenc: Gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez! Minden elismerést megérdemel mindkét szurkoló tábor, sokkal több ilyen hangulatú meccs nincs ebben a bajnokságban. A kevés kulcsemberünk hullámzó teljesítményt nyújtott és hoztuk a szokásos tripla dobószázalékunkat. Ezzel nem lehet meccset nyerni. Látszott a fáradtság a játékosaimon, nem tudom mi lesz szombaton a sokkal pihentebb Paks ellen. Hazai pályán azonban ha a fáradunk pótolhatja a szívünk.

Harazin Tamás: Jó hangulatú rangadó volt, amit sikerült megnyerni. Amikor elléptünk tíz ponttal beesett pár extra dobás és ezzel leszakítottuk a Pécset. Nem gondolom, hogy a közel húsz pont reális különbség a két csapat közt, de ezúttal így jött ki.

Horti Bálint: Parázs hangulat uralkodott a pályán és azon kívül is, igazi rangadó volt. Jól kezdünk az első két negyedet, de a szünet után nagyon szétesett a védekezésünk. A 89 kapott pont nagyon sok, ha ennyit kapunk, akkor nem tudunk nyerni.

Egis Körmend - Szolnoki Olaj KK 104-72

Matthias Zollner: Úgy gondolom, hogy a mérkőzés nagy részében úgy játszottunk, ahogy szeretnénk játszani. Nagyon agresszíven védekeztünk. Tudjuk, hogy Magyarországon a vendégcsapat egy kicsit hátrányban van a hosszú utazási idő miatt. És úgy gondolom, hogy a mai napon egy kicsit sikerült ezt az előnyünkre fordítani. Nagyon tüzesen érkeztünk a mérkőzésbe. A Szolnoknak pedig nem sikerült sohasem közelebb kerülni, mégha meg is találták a ritmusukat. Sikerült az előnyünket megfelelően kezelni a 3. negyedig. A végén persze mindkét csapatban a fiatalok játszottak, de ez már nem igazán változtatott a mérkőzés végkimenetelén. Végül szeretnék Alekszics kollégámnak mielőbbi felépülést kívánni és remélem, hogy minél hamarabb visszatér.

Jakab Máté: Sajnálom, hogy nem tudtunk felnőni a rangadónak a színvonalához. Természetesen nem így készültünk. Sajnos a problémáink erre a mérkőzésre begyűrüsödtek. A mérkőzés kulcsa az volt, hogy az első félidőben megijedtünk ettől az agresszív védekezéstől és nem tudtunk ez ellen játszani. Rengeteg ki nem kényszerített hibánk volt, rengeteg buta eladott labdánk volt a mérkőzés elején. Kellett 10-12 perc mire egyáltalán felébredtünk és a saját játékunkat megtaláltuk. A Körmend azt gondolom, hogy rászolgált a győzelemre, nagyon jó napot fogott ki és rengeteg szerencsés dobás is volt, de rászolgáltak a győzelemre. Gratulálok a csapatnak és sok sikert kívánok nekik a jövőben.

Németh Ákos: Úgy gondolom, hogy a mérkőzés kulcsa az volt, hogy át tudtuk vinni azt a védekezést, amit a Falco ellen is csináltunk a második félidőben. Ez volt a mérkőzés kulcsa és ebből tudtunk könnyű kosarakat szerezni. Az első negyedben el tudtunk menni már 20 ponttal és az előnyt sikerült megtartani. A szolnoki sérült játékosoknak és az edzőnek mielőbbi felépülést kívánok.

Milosevic Nemanja: Először is szeretnék gratulálni a hazai csapatnak a győzelemért. Nagyon agresszívan kezdték a mérkőzést és mi erre nem tudtunk azonos intenzítással válaszolni védekezésben és támadásban sem. Sok könnyű kosarat értek el lepattanókból és tranzíciós játékból, ami nem elfogadható ezen a szinten. Megérdemelték a győzelmet. Többet kell küzdenünk ennél és remélem, hogy kijavítjuk ezeket a hibákat a jövőben.

Sopron KC - Serco - TF-BP 108-83

Sabáli Balázs: Mindig a kötelező a legnehezebb, ehhez pedig az kell, hogy az egész mérkőzésen teljes energiával játsszon a csapat. Az első negyedben az történt, amit szerettünk volna. Már az első félidőben kilenc embert beforgattunk, hogy megmaradjon a nyomás. A második negyed nem úgy alakult, ahogy elterveztük, de a félidőben megbeszéltük, hogy nem engedhetjük meg magunknak, hogy ilyen helyzetbe hozzuk saját magunkat, végig kell dolgozni, és ez a második félidőben meg is történt. Feljavult a védekezésünk, amelyből könnyű kosarakat szereztünk, és végül könnyűnek mondható győzelmet arattunk. Remélem, hogy a második negyedből tanulni fogunk. Sok sikert a TF-nek is!

Ales Pipan: Gratulálok a hazai csapatnak és az edzőnek a győzelemhez. Nem lehetek elégedett a játékunkkal. Rosszul kezdtünk, sok labdát adtunk el, sok könnyű kosarat hagytunk ki. Ezután valamelyest feljavultunk, fel is jöttünk öt pontra, de aztán újra elvesztettük a koncentrációt, nem csapatként játszottunk, és ez volt a fő oka a mai vereségünknek.

Brynton Lemar: Ma nagyon jól játszottunk. Az első félidőben nagyon jól védekeztünk. Voltak hibáink, de nagy energiával játszottunk, és ez meghozta a győzelmet.

Jonas Bergstedt: Nem tudom, mit mondjak. Láthatják, hogy ez a csapat teljesen padlón van. Nincs energia, nincs erő, nincs motiváció. Mindig agyonvernek minket, és nem tudunk mit tenni ellene. Az elmúlt néhány hétben úgy érzem, azt sem tudom, mit csinálok, hogy mit mondjak. A meccseken odajön valaki a klubvezetésből, és azt mondja, ha kikapsz, az a te hibád. Ki csinál ilyet a játékosaival? Ezzel csak elveszi az önbizalmát, a bizalmat a többiek felé, csak ideges lesz tőle. Már így is utolsók vagyunk, de ki kell találni valamit, mert ha nem, akkor semmi nem fog változni.

JP Auto - JKSE - Naturtex-SZTE-Szedeák 85-68

Nikola Lazics: Gratulálok a csapatnak, az egész stábnak, a szurkolóknak, akik segítettek bennünket, hogy bekerüljünk a felsőházba. Nagyon nagy eredményt értünk el. Még van három mérkőzés az alapszakaszból, s próbálunk egy kicsit rahabilitálni, mert vannak gondjaink. Azután pedig jöhetnek a felsőházi mérkőzések.

Andjelko Mandics: Gratulálok a Jászberénynek, megérdemelten győztek le bennünket. Sajnos döntő pillanatokban rendre elhibáztuk a dobásainkat, s 45-45 után, amikor átvehettük volna a vezetést, már nem volt esélyünk. A hazaiak jobban használták ki a támadó lepattanóikat is, s ezt már nem tudtuk ellensúlyozni.

Miljan Rakics: Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült a felsőházba jutottunk. Most nem is tudok igazán a meccsről bármit mondani, mert nagyszerű sikert értünk el.

Kerpel-Fronius Gáspár: A Jászberény megérdemelten győzött le bennünket. Nagyon rosszul dobtuk a triplákat és kihagytunk hét büntetőt is. Talán, ha 45-45-nél bement volna 1-2 távolink, akkor lett volna esélyünk nyerni.

fotó: hunbasket.hu