A Budafok nyerte a II. SZEZ-On felkészülési tornát

A Budafoki KK nyerte a II. SZEZ-On tornát, miután mind az öt meccsét megnyerte a Honvéd, a TF, az MTK Törökbálint, a MAFC és az Óbudai Kaszások ellen.

Csütörtöktől vasárnapig rendezték meg a II. SZEZ-On felkészülési tornát Budapesten.

Az első játéknap első meccsén a Budapest Honvéd gyengén kezdett a Tehetséges Fiatalok-Budapest gárdája ellen (11-17), a második félidőt viszont 39-19-re nyerték Bea (16 pont, 14 pattanó) és Valerio Bonilla (13 pont, 6 szerzett labda) vezetésével, így végül 65-48-ra győztek a Kerkai (13 pont, 15 pattanó) és Szobi (12 pont, 8-8 pattanó és kiharcolt fault) vezette TF ellen. A második találkozón a Varga (17 pont, 8 pattanó) vezette Budafok a két középső, összesen 47-21-re megnyert negyeddel simán verte a leginkább Kollár (12 pont, 7 pattanó) által húzott Kaszásokat (55-79).

Az MTK Törökbálint minden negyedet behúzva győzött a MAFC ellen Weisz (14 pont, 7 pattanó) vezérletével (64-48). A Budafok pedig a Honvéd ellen, az első negyedben összeszedett 9 pontos hátrányát a harmadik negyedben ledolgozta, a negyedikben pedig megnyerte az összecsapást (77-67) - a győztesnél Wehner (17 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Horváth (14 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak, míg a túloldalon Kováts (18 pont, 6 pattanó) és Stefán (11 pont, 7 pattanó) emelkedtek ki a többiek közül.

Budapesti Honvéd - TF-Budapest 65-48
Óbudai Kaszások - Budafoki KK 55-79
MTK Törökbálint - MAFC 64-48
Budafoki KK - Budapest Honvéd 77-67

A második napon egy szoros első félidő után a TF-Budapest 16 pontos előnyre tett szert a MAFC ellen a harmadik negyed végére, onnan pedig már nem engedte vissza ellenfelét látótávolságon belülre (56-64) - a győztes legjobbja Buzás (16 pont, 10 pattanó) volt, míg a túloldalon Siklós (10 pont, 11 pattanó, 6 kiharcolt fault) dupla-duplázott. Az MTK Törökbálint a Kaszások ellen is megnyerte az összes felvonást, a második negyedet 9, a második félidőt pedig összesen 10 ponttal, így végül könnyedén nyert (59-80). A törökbálintiaknál Nagy (15 pont, 9 pattanó), Bognár (9 pont, 8 gólpassz, 6-6 pattanó és szerzett labda), illetve Bagi (15 pont, 12 pattanó) vitték a prímet, a vesztesnél pedig Reiter (6 pont, 11 pattanó) volt a leghasznosabb.

A Budapesti Honvéd az első félidő után még csak hét ponttal állt jobban a MAFC-nál, a fordulás utáni két szakaszt viszont 49-16-ra nyerték, 8-8 ponton tartották ellenfelüket a harmadik és a negyedik negyedben, így a vége kiütés lett (88-48) - Puskás Artúréknál több jó egyéni teljesítmény közül Stefán (13 pont, 12 pattanó) és Bea (13 pont, 15 pattanó) emelkedtek ki, míg a MAFC-ot Katona (17 pont, 7 pattanó, 9 kiharcolt fault) húzta. A Budafok szintén csak nyolc ponttal állt jobban az MTK Törökbálint ellen a félidőben, aztán a második félidőt 51-23-ra hozták, így lett a vége sima budafoki siker (63-99). A győztesnél Lados (21 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 5-5 szerzett labda és kiharcolt fault), valamint Tursics (24 pont) voltak a vezérek, a Törökbálint legjobbja pedig Walde (22 pont, 10 kiharcolt fault) volt.

MAFC - TF-Budapest 56-64
Óbudai Kaszások - MTK Törökbálint 59-80
Budapesti Honvéd - MAFC 88-48
MTK Törökbálint - Budafoki KK 63-99

Szombaton kifejezetten szoros mérkőzést játszott egymással az Óbudai Kaszások és a MAFC - előbbi 9 ponttal nyerte az első felvonást, majd 20-szal elvesztette a második negyedet, ettől függetlenül 5 perccel a vége előtt újra ők álltak jobban. Még az utolsó két percre is a Kaszások fordult előnnyel, de Fehér triplával fordított, onnantól pedig már a MAFC játszott végig előnyben (89-93). A győztesnél Katona (25 pont, 6 pattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, gólpassz és kiharcolt fault) és Szanyi (29 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak, míg a túloldalon a Pintér (24 pont), Vámos (21 pont), Van der Meer (18 pont, 6 pattanó) trió. A Tehetséges Fiatalok-Budapest a félidőre megszerzett 19 pontos előnyéből 11-et leadott az óbudai együttes ellen a harmadik negyedben, de győzelmük nem forgott veszélyben (71-62). A TF-nél Szobi (20 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) és Kerkai (21 pont, 10 pattanó) vitték a prímet, míg a Kaszások legjobbjai Vámos (19 pont) és Kollár (13 pont, 7 pattanó, 6-6 gólpassz és kiharcolt fault) voltak.

A Budapesti Honvéd leginkább a 34-12-re megnyert harmadik felvonásának köszönhetően győzte le elég nagy különbséggel a törökbálinti alakulatot (58-92) - a győztesnél nyolcan jutottak el legalább 10 VAL-ig, a legjobbak Stefán (17 pont, 5 pattanó), Szalay (8 pont, 6 gólpassz) és Pintér (12 pont, 6 pattanó) voltak, míg az MTK-nál Weisz (14 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Horváth (9 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) és Szabó (13 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) vezették a csapatot. Az eddig a pontig veretlen Budafok kilencpontos hátrányban volt a TF elleni mérkőzés félidejében, de egy 16-6-os negyedel fordított. A 36. percben ettől függetlenül vezetett még a TF, de 57-59 után már csak az utolsó pillanatban szereztek kosarat, így a közben egy 11-0-s sorozatot bemutató Budafok győzött végül (68-62) - a győztesnél Varga (17 pont, 6 pattanó, 10 kiharcolt fault) emelkedett ki, de Steier (6 pont, 12 pattanó) is nagyon hasznos volt, míg a túloldalon Telegdy (13 pont, 6 pattanó) volt a legjobb.

Óbudai Kaszások - MAFC 89-93
TF-Budapest - Óbudai Kaszások 71-62
MTK Törökbálint - Budapesti Honvéd 58-92
Budafoki KK - TF-Budapest 68-62

Vasárnap a MAFC nagyon megszorongatta a Budafokot, hiszen az utolsó felvonásban hét ponttal is vezettek, és még a 36. percben is 80-74-re ők álltak jobban, de ekkor jött egy 12-0-s roham a Budafoktól, amely így győzött, és veretlenül be is húzta a tornát (83-88). A győztesnél Horváth (15 pont, 19 pattanó) és Tursics (25 pont, 7 kiharcolt fault) voltak a leghasznosabbak, míg a túloldalon Katona (34 pont, 6 gólpassz, 7 kiharcolt fault) és Siklós (14 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda, 9 kiharcolt fault) vitték a prímet. A Budapesti Honvéd gálázott egyet a Kaszások ellen, duplaannyi pontot szerezve győzött 100-50-re - a sok jó teljesítmény közül Stefáné (12 pont, 9 pattanó) volt a legjobb, míg a túloldalon Reiter (6 pont, 9 pattanó) volt a leghasznosabb.

A torna utolsó meccse kifejezetten nagy csatát hozott, miután az MTK Törökbálint a harmadik negyedben fordítani tudott a TF ellen, de ezt a találkozót és az egész tornát beárnyékolta Weisz András súlyos sérülése - mint arról olvashattatok ma reggel a Tüzér-tűz legújabb részében, a fiatal játékos sípcsontja kettétört.