A DEAC megverte a Rabotnicskit

Mint arról korábban beszámoltunk, a hétvégi, debreceni felkészülési torna első két napján a DEAC együttese előbb 47 ponttal verte a szlovák Slavia Trnavát, majd mindössze 9 ponttal kapott ki a szerb élvonalbeli Vojvodinától. A torna harmadik debreceni érdekeltségű meccsén a két macedón válogatottat felvonultató, tavaly a macedón bajnokság harmadik helyén végző Rabotnicski Szkopje volt a magyarok ellenfele, és végig vezetve diadalmaskodott a DEAC 86-78-ra.

DEAC - Rabotnicski Szkopje(macedón) 86-78 (20-21, 25-16, 12-21, 29-20)

DEAC: Nagy Botond 30/15, Kaluha -, Pék 7/3, Reizer 4, Vas 12.
Csere: Szarka 6/3, Gál-, Nagy Benedek 9/6, Lokodi, Balogh A 7, Boldizsár 2, Kovács 9/3

Rabotnicki: Dimitrovszki 14, Brckov 13, Djurovics 22, Szokolov 8/3, Avramovszki 14.

Ezen a mérkőzésen végig vezetett a debreceni alakulat, de az első félidőben a palánk alatt voltak kicsit túlerőben a vendégek (a lepattanócsata 26-44 lett a végére), míg a második félidőben a gyorsindításokkal akadt gondja a DEAC-nak. Így is nyertek viszont, ami nagyon jó előjel a szezonra nézve, valószínűleg a Rabotnicskinél erősebb ellenféllel ugyanis a szezon folyamán nem fognak megmérkőzni.

Miután a Vojvodinától 9 ponttal kapott ki a DEAC, a Rabotnicski pedig 7-tel verte a szerbeket, így 13-mal kellett volna nyernie a debrecenieknek a tornagyőzelemhez, vagy 9-cel a második helyhez. Ezzel az eredménnyel a Vojvodina +2-es kosárkülönbségét egyik együttes sem tudta hozni, mindketten -1-ben végeztek, és mivel a DEAC "csak" 47-tel verte a torna negyedik együttesét, a szlovákokat, míg a macedónok 55-tel - a torna rendezői pedig úgy döntöttek, hogy nem az egymás elleni, hanem ez lesz a mérvadó -, így a DEAC végül harmadik lett a tornán.