A DEAC nyerte a Hepp Kupa bronzmeccsét

A DEAC már az első negyedben kiütötte a Bonyhádot, végül 104-56 arányban nyert, így a debreceniek szerezték meg a Hepp Kupa bronzérmét.

Hepp Kupa, bronzmeccs
Metal-Work Bonyhádi KSE - DEAC Kamilla Gyógyfürdő 56-104 (13-32, 12-25, 13-23, 18-24)

Bonyhád: Jilling 3, Papp 4, Baki -, Hegedűs -, Kovács B. 10.
Csere: Somogyfoki 16, Tömösváry 12/3, Gébert 9, Fetzer 2, Adebayo -, Szavai -.

DEAC: Nagy Be. 11/9, Nagy Bo. 15/15, Pék 11/9, Patkovic 10/3, Kovács I. 14.
Csere: Takács 8, Erdei 13/3, Szarka 8/6, Lippai 5, Vas 5, Gál 4, Kiss -.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jan Pavlik kihagyta az összecsapást, így a DEAC játékerőben is ellenfele fölött állt, motivációbeli előnyük pedig 2 perc után vált világossá. 4-4 után Pék három triplát emelt be (Nagy Botond egyet), Kovács Imre pedig közelről volt eredményes többször is, így a 8. perc kezdetére 10 pont fölé nőtt a távolság (10-22). Somogyfoki 2+1-e is csak ideig-óráig volt megoldás bonyhádi oldalon, Kovács ugyanis újabb duplával, Nagy Benedek 5 ponttal jelentkezett, a negyedet pedig Patkovic triplája zárta, amellyel 19 pontos DEAC-előnyt mutatott az eredményjelző 10 perc játék után (13-32).

A második felvonás elején Takács is bejelentkezett, Kovács két büntetője után pedig már 25 pontos volt a differencia (13-38) - egy 16-0-s szakaszt produkáltak a debreceniek. Gébert és Fetzer segítségével kezdte meg a pontgyártást a bajnoki címvédő, de Vas vezetésével 30 pontra nőtt a kelet-magyarországi együttes előnye a negyed felére, gyakorlatilag eldőlt a meccs (17-47). Takácsot ebben a felvonásban nem tudta tartani a Bonyhád, Erdei büntetőkből volt folyamatosan eredményes, így a félidőben 32 ponttal állt jobban a DEAC (25-57).

A második félidő gyakorlatilag formalitás volt már csak. Nagy Botond és Somogyfoki pontpárbaja volt a harmadik negyed első pár perce, de a különbség csak tovább nőtt - a 30. percben Szarka triplája után érte el a 40 pontot, 38-70-es állással várták a csapatok a negyedik negyedet. Erdei és Lippai révén majdnem az 50 pontot is elérte a differencia a záró felvonás elején, majd később át is lépték a félszázas határt. A sokkal motiváltabban és pörgősebben, pontosabban játszó DEAC a 38. percben Nagy Botond 5. triplájával szerezte meg a 100 pontot, és ha nem is tudott 50 pontos sikert aratni végül, de 104-56-os győzelmével így is tükörsimán nyerte meg a Hepp Kupa bronzérmét.