A MAFC elbukta a pályaelőnyt, a Bonyhád a kedvezményezett a döntőben!

Kialakult a helyosztók előtti végső sorrend a felsőházban. A TF két győzelemmel jelentőset lépett előre, míg az Eger az utóbbi hetek botladozásai után majdnem meglepetést okozott, de lecsúszott a dobogóról.

Felsőház

Az MTK a legjobb teljesítményével rukkolt elő

A keleti és a nyugati bajnok találkozott Törökbálinton. Kilenc percig felváltva vezetett az MTK és a MAFC, ezután viszont többször hibázott a vendégek védelme, Szarvas Gábor harmadik triplájával pedig az MTK vezetett az első negyed végén (24:20). A négypontos előnyből szép lassan tíz pont körüli lett. A MAFC védekezésben rengeteg faultot kapott, támadásban pedig nem nagyon találta a helyzeteket az MTK zóna védekezése ellen. Misek Levente hárompontosával kezdték meg a felzárkózást a vendégek (45:40), de Szarvas Gábor újra bevágott két triplát (55:42).

A harmadik negyed is törökbálinti kosarakkal kezdődött, Wehner Zoltánék kezdték eldönteni a mérkőzést (60:42). Továbbra is szenvedett a MAFC, de a hazaiak sem tudták átlépni a bűvös húszpontos különbséget. Lakits András becserélése mellett védekezést váltott a MAFC, és három perc alatt futottak egy 13:3-at. Újra tíz ponton belül voltak a vendégek a harmadik negyed végén (71:62). Az MTK viszont a kisszünet után rendezte a sorait, és nem engedte csökkenni a különbséget. A hazaiaknál többen is jó formában játszottak, míg a MAFC-ban egyedül Lakits András ért el pozitív plusz-mínusz mutatót, rajta kívül csak Misek Levente és Vavra András teljesítménye dicsérhető.

MTK Törökbálint – MAFC 92:80 (24:20, 31:22, 16:20, 21:18)

MTK: Szarvas (25/21 pont, 7 gólpassz), Bihari (22 pont, 12 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Bódi (15/6 pont, 7 kiharcolt fault), Wehner (13/3 pont, 8 kiharcolt fault), Baross (13 pont, 7 lepattanó).

MAFC: Vavra (31/3 pont, 11 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Misek (24/6 pont).

A bonyhádiak kezdhetik otthon a bajnoki döntőt

A MAFC törökbálinti veresége lehetőséget adott a Bonyhádnak, hogy megszerezze a pályaelőnyt a bajnoki döntőre. Jobban is kezdték a meccset, mint az Eger, Jilling László triplájával már nagyobb előnyben voltak (12:4). Jakab Zsolt kosaraival kezdtek felzárkózni a vendég főiskolások, de nem sikerült megfordítani az eredményt. Sőt, Tömösváry Máté megmozdulásaival újra nyolc pont volt a különbség a második negyed elején (31:23). Váczi Péter csapata azonban nem adta könnyen a bőrét, és három perccel a félidő előtt Baumann Dávid hárompontosával már ők vezettek (42:43). A hazaiak búslakodása nem tartott sokáig. Tömösváry Máté újra megvillant, és egy vendég technikai fault után a Bonyhád újra nyolc ponttal vezetett (54:46).

A második félidő két hevesi triplával kezdődött, de Lukács Attila gól plusz büntetőjével újra nyolc pont volt a bonyhádi előny (61:53). Ez a húzd meg-ereszd meg játék egészen az utolsó negyed második feléig tartott, amikor Erdei Ádám két trojkájával az egriek átvették a vezetést (84:87). A tolnaiakat azonban nem sokkolta a főiskolások feltámadása, precíz támadások végén szerzett nyolc ponttal már a hazaiak voltak előnyben a végjáték elején. Rutinos játékosokból áll a Bonyhád, hiába az egriek igyekezete, hiába a tizenöt berámolt hárompontos, Tömösváry Máté klasszis teljesítménye győzelmet ért a Bonyhádnak.

Bonyhád – Eger 98:93 (28:23, 26:23, 17:20, 27:27)

Bonyhád: Tömösváry (35 pont, 10 lepattanó), Faragó (16/6 pont, 7 gólpassz), Lukács (13 pont), Jilling (10/6 pont).

Eger: Máté (29/12 pont, 7 lepattanó), Erdei (19/12 pont), Jakab (17/12 pont).

Bronzéremért játszhat a TF

Kovács Imre sziporkázó játékával már a negyed közepén jelentős előnyben volt a Debrecen (2:10). Beák Gáborék igyekeztek felvenni a ritmust, de Nagy Botond nem engedte elveszni az előnyt (12:23). A második negyedben aztán összeszedte magát a TF, és négy triplával és egy duplával már át is vették a vezetést (26:23). Kovács Imre vette megint hátára a csapatot, újra kiegyenlítetté vált a mérkőzés a félidőre (36:36).

Szívós védekezés jellemezte a harmadik negyedet. Öt perc alatt kilenc pontot hozott össze a két csapat. Sokáig fej-fej mellett haladt a TF és a DEAC, de Beák Gábor hárompontosai újra nagyobb előnyt jelentettek (58:50). Próbálták ledolgozni hátrányukat a debreceniek, ami sikerült is a negyedik negyed közepére. Kovács Imre újra megcsillant (62:63), de a hazaiak szíve a helyén volt, és Merim Mehmedovics csapata repesztett egy 10:0-t, ez pedig nemcsak a győzelmet jelentette, hanem azt is, hogy a TF a bronzéremért csatázhat az MTK Törökbálinttal.

TF – DEAC 79:69 (12:23, 24:13, 22:14, 21:19)

TF: Beák (34/18, 6 kiharcolt fault), Katona (18/9 pont), Mihalics (12/6 pont).

DEAC: Kovács (22 pont, 10 lepattanó), Nagy Bo. (17/6 pont, 6 gólpassz).

Lefulladt a Mercedes Pápán

Tóth Bence kosaraival az első negyedben még többször is vezettek a kecskeméti U23-asok Pápán. A kisszünet után viszont Keresztes Rafaelék elkezdték uralni a meccset (37:27). A vendégek a második negyedben mindössze kilenc pontra voltak jók, így nem meglepő, hogy Ács Péter pontjaival a félidő végére már majdnem húsz ponttal vezetett a Pápa (53:34). A harmadik játékrészben folytatódott a pápai parádé, egy 12:0-s futással már komoly szakadék tátongott a két csapat között (74:38). Több kecskeméti nagyágyú csak árnyéka volt önmagának, így az utolsó negyed sem hozott változást. A pápai veteránok átgázoltak a kecskeméti csikókon. A győzelem különlegessége, hogy Kálmán László 16 (!) gólpasszt adott.

Pápa – Mercedes-Benz 110:65 (24:25, 29:9, 24:8, 33:23)

Pápa: Keresztes (24 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Ács (23 pont, 6 kiharcolt fault), Kálmán (19 pont, 16 gólpassz, 8 kiharcolt fault), Horváth A. (13/3 pont), Jarosevits (13/3 pont).

Kecskemét: Kovács B. (16/12 pont), Tóth B. (16/3 pont), Kohári (10 pont).