A Vasas az NBI/B bajnoka

A Vasas Akadémia nyerte a másodosztály, az NBI/B idei küzdelmeit - a pasarétiek nyerték el ezzel a jogot az A-csoportba jutásra.

NBI/B, Döntő, 3. mérkőzés
Vasas Akadémia - OSE Lions 84-75 (28-16, 19-20, 26-22, 11-17)

Vasas Akadémia: Surmann P. 11/6, Faragó 13/9, Katona 13/6, Garamvölgyi 10, Andrássy 10.
Csere: Boros 2, Nshimba 6, Kiss 3, Zsemlye 2, Krivacsevics 3/3, Surmann G. 5/3, Lewis 6/3.

OSE Lions: Hadnagy 2, Kiss 6, Wehner 12/3, Bocsárdi -, Vujovic 6.
Csere: Sonyák 16/6, Gorzsás 5, Ughy 7/3, Zrínyi -, Burai 4, Tanács 17.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A párharc végeredménye: 2-1 a Vasas Akadémia javára.

A Vasas Garamvölgyi vezetésével egy 9-0-s szakasszal indította a mérkőzést, amely a teljes meccset meghatározta, mint később kiderült. Tanács révén próbált meg felzárkózni az Oroszlány, de Faragó a 7-8. percben három triplát is értékesített, pontjaival 14 egységre nőtt a pasarétiek előnye, amelyből 12 megmaradt az első negyed végére is (28-16). A második 10 perc elején kicsit beragadtak a csapatok, 1-1 kosár esett mindkét oldalon három és fél minutum alatt. A felvonás nagyobbik részében a Vasas tartotta 10 pont körüli előnyét, de Gorzsás, Wehner és leginkább Sonyák vezetésével az OSE a 19. perc közepén 5 pontra csökkentette hátrányát (41-36). A Surmann-fivérek 1-1 hármasa zárta a félidőt, ezzel pedig visszaállt a 11 pontos hazai előny a féltávnál (47-36).

A fordulást követően Katona Róbert került főszerepbe, egyedül csinált a Vasasnak egy 8-2-es szakaszt, amivel rögtön 55-38-ra, 17 ponttal húzott el a vendéglátó alakulat, Lewis Chester pedig a 24. perc elején triplája és duplája után 19 pontosra hízlalta a Vasas fórját (61-42). A 20 pontos differencia Kiss Barnabás pontjával lett meg (62-42), majd volt 22 pont is a távolság. Az Oroszlány Tanács, Kiss Kornél és Ughy büntetőivel került közelebb, de 15 ponttal így is a piros-kékek álltak jobban az utolsó negyed előtt (73-58). A Vasas a 37. percben szerezte az első pontjait az utolsó negyedben, de az OSE nem tudta ezt kihasználni, csak 9 pontra tudtak feljönni ellenfelükre ebben az időszakban, pedig támadásban teljesen leálltak a hazaiak. Surmann Péter és Wehner triplaváltása után utóbbi büntetőivel és Vujovic kettesével 5 pontra megközelítette még a Vasast az Oroszlány, de ennél jobban már nem tudta megszorongatni a pasarétieket az OSE.

A végeredmény 84-75 lett a fővárosi alakulat javára, így a párharc és az NBI/B csoport idei döntőjének végeredménye 2-1 lett a Vasas Akadémia javára. A Vasas nyerte tehát a másodosztályt és a jogot, hogy indulhasson a következő idényben az A-csoportban.