A Vasas II nyerte az NBII-es bajnokságot

Elkezdődött Dunaharasztiban a férfi NB II négyes döntője.

Vasas II - Cegléd 87-61 (30-16, 16-14, 24-18, 17-13)

Az ellenfelénél lényegesen jobb fizikai állapotban lévő Vasas az első negyedben labdákat szerezve néhány könnyű kosárral megnyugtató előnyhöz jutott. A folytatásban a Cegléd kiegyenlítetté tudta tenni a játékot, de ebben az is közrejátszott, hogy  a fővárosiak sokat cseréltek, a Vasasból senki nem játszott 28 percnél többet, de mindenki legalább 11-et. Az Újpestet nagy bravúrral kiverő Cegléd egyes időszakokban felnőtt a feladathoz és kiegyenlítetté tette a játékot, ám összességében a Vasas gond nélkül nyert.

Legjobb dobók: Surmann P. 16/6, Peringer 14, Kiss B. 13, Boros, Völgyi 11-11 ill. Rezák 17/3,  Nemes 12, Szabó N. 10/3, Gaál 8/6.

BKG Príma SE - Ricsilla Sport Hévízi SK 122-61 (39-11, 32-21, 23-13, 28-16)

A keleti és a nyugati bajnok összecsapásának első negyedében Nagy Botond 4 triplájára építve közel 30 pontos előnyt szerzett a debreceni gárda a két kulcsjátékosát, Hoffmann Balázst és Kutasi Gergelyt nélkülöző Hévíz ellen. A folytatásban a Vasashoz hasonlóan a debreceniek is sokat cseréltek, senki nem töltött 24 percnél többet a pályán a BKG részéről, amely folyamatosan növelte előnyét, s  végül kétszer annyi pontot szerezve, mint ellenfele, 61 pontos győzelmet aratott.

Legjobb dobók.: Nagy Botond 23/18, Marosi 19, Travis 17, Owens 13, Helgasson, Kakunov 11/3-11/3, A. Assaf 10/3 ill. Tóth O. 20, Ács 15/6, Mészáros 13/6.

A második nap is egyoldalú mérkőzéseket hozott a férfi NB II négyes döntőjében. A Vasas magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a Hévíz ellen, majd a Cegléd egy negyeden át tudta tartani a lépést a debreceni BKG Príma együttesével

Ricsilla Sport Hévízi SK - Vasas II 58-110 (16-31, 19-22, 10-34, 13-23)

Az ezen a szinten jóval bővebb kerettel rendelkező Vasas már az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett. A hévízi csapatból ezúttal is hiányzott két kulcsjátékos, Hoffmann és Mészáros Richárd. A palánkok alatt nyomasztó volt a fővárosi gárda fölénye, a lepattanózást 64-21-re nyerte a Vasas. Az összecsapást mindössze 6 játékossal végigjátszó Hévíz rövid időszakokra tudott felnőni az ismét sokat cserélő Vasashoz, fővárosi részről 23 perc volt a legtöbb, 17 a legkevesebb, amit egy-egy játékos a pályán töltött, Sárosi Bulcsú tehát próbálta frissen tartani együttesét a vasárnapi, Debrecen elleni összecsapásra.

Legjobb dobók: Tóth O. 24, Kutasi 12/9, Ács 11 ill. Peringer 23, Boros 17/3, Surmann G. 17,  Kozma 13/9, Völgyi 11/3, Kiss L. 11.

BKG Príma SE - Ceglédi KE 91-54 (18-16, 27-7, 20-20, 26-11)

A második nap második meccsén a keleti csoport egymást jól ismerő két első helyezettjének összecsapásán a BKG Príma vezetett, de a bátran, ügyesen, veszítenivaló nélkül játszó ceglédiek rendre felzárkóztak. A Pest megyei gárda még a második negyed elején tartotta a lépést a BKG Príma együttesével, ám 20-18 után Ruszlan Kakunov triplája előbb egy 8-3-as debreceni rohamot indított el, majd 28-21 után "elfogyott"  a Cegléd, egy 15-0-lal döntő csapást mért ellenfelére a keleti bajnok.

Legjobb dobók: Kakunov 16/12, Nagy Botond 13/6, Travis 11, Nagy Benedek 10, Owens 9 ill. Berkics 13/3, Nemes 12, Gaál R. 10, Modzinger 9/3.

Az első két nap aránylag egyoldalú mérkőzései után a záró napon már kiélezett, izgalmas csatákat láthattak a nézők Dunaharasztiban a férfi NB II négyes döntőjében. A bronzcsatát a Cegléd nyerte a Hévíz ellen, az NB II-es bajnoki döntőben pedig az elején nagy előnyt szerezve, ám izgalmas végjátékban a Vasas II legyőzte a BKG Príma SE csapatát, s veretlenül nyerte meg az NB II-t.

Ceglédi KE - Ricsilla Sport Hévízi SK 95-82 (21-19, 24-21, 26-23, 24-19)

Hiába nyújtott Tóth Olivér extra egyéni teljesítményt,  a két kulcsjátékosát, Hoffmann Balázst és Mészáros Richárdot nélkülöző, a palánk alatti küzdelemben két magas játékosa nélkül jelentős hátránnyal induló hévíziekkel szemben a csapatként "több lábon álló" Cegléd ha szűken is, de minden negyedet megnyert, így egy látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen a Pest megyei gárda nyerte a bronzcsatát.

Legjobb dobók: Rezák T. 21/6, Gaál 19/6. Szabó N. 18/6, Modzinger 18, Berkics 11/3 ill. Tóth O, 33/9, Kutasi 20/3, Ács 17/6.

Vasas II - BKG Príma 75-70 (24-12, 17-18, 16-20, 18-20)

A döntőben a Vasas II szinte állva hagyta a debrecenieket, 12-2-vel kezdtek a fővárosiak. Andrássy Géza, valamint Boros Márk vezérletével a negyed közepén 12-2-re vezetett a Vasas a távolról gyengén dobó debreceniek ellen. A szakasz második felében kezdett "éledezni" a debreceni gárda, 18-6-os Vasas-vezetés után egy 5-0-lal zárkózott a Príma, amelynek első 11 pontját a két amerikai, Julien Travis és Xavier Owens szerezte. 18-6-ról feljött 18-11-re a BKG. A negyed vége a Vasasé volt, s egy 6-1-es futással 10 pont fölé növelte előnylét, a debreceni gárda játékosai mind a 7 hárompontos kísérletüket elrontották.

A második szakasz elején váltva estek a kosarak, Kiss Barnabás ügyes megmozdulásai révén nem engedte 10 ponton belülre a Vasas a debrecenieket, sőt a szakasz közepén Peringer Balázs center kosarával 15 pont fölé nőtt a különbség. A tetemes előny birtokában kicsit "lanyhult" a koncentráció a Vasasnál, eladott labdáikból a félidő hajrájában 10 ponton belülre kerültek a debreceniek. A félidő fővárosi pontokkal és 11 pontos Vasas-vezetéssel zárult.

Két Peringer-duplával indult a második félidő, majd Nagy Botond révén, több, mint 10 elrontott triplakísérlet után megszerezte első távoli találatát a debreceni gárda. A szakasz közepén Travis vezéreltével egy 8-2-vel 7 pontra feljött, sőt, a szakasz hajrájában Nagy Botond újabb triplájával 5 pontra zárkózott föl a BKG - e találattal 2/17-re javult a debreceni triplamutató. A szakasz hajrájában egymás hibáiból éltek a csapatok, a záró etap előtt 7 ponttal vezetett a Vasas.

A befejező etap elején letámadással a BKG megzavarta a Vasast, s 8-1-es 3 percet "repesztve" ledolgozta hátrányát. E kiélezett helyzetben Surmann Péter emelt be egy triplát, előre lendítve a hullámvölgybe kerülő Vasast. Nőtt a feszültség, látványos lett a játék, Travis zsákolt vissza egy lepattanót, de Kiss Barnabás büntetőivel a fővárosi gárda járt előrébb.  A feszültség fokozódott, 3 perccel a vége előtt Nagy Botond újabb triplájával egyenlített a BKG. Völgyi Marcell villanásaival 5 ponttal ellépett a Vasas, ám a második félidőre a fonalat elkapó Nagy Botond újabb triplájával 2 pontra feljött a debreceni legénység, amely gyorsan próbált szabálytalankodni, majd kosarat szerezni. Utóbbi már nem sikerült, Surmann P. 1, majd 12 másodperccel a vége előtt a végjátékban nyerőemberré előlépő Völgyi 2 jó büntetőjével a végig vezető Vasas  bebiztosította győzelmét, s megnyerte a férfi NB II-t.

Legjobb dobók: Völgyi 17, Peringer 16, Kiss B. 10/3, Boros 10 ill. Nagy Botond 19/9, Travis 15, Owens 14.