B csoport - 10. forduló

Nem termett sok babér a vendég együtteseknek a Keleti csoport hétvégi küzdelmeiben, mind az öt mérkőzésen hazai győzelem született. A Török(bálint) nem tudta bevenni az egri várat, egy roppant színvonalas mérkőzésen szoros csatában törték meg két meccses nyeretlenségi szériájukat Krasznaiék. A Salgótarján, a Nagykőrös és a Kecskemét is magabiztosan intézte el aktuális ellenfelét, míg a debreceni alsóházi rangadón a fiatal hazai együttes végig vezetve gyűrte le a Kaszások együttesét.

Nyugaton a SMAFC nagy rangadót nyert Bonyhádon, míg a Nagykanizsa Pécsett sem botlott. Cubela parádéjával verte a Kozármisleny az érdieket. A legérdekesebb meccset Győrben játszották, ahol a szinte végig hátrányban lévő hazaiak hosszabbításra mentették a meccset, a túlórában pedig "lenullázták" a TF csapatát.

(Az eredményre kattintva a mérkőzés statisztikája jelenik meg.)

Keleti csoport:

Salgótarjáni KSE – EnterNet Vásárhelyi KS 74-58 (25-16, 18-14, 19-8, 12-20)

Nem mutatta szebbik arcát egyik csapat sem, de a rutinos tarjáni sereg így is simán behúzta a Vásárhely elleni derbit. A vendégek küzdöttek becsülettel végig, de pocsék dobóformájukkal (21/74, 28 % mezőnyből) nem lehetett esélyük a győzelemre, az ismét Surmann Péter által vezérelt házigazda ellen. A tavaly a Jászberényt bajnoki címhez segítő irányító nem először rukkolt ki sokoldalú játékával, a 18 pont, 12 lepattanós dupla-dupla mellé még 5 gólpasszt is kiosztott társainak, amivel toronymagasan a mezőny legjobbja volt (33 VAL). Kocsis és Likár tudta őt a leghatékonyabban segíteni, de a sokat látott játékosokból álló nógrádi együttesből gyakorlatilag mindenki érdemben tudott hozzátenni a győzelemhez. A vesztes oldalon a Czibere-Vas duó pontjaira támaszkodva próbáltak meccsben maradni a vásárhelyiek, de az utolsó negyedben már csak az eredmény kozmetikázására futotta az erejükből.

Salgótarján: Sumrann P. (18 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz), Kocsis T. (12 pont, 6 lepattanó), Likár (10 pont, 6 kiharcolt fault)

Vásárhely: Vas P. (12 pont, 9 lepattanó), Kukla (9 pont, 7 lepattanó), Czibere (13 pont, 5 kiharcolt fault)

EKF-Eger-HÉSZ SE – MTK Törökbálint 94-87 (20-18, 25-16, 28-33, 21-20)

Vérbeli rangadót láthattak az Eszterházy Főiskola tornacsarnokába kilátogató nézők, ahol a hazai csapat feledtetve az elmúlt két mérkőzés fiaskóját, remek játékkal múlta felül a Hajmásyval megerősödött Törökbálint együttesét. Az egriek a második negyedben tudtak meglépni a vendégektől, a végül hat hárompontossal záró Máté Balázs vitte a hátán ekkor a csapatot, és egy utolsó másodperces triplával 11 pontos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. A szintén remekül teljesítő Krasznai (24 pont) és Zsemlye (14 pont, 8 lepattanó) mellé aztán felnőtt Erdei is a második félidőben: a rendkívül agilis irányító az első játékrész 0 pontos performansza után 19 pontot tett be a közösbe, emellett kiosztott nyolc gólpasszt is. A Horváth-Gorskij-Szabó trió próbálta megmenteni a mérkőzést a harmadik negyedben a vendégeknek, akik fel is jöttek három pontra a nagyemberek segítségével, de a kitűnő dobóformát mutató (52 % a triplavonalon túlról, 12/23) Eger ellen nem volt ellenszerük a végjátékra. Az amúgy 17,14-es pontátlaggal rendelkező Kovács Attila nagyot betlizett a mérkőzésen, 21 perc játék alatt nem tudott a gyűrűbe találni (0 pont), de a csapatkapitány Szarvas Gábor is csak árnyéka volt önmagának (2 pont).

Eger: Máté B. (27 pont, 6/12 tripla), Krasznai (24 pont, 6 kiharcolt fault, 5 eladott labda), Erdei (19 pont, 8 gólpassz), Zsemlye (14 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault)

Törökbálint: Horváth Cs. (22 pont, 15 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 4 szerzett labda, 43 IBM), Gorskij (27 pont, 82 % mezőnyből, 8 kiharcolt fault), Szabó B. (20 pont, 5 kiharcolt fault)

DEAC – Óbudai Kaszások 87-75 (27-16, 15-21, 15-16, 30-22)

A junior korú Nagy Botond vezérletével nagyobb lendülettel kezdte a mérkőzést az egyetemistákból álló hazai együttes. Pillanatok alatt tíz pont körüli differencia alakult ki a debreceniek javára, a vendégek csak Hutlassa hárompontosaival tudták tartani a lépést házigazdájukkal. A második negyedben védekezést váltott az óbudai csapat, ami megzavarta az addig olajozottan működő DEAC támadójátékát, így a félidőre visszajött a mérkőzésbe a Kaszások gárdája. A térfélcsere hullámzó játékot hozott, a hazaiak meg-megléptek a vendégektől, újra tíz pont lett a két csapat között, de egy negyed végi hajrával ismét felzárkóztak a fővárosiak. Az utolsó felvonásban meglepő módon a ”tejfeles szájú” fiatal debreceniek bizonyultak higgadtabbnak és könnyű benti gólokkal operálva fokozatosan felőrölték a főként hárompontosokkal próbálkozó óbudaiakat. A hazaiaknál Nagy Botondnak nagy meccse volt, az irányító 29 pontot szorgoskodott össze, de Asztalos Soma és Nagy Szabolcs is sok borsot tört a vendégek orra alá, akiknél Hutlassa Barna és Gáspár Zoltán jó játéka, valamint Horváth Marci negyedik negyedbeli magára találása kevés volt a győzelemhez a cívis városban.

DEAC: Nagy B. (29 pont, 9 kiharcolt fault), Nagy Sz. (18 pont, 6 lepattanó), Asztalos (13 pont), Gál K. (8 pont, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz)

Kaszások: Horváth M. (13 pont, 8 lepattanó), Gáspár Z. (14 pont, 8 lepattanó), Hutlassa (14 pont – közte 4 tripla)

Nagykőrösi Sólymok KE – Bajai Bácska FKE 82-60 (19-21, 22- 16, 19-8, 22-15)

Egy negyednyi kihagyás végzetesnek bizonyult a majd egy hónapnyi ”kényszerpihenő” után pályára lépő bajai együttesnek. A vendégeknél csak Ágfalvi nyújtott elfogadható teljesítményt, a bácskaiak másik két méregfogát sikerült kihúznia Lakosa Zsolt fiatal együttesének, belekergetve Hosszú Gergőt hat eladott labdába, míg Mándity Mátét öt lepattanón tartották. Eközben támadásban is jól működött a nagykőrösi gépezet, négyen is elérték a 14 pontos határt, a legeredményesebbnek ismét Lakosa bizonyult 20 egységgel. A harmadik negyedbeli rohamon túl nagy szerepet játszott a hazai sikerben az is, hogy az eddig a palánk alatt viszonylag masszívnak tűnő vendégeket sikerült felülmúlni a lepattanó csatában (35-29).

Nagykőrös: Lakosa (20 pont, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Nagy B. (14 pont, 8 lepattanó), Szögi (16 pont, 5 kiharcolt fault), Tóth V. (15 pont, 5 kiharcolt fault)

Baja: Ágfalvi (26 pont, 9 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Hosszú (12 pont, 5 szerzett labda, 6 eladott labda), Mándity (10 pont, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault)

Kecskeméti Főiskola – Szerencs VSE 85-55 (17-20, 23-11, 18-12, 27-12)

Ismét jól kezdtek a vendégek, sőt az első negyed végén beakadó hárompontosaik révén előnnyel zárhatták az első tíz percet a borsodiak. A Kecskemét azonban remek csapatjátékkal megfordította mérkőzést és fokozatosan őrölte fel eddig nyeretlen ellenfelét. Amíg Jakab és Endrész bírta a tempót a hazaiakkal, addig fel-felvillant a remény a felzárkózásra a szerencsieknél, de a duó ismételt jó teljesítménye kevésnek bizonyult a házigazdákkal szemben, akiknél öten is elérték a tíz pontos határt. A legtovább Puszta Dávid jutott, ő 20-nál állt meg, de az eddigi húzóember Mészáros Máté sem tétlenkedett, 14 pont, 13 lepattanós dupla-duplával vette a ki a részét a győzelemből.

Kecskemét: Puszta D. (20 pont, 6 lepattanó, 4 kiharcolt fault), Mészáros M. (14 pont, 13 lepattanó), Pongó Martin (13 pont, 5 gólpassz)

Szerencs: Endrész (20 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Jakab L. (16 pont, 7 eladott labda, 6 gólpassz)

Nyugati csoport:

A nyugati rangadón kezdetben a Bonyhád vezetett, de a SMAFC rendre egalizált. A negyed közepén Szlávik büntetőivel fordult a kocka, a szakasz második felében volt már 6 pont is a vendégek előnye, ám a végén büntetőkkel 1 pontra feljött a Bonyhád. A második tíz perc elején  is fej-fej mellett haladtak a felek, majd Csaplár-Nagy és Kovács Benedek eredményessége, no meg a szervezett védekezés révén a játékrész közepén 10 ponttal megugrottak a vendég soproniak. Ahogy azonban az első, úgy a második negyed vége is a hazai együttesé volt, és az utolsó perc 5-0-ás "részhajrájával" 6 pontra feljött a Bonyhád. Térfélcsere után is lendületben maradt a hazai együttes, Lukács és Jilling vezetésével egy gyors, bő 2 perc alatt bemutatott 7-1-es futással kiegyenlített a tolnai alakulat. Ekkor Balogh triplával tolt egyet a soproni szekéren s ettől kedve nem eresztették egymást a felek. Hihetetlen izgalmas üldözőverseny folyt a pályán, többnyire minimális soproni, nagy ritkán hazai vezetéssel. A kiélezett, feszült végjátékban döntő volt a fiatal Takács 7 pontja, valamint Balogh biztos keze a büntetőknél, így az utolsó 2 percet 10-2-re nyerő SMAFC nyerni tudott Bonyhádon. A lepattanóharcot 41-23-ra nyerte a soproni együttes.

Érdekességek a statisztikából:

Bonyhád: Tömösváry (16 pont, 8 lepattanó), Lukács (15 pont, 4 lepattanó), Rutkai (13 pont, 5 lepattanó), Horváth N .(10 pont)

SMAFC: Balogh G. (21 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Csaplár-Nagy A (17 pont, 13 lep., 3 gólpassz), Takács (13 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Kovács B. (12 pont, 8 lepattanó), Karácsonyi (7 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda. 7 gólpassz)

A végeredmény önmagában küzdelmes, mégis aránylag sima hazai sikerre enged követeztetni. Csakhogy ez 14 pont különbségű hazai siker nem a rendes játékidőben született meg, kellett hozzá öt perc ráadás is. Az eredmény alakulásából látni, hogy Merim Mehmedovic együttesének kellemetlen harcmodora, sok ütközésre épülő agresszív védekezése három negyeden át sikeresen működött. Az, hogy a rutinosabb győriek a záró szakaszban  9 pontos hátrányukat ledolgozva az utolsó pillanatok egyikében hosszabbításra mentették a mérkőzést, padlóra küldte a fővárosiakat, akik a "túlórában" már semmiféle ellenállást nem tudtak kifejteni.

Győr: Pankár (16 pont, 16 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 eladott labda, 5 gólpassz, 3 blokk.), Hegedűs (12 pont, 10 lepattanó) Simon N. (12 pont, 3 szerzett labda, 8 eladott labda), Fülöp (12 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz)

TF: Katona (15 pont, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), Oláh (12 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Sztrányay (10 pont, 3 lepattanó)

A küzdelmes, magas színvonalú első félidőben Faragó vezérletével 10 pont fölötti előnyre tett szert a hazai együttes. Szünet után valósággal leblokkolt a fővárosi együttes, a hazaiak remek csapatjátékkal a harmadik negyed után már közel 30 ponttal vezettek. Bár a záró negyedben kiengedett a rutinos veszprémi együttes, összességében gond nélkül nyert, a magát az első félidőben jól tartó Honvéd ellen.

Veszprém: Faragó P. (28 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Horváth R. (13 pont, 4 lepattanó), Oltárczy (11 pont), Mérész (10 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz), Fekete (10 pont, 5 lepattanó)

Honvéd: Bohanek (13 pont, 13 lepattanó), Tursics (11 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Szeleczky (9 pont, 3 lepattanó (mind támadó)), Taga (9 pont, 4 lepattanó)

A kanizsaiak kihasználták a bonyhádi együttes hazai botlását, s újabb fontos s nehéz meccset nyertek idegenben. Az első szakaszban Neal és Hoffmann révén remek, eredményes támadójátékkal megszerzett 10 pontos előnyét meg tudta tartani a hazai csapat a küzdelmes második szakaszban is. Szünet után aztán az agresszívebb védekezésre váltó Pécs fokozatosan dolgozta le hátrányát, a kanizsai csapat pedig elbizonytalanodott A vendégek jópár labdát eladtak, s a záró szakasz közepén fordított is a  Mihalics vezette PEAC. Beák azonban a hajrára időzítette két tripláját, s a végjátékban pontosabb,tapasztaltabb játékosokból álló kanizsai csapat, ha nehezen is, de "behúzta" az újabb győzelmet.

Pécs: Mihalics (21 pont, 6 lepattanó), Horváth B. (17 pont, 6 lepattanó), Bíró (12 pont, 6 lepattanó)

Nagykanizsa: Neal (27 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Hoffmann (16 pont, 15 lepattanó), Bausz (15 pont, 10 kiharcolt fault)

Cubelával nagyot fogott a Kozármisleny, a horvát játékost képtelenek voltak megállítani az érdiek. A légiós amellett, hogy csapata pontjainak több, mint  felét szerezte, a társai kiszolgálásából is kivette részét, és 68-as teljesítményindexet ért el. Vezéreltével a Károly nélkül is szívósan küzdő érdiekkel szemben a 3. negyed végére 16 pontos előnyre tett szert a Kozármisleny. A vendégek nem adták föl, s a záró szakaszban szorossá tették a meccset, de a hazai sikert nem tudták megakadályozni.

Kozármisleny: Cubela (44 pont, 12 lepattanó, 8 gólpassz,12 kiharcolt fault), Gémes (15 pont, 5 lepattanó), Boldizsár (13 pont, 3 lepattanó)

Treff 07: Drevenka (27 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Valaczkay (22 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Tóth (10 pont, 9 lepattanó)

A vendégek közel fél órás késéssel érkeztek meg, csúszott a találkozó kezdete. A hazaiak meglepően jól kezdtek, Molnár két triplájával és jó külső védekezésükkel hamar 10 pontos előnyre tettek szert. A második negyedre azonban szigorított védekezésén a MAFC, ebben a stádiumban Feigl két középtávolija is kellett, hogy a hazai előny megmaradjon. Kovács a találkozó egészében megoldhatatlan feladat elé állította a sárvári védőket, nem találtak rajta fogást. A harmadik negyed közepére nem csak ledolgozta hátrányát, hanem meg is fordította a meccset a MAFC, de a játékrész végére 1 pontra zárkózott fel a vendéglátó vasi együttes. A záró etapban azonban kiütközött az, ami az elmúlt időszakot jellemzi Sárváron. A csapat mentálisan nem bírta a találkozó feszültségét, egyértelmű volt, hogy a MAFC lesz a győztes.

Sárvár: Feigl (20 pont), Molnár B. (10 pont), Kiricsi (10pont)

MAFC: Kovács Á. (29 pont), Radovics (12 pont)