B csoport - 11. forduló

Keleten a forduló meglepetését a Kaszások együttese szolgáltatta, amely hazai pályán fektette két vállra a Baját. A Salgótarján, a Kecskemét és az Eger is győzni tudott idegenben, de hármójuk közül csak a címvédőnek volt sétagalopp a hétvégéi túra.

Rangadókat rendeztek a múlt hétvégén Nyugaton az alsóházban, a középmezőnyben s az élbolyban egyaránt. Az alsóházban a Vasas ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, újabb értékes győzelmet szerzett. A Veszprém hamar döntött a SMAFC ellen, a TF pedig "legyűrte" a Győrt. A MAFC a hétközi szenzációs kupabravúrja után nagy csatában elvesztette a Törökbálint elleni derbit.

Keleti csoport:

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - Salgótarjáni KSE 65-102 (12-26, 12-28, 18-24, 23-24)

Az őszi tarjáni meccsen a borsodiak óriási csatára kényszerítették Sebőkéket, ezért okkal reménykedhettek benne, hogy hazai pályán akár a bravúr is összejöhet a címvédő ellen. Ám hiába kezdett jól Tóth Tamás vezérletével a borsodi együttes, a vendégek hamar összekapták magukat és már az első negyedben magabiztos vezetésre tettek szert, amit a félidőre kerek 30 pontra duzzasztottak fel. A térfélcserét követően kisebb (11-2) rohammal indított a Tóth-Lajsz páros fémjelezte házigazda, ám az ismét remek estét záró Surmann Péter irányításával még időben rendezte sorait a Salgótarján a szakasz közepétől pedig már edzőmérkőzéssé alakult a találkozó. A győztes oldalon hatan is dupla számjegyű terméssel zártak, és nyolc játékosuk jutott tízes teljesítményindex fölé. A Tiszaújvárosban a már említett Tóth Tamáson kívül (24/15) csak Lajsz igyekezete dicsérhető (15), de ketten kevesek voltak a tarjáni had ellen.

Tiszaújváros: Tóth T. (24/15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Lajsz (15 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)

Salgótarján: Surmann P. (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Godena (8 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Ughy (13 pont, 5 lepattanó), Hartvich (14/3 pont, 3 lepattanó), Kiss K. (13 pont, 5 lepattanó)

EnterHód Vásárhelyi KS - KTE Kosárlabda Klub 55-71 (11-21, 22-14, 15-24, 7-12)

Derekasan helyt állt a friss Hepp-Kupa győztes Kecskemét ellen a Vásárhely gárdája, a Wittmann Krisztián (31/15) vezette vendégek csupán a második félidőben tudták végleg a maguk javára fordítani a mérkőzést. A vendéglátók hamar tíz pontos hátárnyba kerültek a találkozón, ám a sok eladott labdát sikerült kompenzálni a második negyedbeli remek védekezéssel, aminek köszönhetően csupán négy pont volt a differencia a nagyszünetben. A félidőt azonban ismét a Kecskemét kezdte jobban, és bár Nyilasék még egyszer fel tudtak zárkózni négy pontra 48-52-nél, az Ivkovics legénység nem esett még egyszer ugyanabba a hibába és hét ponton tartva a záró etapban a házigazdákat, hozta a kötelező győzelmet a listavezető. A szoros eredmény leginkább annak tudható be, hogy a csongrádi alakulat kiválóan semlegesítette a Kecskemét belső sorát, Hegedűs hét, Karahodzics öt, míg Bencze két pontig jutott a mérkőzésen, és a lepattanó csatát is csak eggyel nyerte meg a vendég gárda (33-34).

Vásárhely: Nyilas (16/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Vas P. (13/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Czibere (12/6 pont, 4 szerzett labda, 3 eladott labda)

Kecskemét: Wittmann (31/15 pont, 5 eladott labda), Dénes (10/6 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 eladott labda, 2 blokk), Mészáros M. (10/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), Pongó Má. (6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)

DEAC - EKF-Eger-HÉSZ SE 78-91 (21-25, 19-17, 17-27, 21-22)

Egy félidőn keresztül tudta tartani a lépést az esélyesebb hevesiekkel a debreceni legénység, a térfélcserét követően azonban szépen lassan bebiztosította győzelmét az egri együttes. A házigazdák több rohamot is indítottak a felzárkózás reményében, ám mindig akadt valaki a vendégek közül, aki egy-egy fontos kosárral, vagy jó védekezéssel megakadályozta, hogy a hajdúságiak lendületbe kerüljenek. A siker fő letéteményese az egyaránt dupla-dupláig jutó Máté-Erdei páros volt, előbbi 26 pontja mellé 10 lepattanót gyűjtött be, míg az irányító 19-el zárta az összecsapást és 10-szer hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait. Hazai oldalon az Asztalos-Nagy Botond-Balogh trió vitte a prímet, de nem sikerült győzelemmel felavatniuk frissen felújított tornatermüket.

DEAC: Asztalos (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Bo. (14/9 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Balogh A. (14 pont, 5 lepattanó)

Eger: Máté B. (26/9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Erdei (19/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 10 gólpassz), Zsemlye (17 pont, 9 lepattanó), Krasznai (18/9 pont, 7 eladott labda, 3 gólpassz)

Óbudai Kaszások - Bajai Bácska FKE 92-79 (24-22, 28-18, 14-22, 26-17)

Nagy tettet vitt véghez hazai pályán a Kaszások együttese a Baja legyőzésével, miután kulcsemberei távozása után is képes volt két vállra fektetni a papíron esélyesebb bácskaiakat. Remek dobóformában kezdték a mérkőzést Doharék, bár a vendégek egy ideig mindenre válaszolni tudtak, érződött a játékukon, hogy nem működik olyan olajozottan a gépezet, mint szokott, főleg a festéken belül kínlódtak Ágfalviék. Az óbudaiaknál mindig akadt valaki, aki hozzá tudott tenni a csapat játékához, az egységben az erő alapelv pedig meg is hozta az eredményét, a félidőben már 12-vel járt előrébb a fővárosi gárda. A szünetet követően Ágfalvi indított el egy bajai rohamot, ám a bácskaiak egyik legjobbja a legrosszabbkor sérült meg, és mér nem is tudott visszatérni a pályára. Alapemberük kidőlése azonban nem rogyasztotta meg az együttest, sőt, a záró szakasz elejére utolérték a Kaszásokat, majd meg is léptek három ponttal. Ekkor azonban ismét újítani tudott a házigazda, és néhány jól elhelyezett távoli kosárral újra magabiztos előnyre tett szert, amivel már beevickélhetett a célvonalba az óbudai legénység.

Kaszások: Warren (24/6 pont, 14 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Dohar (19/6 pont, 8 lepattanó), Köntös (14/12 pont, 6 lepattanó), Szabó M. (9/3 pont, 5 lepattanó)

Baja: Ágfalvi (10 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Mándity (21 pont, 6 lepattanó), Hosszú (18/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Délity (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)

Nyugati csoport:

Veszprémi ESC - SMAFC-NYME 83-67 (21-14, 30-16, 13-20, 19-17)

A téli szünetben újabb átalakuláson áteső (a legnagyobb érvágás Karácsonyi visszavonulása) SMAFC ellen a Veszprém már az első félidőben eldöntötte a meccset, gyengén védekeztek ekkor a soproniak. Szünet után volt egy kis fellángolásuk a vendégeknek, ám az első félidőben megszerzett 21 pontos előnyével gond nélkül "célba ért" a Veszprém s a vártnál könnyebben hozta a hazai meccsét.

Veszprém: Nagy R. (20/3 pont),  Szabó B. (20 pont, 7 lepattanó), Kováts V. (11/3 pont, 6 lepattanó), Oltárczy (10/3 pont, 4 gólpassz), Czakó (10 pont, 8 lepattanó)

SMAFC: Szlávik (17 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Csaplár-Nagy (15 pont, 16 lepattanó), Ugaros (10/3 pont, 4 lepattanó)

MKB Euroleasing Vasas - PTE PEAC 98-87  (25-19, 14-20, 25-20, 34-27)

Ismét 100 pont közelében "termelt" s megint győzött a Vasas. Az első félidő két ellentétes negyedet hozott és döntetlennel zárult. A második 20 perc nem kifejezetten a védekezésről szólt. A nagy iramú dobópárbajban a lendületes, dinamikus hazai együttes bizonyult jobbnak s megérdemelten fektette két vállra tapasztaltabb játékosok alkotta pécsi ellenfelét, igen fontos diadalt aratva az alsóházi rangadón. A lepattanóharcot 44-35-re nyerő Vasas 16 eladott labdába "hajszolta bele" ellenfelét.

Vasas: Gorzsás (24/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Velkey (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Garamvölgyi (12 pont, 13 lepattanó), Nagy L. (12/3 pont, 4 lepattanó)

PEAC: Pöttendi (24 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda), Deák (18/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Sipos (15 pont, 5 lepattanó), Ónozó (12/9 pont)

TF-Budapest - Győr SZOL Széchenyi Egyetem 79-68 (14-12, 20-21, 25-14, 20-21)

12-3-mal indított a TF, ám a negyed második fele a győrieké volt. Küzdelmes, fordulatos  játékot hozott a második negyed, amelynek végén egyetlen pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A harmadik etap közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor "robbantottak" a hazaiak, akik Moravcsik vezetésével egy 15-4-es rohammal zárták a szakaszt s megnyugtató előnnyel várhatták a záró felvonást, amelyben győzelmük egy pillanatig sem forgott veszélyben.

TF: Moravcsik (27/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda), Beák (14/6 pont), Deberceni (10 pont, 3 lepattanó)

Győr: Papp (16 pont 3 lepattanó), Halász (15/9 pont), Pankár (11/3 pont, 5 lepattanó), Drevenka (10/3 pont, 7 lepattanó, 8 eladott labda, 5 gólpassz)

MAFC - MTK Törökbálint 67-71 (15-17, 23-13, 15-23, 14-18)

A forduló rangadóján az első negyedben fej-fej mellett haladtak az együttesek. A másodikban aztán úgy "pörgött" a MAFC, ahogy a hétközi Magyar Kupa meccsen, amelyen hatalmas meglepetést okozva kivert a Sopront, a szakaszt egy 17-1-es rohammal indítva tetemes előnyre tett szert. A Törökbálint Wehner két triplájával kezdte meg a felzárkózást és bár a félidő égén Vavra villogott, 10 ponton belülre kerültek a vendégek. A MAFC a harmadik negyed közepéig tartotta 8-10 pont körüli előnyét. A szakasz hajrájában két rutinos játékosa, Wehner és Szarvas révén nemcsak feljött, át is vette a vezetést az MTK, ám a negyed végén döntetlenre állt a rangadó. A zárós etap elején váltott vezetéssel haladtak a csapatok, majd a negyed közepén egy 6-0-srohammal 5 ponttal meglépett a MAFC. Az utolsó 4 percben azonban nem tudtak újabb pontokat szerezni a hazaiak, a Törökbálint kiegészítő játékosai, Horváth és a 67-66-os MAFC-vezetésnél "gyilkos" triplát dobó Merza révén fordított, majd az utolsó 4 percet 9-0-ra nyerve idegenbeli győzelmet aratott a rangadón. Egy ilyen kiélezett meccsen sokat nyomott a latban, hogy a lepattanó harcot 37-27-re nyerte az MTK, amely a büntetőket is jobban (22/27, 81%) dobta a hazaiaknál (19/28, 68%)

MAFC: Lakosa (21/6 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda), Vavra (20 pont, 13 lepattanó),  Lakits (9/6 pont 2 gólpassz)

Törökbálint: Wehner (22/12 pont, 5 lepattanó), Szarvas (19/6 pont, 6 lepattanó, 2 gólpassz), Fülöp (8 pont, 7 lepattanó)