B csoport - 4. forduló

Keleten két veretlen (MTK Törökbálint, Eger) és két nyeretlen (Szerencs, DEAC) csapat maradt a hétvégi forduló után, míg a Tiszaújváros megszerezte idei első győzelmét a Kaszások otthonában. A Baja továbbra is képtelen idegenben meccset nyerni, a Kecskemét egymás után másodszor aratott nagyarányú győzelmet, a Nagykőrösnek majdnem sikerült a bravúr idegenben, a Salgótarján pedig úgy látszik a kezdeti botlás után rátalált a helyes útra.

Nyugaton a SMAFC nagyobb megerőltetés nélkül verte az érdi együttest. A várt nagy csatát hozta a győriek veszprémi vendégjátéka, de a hazaiak meg tudták őrizni makulátlan mérlegüket. A légiósát nélkülöző Nagykanizsa a vártnál nehezebben fektette két vállra a MAFC-Újbuda csapatát Budapesten. Bonyhádon nagyon egyoldalú meccset láthattak a nézők, nem úgy Kozármislenyben, ahol fordulatos mérkőzésen tudott diadalmaskodni a hazai együttes. A forduló legizgalmasabb összecsapását azonban Budapesten rendezték, a PEAC Dózsa György úti látogatása elképesztő végjátékot hozott.

Keleti csoport

EKF-Eger-HÉSZ SE – DEAC 82-40 (14-10, 22-10, 25-12, 21-8)

Egy negyednyi izgalmat hozott a debreceni fiatalok vendégeskedése Egerben, utána simán érvényesítette a papírformát a hazai alakulat. Zónájukkal szinte megbénították Nagy Ágoston tanítványait, akik közül több meghatározó játékos is hiányzott ezen a találkozón. Óriási különbség volt a két csapat dobószázaléka (56-24) és IBM pontjai között (111-17), nem is lehetett ma kérdéses, hogy a helyenként látványos megoldásokat bemutató egriek megőrzik a veretlenségüket.

Eger: Farkasinszki (11 pont, 8 lepattanó), Szarvas (14 pont, 5 eladott labda), Erdei (9 pont, 5 gólpassz)

DEAC: Gál K. (5 pont, 4 szerzett labda), Nagy B. (8 pont, 6 eladott labda)

Salgótarjáni KSE – Szerencs VSE 100-51 (30-20, 24-14, 24-10, 22-7)

Nagyon belekezdett a borsodi alakulat esélyesebb vendéglátója otthonában, de még időben sikerült rendezni a sorait a Tarjánnak, elsősorban az ismét a padról érkező Surmann Péter vezérletével. Testvérével együtt nagyon nagy hatást gyakorolnak az egész csapatra, mind támadásban, mind védekezésben, teljesen más lett a csapat játéka (érkezésük és) az első fordulóbeli vereség óta. De kellett a sikerhez Hartvich újabb masszív dupla-duplája (24 pont, 13 lepattanó) és Kis Karcsi harmadik negyedbeli villogása, amikor két perc leforgása alatt 11 pontot rámolt be a Szerencsnek. A csoda elmaradt, tovább menetel a Salgótarján.

Salgótarján: Hartvich (24 pont, 13 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Surmann P. (6 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Godena (9 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz)

Szerencs: Endrész (14 pont, 6 lepattanó), Jakab (11 pont, 6 eladott labda)

Óbudai Kaszások – Tiszaújváros Tisza TV 74-76 (17-23, 15-20, 20-18, 22-15)

Szoros mérkőzést vártunk, de sokáig úgy tűnt, hogy a vendégek, kisebb meglepetésre, simán behúzzák a meccset. A negyedik negyedben talált csak magára a Kaszások együttese , elsősorban Horváth Marci és a remek napot kifogó junior korú Solymosi Tamás vezérletével szépen lassan ledolgozták a hátrányukat. A végjátékra már csak két pont előnyük volt a borsodiaknak és a hazaiak támadhattak az egyenlítésért (vagy a győzelemért), ám Nagy Bálint hárompontosa lecsordult a gyűrűről, így a Tiszaújváros idei első győzelmét begyűjtve utazhatott haza.

Kaszások: Horváth M. (17 pont, 16 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 2 blokk), Solymosi (20 pont, 6 kiharcolt fault, 3 blokk)

Tiszaújváros: Benőcs D. (14 pont, 7 lepattanó), Radányi (14 pont, 7 kiharcolt fault)

MTK Törökbálint – Nagykőrösi Sólymok 74-69 (19-16, 14-20, 21-20, 20-13)

Sokáig érett a meglepetés Törökbálinton, de ha nagy nehézségek árán is, végül csak behúzta a ”kötelezőt” a hazai gárda. Pedig a vendégek a nagyszünetre, sőt még az utolsó negyedre is előnnyel fordulhattak, a Lakosa-Tóth-Szögi trió hatékony játékának köszönhetően. Ekkor azonban megrázta magát Molnár István együttese és megnyugtatónak tűnő 5-7 pontos előnyt szorgoskodott össze, amit meg is tudtak tartani a végéig. A meglepetés elmaradt, de az most már biztos, hogy a PEAC után egy másik újonccal is komolyan kell számolni a bajnokságban.

MTK: Szarvas (20 pont, 7 gólpassz), Horváth Cs. (21 pont, 6 kiharcolt fault)

Nagykőrös: Lakosa (18 pont, 6 szerzett labda, 6 kiharcolt fault), Tóth V. (16 pont, 4 eladott labda), Angyal (9 pont, 8 lepattanó)

Kecskeméti Főiskola – Bajai Bácska FKE 96-61 (19-18, 27-6, 26-15, 24-22)

Nagyobb izgalmakra számítottunk ezen a mérkőzésen, de úgy látszik a Baja az idei szezonban eddig képtelen idegenben is azt hozni, amit valójában tudnak. Egy negyedig bírták csak tartani magukat a Kecskemét fiatal serege ellen, utána szép fokozatosan léptek el a Mészáros Máté vezette vendéglátók. A hazaiak bedobója nagyon élt ezen a játéknapon, meg sem állt a dupla-dupláig, 25 ponttal és 10 lepattanóval zárta a mérkőzést. A bajaiak próbálkoztak becsülettel, de hiába jutott el Hosszú Gergő 19 pontig, 15 hárompontos kísérletéből csak három akadt be, és a csapat többi tagja sem büszkélkedhetett remek dobóteljesítménnyel.

Kecskemét: Mészáros M. (25 pont, 10 lepattanó), Pongó Máté (15 pont, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), Puszta Dávid (17 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Pongó Martin (13 pont, 7 lepattanó)

Baja: Hosszú (19 pont), Mándity (17 pont, 8 kiharcolt fault, 5 eladott labda), Ágfalvi (14 pont, 11 lepattanó)

Nyugati csoport

Veszprémi Egyetem - Győrszol-Széchenyi Egyetem 71-63 (15-18, 20-26, 23-10, 13-9)

Az első félidőben a remekül játszó Pankár vezette győriek akarata érvényesült, a vendég együttes elsősorban a második 10 percben játszott roppant eredményesen támadásban és a szünetben 9 pontos vezetésüket mutatatta az eredményjelző. A harmadik negyed óriási fordulatot hozott. Rendezte védekezését a hazai együttes, amelyben Kováts, Fekete és Kiss hatalmas mezőnymunkát végeztek, a pontokért pedig elsősorban a rutinos Mérész Csaba, valamint Faragó és Bogdán feleltek. A harmadik tíz percben megfordította az állást a Veszprém, amely az egészen különleges részletekben 41-es értékindexet összehozó Mérész vezérletével a küzdelmes záró szakaszban kiharcolta a győzelmet. A győrieknél ezúttal nem tudott senki felnőni a meccs végére talán elfáradó Pankár, Hegedűs, Csaplár-Nagy hármas mellé, a vendégek 63 pontjából a trió 56-ot jegyzett.

Érdekességek a statisztikából:

Veszprém: Mérész (20 p,, 3/7 dupla, 0/2 tripla, 14/14 büntető, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 gólpassz, 12 kiharcolt fault), Faragó (13 p., 2/5 dupla, 2/9 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda, 1 gólpassz), Bogdán (12 p., 3/5 dupla, 2/5 tripla, 3 lepattanó, 1 szerzett, 4 eladott labda, 1 gólpassz), Fekete (10 p. 5/8 dupla, 0/3 tripla, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Kováts (5 p., 1/2 dupla, 1/3 tripla, 2 lepattanó, 6 szerzett, 1 eladott labda), Kiss B. (4 p., 1/1 dupla, 2/2 büntető, 8 lepattanó, 2 eladott labda, 1 gólpassz)

Győr: Pankár (27 p., 7/11 dupla, 1/2 tripla, 10/12 büntető, 4 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Hegedűs (17 p., 7/15 dupla, 0/1 tripla, 3/6 büntető, 10 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 2 gólpassz), Csaplár-Nagy E. 12 p. (2/6 dupla, 1/3 tripla, 5/6 büntető, 8 lepattanó, 1 eladott labda).

SMAFC-NYME - Treff 07 SE 90-56 (20-4, 23-15, 21-14, 26-23)

Az előző fordulóban az egyik újonctól, a Pécstől kikaptak a soproni egyetemisták. A másik újonc, a megilletődötten kezdő érdi csapat ellen az egészségügyi okokból távol maradó Vetési Imrét Horváth József helyettesítette, s irányításával a kemény, határozott hazai védekezéssel szemben nem tudott kibontakozni a vendég együttes, amely közel 6 és fél perc elteltével szerezte első pontjait. Végig a hazai csapat akarata érvényesült, a palánkok alatt nyomasztó volt a soproni fölény, amit a lepattanóharc 45-22-es végeredménye is jól mutat. Horváth József minden játékosának bőven adhatott játéklehetőséget, az érdiek csak a záró szakaszban tudták kiegyenlítetté tenni a játékot, de ekkora már régen eldőlt minden.

SMAFC: Kovács B. (19 pont, 8/12 dupla, 3/4 büntető, 11 lepattanó, 5 szerzett, 1 eladott labda, 3 gólpassz, 4 blokk), Balogh G (14 pont, 5/8 dupla, 1/3 tripla, 1/4 büntető, 1 szerzett labda, 3 gólpassz), Takács (14 pont, 4/6 dupla, 2/9 tripla, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 3 eladott labda), Csaplár Nagy A. (10 pont, 4/9 dupla, 2/4 büntető, 16 lepattanó (8-8 védő és támadó)),Karácsonyi Zs. (0 pont, 0/1 dupla, 0/1 tripla, 3 lepattanó, 6 szerzett, 2 eladott labda, 9 gólpassz)

Treff 07: Károly (22 pont, 8/16 dupla, 0/3 tripla, 6/9 büntető, 2 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Valaczkay (12 pont, 6/17 dupla, 0/3 tripla, 2 lepattanó, 5 szerzett, 1 eladott labda), Nyikityin (7 pont, 2/4 dupla, 3/5 büntető, 2 lepattanó, 1 szerzett labda, Ipach (6 pont, 3/5 dupla, 0/1 tripla, 5 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 1 gólpassz), Tóth L. (6 pont, 3/10 dupla, 0/1 tripla, 0/1 büntető, 9 lepattanó (4 védő, 5 támadó), 2 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz)

Ceragem Kozármisleny SE– TF Hegyvidék 66-54 (4-15,21-10,19-13,22-16)

Az első negyed egyértelműen a roppant tompán kezdő hazai együttessel szemben a fővárosi alakulaté volt, amely 11 pontos előnyt szerzett. A második szakaszban támadásban sokkal szervezettebb, tudatosabb lett a mislenyiek játéka, akik szünetig ledolgozták az első negyedben összeszedett hátrányukat. Térfélcsere után is lendületben maradtak a baranyaiak, gyorsan elléptek 8 ponttal, ám erre egy agresszív letámadással felelt a TF csapata, s a negyed végére feljött 1 pontra. A záró szakaszban aztán a rutinos, s ismét egy igen erős dupla-duplát elérő Gémes vezetésével egyértelműen ellenfele fölé kerekedett a Kozármisleny, s zsinórban második meccsét nyerte meg.

Érdekességek a statisztikából.

Kozármisleny: Gémes (21 p., 6/14 dupla, 1/3 tripla, 6/6 büntető, 17 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 1 gólpassz), Boldizsár (14 p., 4/7 dupla, 1/1 tripla, 3/5 büntető, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 1 gólpassz), Juhász 10 (4/5 dupla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kis B. (10 p. 4/5 dupla, 2/4 büntető, 5 lepattanó, 1 szerzett labda, 2 gólpassz)

TF: Katona (15 p., 4/8 dupla, 2/9 tripla, 1/1 büntető, 5 lepattanó, 2 szerzett labda), Moravcsik (14 p., 5/6 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető, 4 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Szobi (8 p., 4/17 dupla, 0/3 tripla, 5 lepattanó (4 támadó), 2 szerzett, 1 eladott labda, 1 gólpassz), Franczva (2/4 dupla, 0/1 büntető, 11 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda)

Bonyhádi KSE – FKSZC Sárvár 79-31

Az egyik legjobbjukat, Kiricsi Lászlót nélkülöző sárváriak a bedobóval együtt sem számítottak volna esélyesnek Bonyhádon, ám nélküle igen kevés ellenállást tudtak kifejteni. Hatástalanok voltak támadásban, s ebben jelentős szerepet játszott a szinte ”kereskedelmi mennyiségben” eladott 28 labda. A Bonyhád könnyedén szerezte meg a két bajnoki pontot, még úgy is, hogy a lepattanóharcot némiképp meglepő módon a vendégek nyerték 37-29-re...

Bonyhád: Tömösváry (19 p., 4/8 dupla, 3/7 tripla, 2/4 büntető, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Lukács (15 p., 5/8 dupla, 1/6 tripla, 2/3 büntető, 1 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 gólpassz), Lőrincz (13 p 5/9 dupla, 1/6 tripla, 4 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 6 gólpassz)

Sárvár: Szabó B. (10 pont, 3/7 dupla, 4/6 büntető, 6 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda), Szabó D. (7 p., 2/11 dupla, 3/4 büntető, 10 lepattanó, 8 eladott labda, 1 gólpassz), Feigl (4 p., 2/8 dupla, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz).

MAFC-Újbuda – Kanizsa KK DKG EAST 55-63 (12-14, 16-14, 15-12, 12-23)

A fiatal, de határtalanul lelkes hazaiak három negyeden át remek védekezésükkel alaposan megnehezítették az NB I B-s szinten nevesebb, rutinosabb játékosokból álló kanizsai együttes dolgát, bár a vendégek sérülés miatt nélkülözték eddigi legeredményesebb játékosukat, a légiós Neal-t. A záró szakaszban aztán a remek dobóformát mutató Beák vezéreltével a vártnál jóval nehezebben is, de érvényre tudta juttatni nagyobb tudását a vendég együttes és megnyerte a találkozót. Ahhoz, hogy a MAFC-Újbuda bravúrt érjen el ”magasabbra taksált” együttesek ellen, ennél jobb dobóteljesítmény kell (2/22, 9% - távolról).

MAFC-Újbuda: Radovics R. (15 p., 5/12 dupla, 1/5 tripla, 2/2 büntető, 8 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda), Misek (12 p. 4/12 dupla, 1/5 tripla, 2 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda, 3 gólpassz), Fodor K. (10 p. 5/8 dupla, 0/4 tripla, 6/9 büntető, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 1 gólpassz) Temesvári (10 p. 3/6 dupla, 0/4 tripla, 5 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 1 gólpassz)

Nagykanizsa: Beák (33 p. 6/11 dupla, 5/9 tripla, 11 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda), Hoffmann (16 p. 6/11 dupla, 0/4 tripla, 4/5 büntető, 12 lepattanó (6-6 védő és támadó), 2 szerzett, 1 eladott labda, 1 gólpassz), Bausz (6 p, 3/7 dupla, 0/2 tripla, 1 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Czigler (0 pont, 0/3 dupla, 5 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda, 3 blokk)

Budapesti  Honvéd – PTE-PEAC PVSK 73-72 (23-8, 20-20, 14-27, 16-17)

Tíz percnyi játék után koránt sem látszott a pécsi csapaton, hogy az előző fordulóban a jó erőkből álló SMAFC-ot is le tudták győzni. Körbelőtték a gyűrűt, míg a Honvéd az ellentámadásokból lerohanta őket és hamar magabiztos előnyt tudott összehozni. Szépen lassan azért magára talált Zalay Zoltán legénysége és a félidőbeli 15 pontos hátrányukat sikerült eltűntetniük az utolsó negyedre, ami egy nem mindennapi végjátékot hozott. Alig egy támadásnyi idő volt csak hátra, amikor egy ponttal vezetett a Honvéd, de a PEAC támadhatott a győzelemért. Egy szép betörés, leosztás utáni belépésből könnyű ziccerrel meg is szerezte a vezetést a pécsi gárda. A vendégek már ünnepeltek, de 0.4 másodperc még hátra volt. Átvenni, felemelni, eldobni kevés ez az idő. Félpályáról jöttek a hazaiak, felívelték a kosárhoz a lasztit, érkezett Sétáló Tamás és két kézzel, elementáris erővel behúzta a gyűrűbe a labdát az idő lejárta előtt. A fiatal center, egyetlen pontja volt ez a mérkőzésen.

Honvéd: Lőrincz (15 pont, 13 lepattanó), Tursics (12 pont, 7 gólpassz), Szécsényi (7 pont, 6 kiharcolt fault, 6 szerzett labda, 6 gólpassz)

PEAC: Horváth B. (29 pont, 7 hárompontos, 8 lepattanó, 5 eladott labda), Mihalics (14 pont, 4 szerzett labda)