B csoport - 5. forduló

Keleten a Tiszaújváros múltheti sikere után lendületben maradt és otthon is győzelmet aratott, a még mindig nyeretlen DEAC ellen. A Baja ismét hozta a kötelező hazait, ezúttal az újonc Szerencs volt az áldozat,  a Törökbálint pedig a Kaszások pályáján szenvedett meg makulátlan mérlegének megtartásáért. A Tarján a vártnál simábban tudott győzni a Nagykőrös pályáján, míg a "szomszédban" egy szoros meccsen szenvedett vereséget a Vásárhely a Kecskemét fiatal legénységétől.

A nyugati csoportban a Nagykanizsa "ijesztő" kezdés után érvényre juttatta a papírformát a Sárvár ellen. A Győr váratlanul biztos győzelmet aratott a Kozármisleny otthonában, s a Pécsett "repülőrajttal" indító, s ott diadalmaskodó Bonyhádra is ugyanez vonatkozik. A TF egy küzdelmes, "védekezős" meccsen verte a Honvédot, a Veszprém érdi vendégjátéka pedig bőséges ponttermést, s a papírformának megfelelően vendégsikert hozott. Lássuk a történteket részletesen.

Keleti csoport

Tiszaújvárosi Tisza TV - DEAC 61-53 (13-24, 18-10, 15-11, 15-8)

Jól kezdett a továbbra is első győzelméért hajtó debreceni gárda, hamar tíz pont körüli előnyt szorgoskodtak össze, kihasználva, hogy a Tiszaújváros rengeteg ziccert hibázott a mérkőzés elején. Váltott a hazai gárda védekezésben és a zóna elleni játék már nem feküdt olyan jól Nagy Ágoston tanítványainak, folyamatosan csökkentette hátrányát a vendéglátó együttes. Az utolsó negyedben sikerült a hazaiaknak végleg a maguk javára fordítaniuk a mérkőzést, és egymás utáni második győzelmüket aratni a szezonban. A DEAC vesztét ismét a zónavédekezés és a lepattanócsata okozta, amit igen nagy különbséggel vesztettek el (52-26).

Tiszaújváros: Kóthay (12 pont, 4 kiharcolt fault), Csabák (10 pont, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Magyar (9 pont, 7 lepattanó)

DEAC: Nagy B. (15 pont, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Nagy S. (10 pont, 8 lepattanó)

Bajai Bácska FKE - Szerencs VSE 89-66 (17-13, 27-25, 19-9, 26-19)

Ismét egy hazai meccs Baján, ahol ismét a szebbik arcát mutatta a hazai gárda. Bár egy félidőig partiban tudott maradni a vendég szerencsi együttes, az ismét remek napot kifogó Hosszú Gergő vezette bajaiak ellen végül kénytelenek voltak kapitulálni. Egyik csapatnak sem hosszú a cserepadja, de a borsodiaké most még annál is rövidebbnek bizonyult, nem érkezett érdemi segítség a kezdőötös tagjainak, akik a faultproblémák és a fáradtság miatt nem bírták 40 percig a vendéglátók tempóját, így továbbra is várniuk kell első NB I-es győzelmükre.

Baja: Hosszú (28 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz), Nagy D: (13 pont, 3 gólpassz), Mándity (10 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)

Szerencs: Endrész (16 pont, 7 kiharcolt fault), Jakab L. (16 pont, 5 gólpassz), Kovács Á. (15 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 6 kiharcolt fault)

Óbudai Kaszások – MTK Törökbálint 64-67 (14-17, 21-25, 12-12, 17-13)

Majdnem összejött a bravúr hazai pályán a Kaszásoknak, de nem sikerült megtörniük rossz sorozatukat (3 vereség zsinórban) és megállítani az eddig döcögősen futó Törökbálint szekerét. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a vendégek mindig egy lépéssel az óbudaiak előtt jártak, főleg magassági fölényüknek köszönhetően, a lepattanócsatát például óriási fölénnyel, 43-23-ra nyerték. Persze kellet ehhez az is, hogy a hazaiak magas embere, Horváth Márton hamar a padra kényszerült faultproblémái miatt, de még ilyen alacsony szerkezetben is képes volt lépést tartani esélyesebb ellenfelével a Kaszások alakulata. A végjátékban ismét magas embereinek köszönhetően tudott előnyt szerezni a Törökbálint, és bár labdája volt a hazaiaknak az egyenlítéshez, az utolsó támadást nem sikerült kosárra váltaniuk, így a vendégek örülhettek továbbra is makulátlan mérlegüknek.

Kaszások: Mike (15 pont, 4 szerzett labda, 6 kiharcolt fault), Losonczy (12 pont, 5 eladott labda, 6 kiharcolt fault), Horváth M. (5 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda)

Törökbálint: Gorski (17 pont, 13 lepattanó, 7 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Szabó B. (15 pont, 10 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Kovács A. (15 pont, 10 lepattanó,)

Nagykőrösi Sólymok – Salgótarjáni KSE 85-110 (19-32, 23-23, 11-27, 32-28)

Nem a védekezés dominált a Salgótarján nagykőrösi vendégszereplése alkalmával, pontgazdag mérkőzést játszottak egymással a felek. A fiatal hazai gárda öt percig tudta tartani a lépést a tavaly még A-csoportos ellenfelével szemben, aztán az ”öregek” magukhoz ragadták a Marshall botot és a Hartvich-Sebők-Godena trió által vezérelt tarjániak pillanatok alatt elléptek vendéglátójuktól. Kiegyenlített második etap után újból megrázta magát a nógrádi gárda és remek harmadik negyedbeli produkciójának köszönhetően gyakorlatilag 30 perc elteltével eldöntötte a mérkőzést. A Nagykőrösnek nem sikerült a bravúr hazai pályán, továbbra is menetel a Salgótarján, aki az első fordulóbeli fiaskója óta négy meccses győzelmi szériát épít.

Nagykőrös: Lakosa (25 pont, 4 szerzett labda, 4 eladott labda), Tóth V. (22 pont, 4 gólpassz), Nagy B. (15 pont, 7 lepattanó)

Salgótarján: Hartvich (25 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Surmann G. (23 pont, 4 kiharcolt fault), Kocsis (14 pont), Surmann P. (12 pont, 6 lepattanó)

Kecskeméti Főiskola – EnterNet Vásárhelyi KS 88-78 (25-21, 22-16, 19-19, 22-22)

Legutóbb verséggel távozott a szomszédvárból a Vásárhely (Nagykőrösön szenvedtek vereséget), most a győzelem reményében utaztak vendégségbe, ezúttal a pár kilométerrel arrébb fekvő, Kecskemét otthonába. A kezdés biztató is volt, ám a hazaiak hamar nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, gyorsabb, mozgékonyabb támadásokat vezettek, míg a vendégek játéka akadozott. Ennek ellenére végig látótávolságon belül tudtak maradni Utasiék, az utolsó percben több labdájuk is volt az öt pontos hátrány ledolgozására, ám mindegyik kísérletük kiszédült a gyűrűből, így a hazai csapat gyűjthette be a megérdemelt győzelmet.

Kecskemét: Mészáros M. (13 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz), Pongó Martin (21 pont, 5 gólpassz), Pongó Máté (10 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 kiharcolt fault)

Vásárhely: Vas P. (24 pont), Kukla (14 pont, 13 lepattanó)

Nyugati csoport

Treff 07 SE - Veszprémi Egyetem 82 -101 (20-28, 20-21, 15-27, 27-25)

Az első félidőben jól tartották magukat a felépült Sipos személyében egy rutinos játékossal erősödő nyeretlen érdiek. A veretlen Veszprém a második félidő elején robbantott, s a harmadik negyedben igen jó dobóformát mutatva el is döntötte a meccset. Az érdieket dicséri, hogy nem adták fel, s egy igen jó záró negyedet produkálva végül 20 ponton belülre kerültek.

Érdekességek a statisztikából.

Treff 07 SE:

Tóth L. (19 p., 9/10 dupla, 1/3 büntető, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Sipos (15 p., 5/7 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 3-3 lepattanó és eladott labda, 1 gólpassz), Károly (12 p., 4/11 dupla, 0/1 tripla, 4/6 büntető, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Ipach ( p., 2/7 dupla, 1/1 tripla, 2/4 büntető,1 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott labda, 2 gólpasssz), Valaczkay (3/7 dupla, 1/4 tripla, 2 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda, 1 gólpassz).

Veszprém:

Faragó (23 p., 2/4 dupla, 5/6 tripla, 4/6 büntető, 2 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Mérész (22 p., 8/9 dupla, 2/2 tripla, 5-5 lepattanó és gólpassz, 2-2 szerzett és eladott labda), Kováts (19 p., 2/6 dupla, 5/12 tripla, 2 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 4 gólpassz), Fekete (10 p., 3/5 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető, 6 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda).

Kanizsa KK DKG EAST - FKSZC Sárvár 77-54 (15-16, 23-9, 23-8, 16-21)

A lelkes sárváriak "nekiugrottak" az esélyes, ám kissé tompán kezdő kanizsai csapatnak, s nem kis meglepetésre "elvitték" az első negyedet. A két középső szakaszban aztán érvényre juttatta nagyobb tudását Kovács Nándor együttese, amely a védekezésén is szigorított, s így bebiztosítva a papírformát hozta a kötelezőt jól küzdő, ám továbbra is nyeretlen ellenfelével szemben.

Nagykanizsa:

Bus (13 p., 4/11 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető, 1 lepattanó, 1 szerzett, 2 eadott labda, 7 kiharcolt fault), Beák (13 p., 4/ dupla, 1/1 tripla, 2/3 büntető, 2 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott labda, 2 gólpassz), Zsámár (13 p., 3/5 dupla, 0/1 tripla, 7/10 büntető, 9 lepattanó), Bausz (7 p., 3/6 dupla, 1/1 büntető, 1 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz)

Sárvár:

Szabó D (12 p., 6/8 dupla, 3 lepattanó, 1 szerzett 2 eladott labda), Szabó B. (10 p, 4/10 dupla, 2/6 büntető, 9 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 1 gólpassz), Fodor R. (10 p., 1/9 dupla, 2/2 tripla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 1 szerzett, 5 eladott labda, 1 gólpassz), Feigl (8 p., 4/6 dupla, 0/2 büntető, 14 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz).

Ceragem Kozármisleny - Győrszol Széchenyi Egyetem 51-70 (10-14, 12-18, 18-18, 11-20)

Kemény, küzdelmes mérkőzés volt, mindkét együttes nagy energiát fordított a védekezésre. A támadásban valamivel pontosabb, Csaplár-Nagy Ervint nélkülöző Győr fokozatosan lépett el a hazai együttestől, s a szünetig 10 pontos előnyt szerzett. Ezt egy fordulatos harmadik negyedben megőrizte, s a záró szakaszban még rá tudott tenni egy lapáttal, erre pedig már nem volt válaszuk a hazaiaknak, akiknél a statisztika szerint Gémes Levente nem szerzett lepattanót...

Érdekesség a statisztikából:

Kozármisleny:

Gémes (13 p, 5/15 dupla, 3/4 büntető ), Boldizsár (13 p., 5/12 dupla, 1/2 tripla, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Kis B. (10 p., 5/10 dupla, 0/3 büntető, 6 lepattanó, 3 eladott labda, Lánczos ( 5 p, 1/3 dupla, 1/1 tripla, 4 lepattanó, 2 eladott labda, 4 gólpassz)

Győr:

Pankár (22 p., 7/9 dupla, 1/5 tripla, 5/6 büntető, 6 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda, 1 gólpassz), Horváth G. (13 p., 5/9 dupla, 1/5 tripla, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Papp (11 p., 5/9 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető, 9 lepattanó, 1 eladott labda), Hegedűs (8 p., 4/8 dupla, 0/3 tripla, 7 epattanó, 2 szerzett albda, 6 gólpassz).

TF Budapest - Bp Honvéd 58-48 (10-8, 15-13, 16-15, 17-12)

Végig nagy küzdelem, kemény védekezés volt a jellemző a két fővárosi gárda meccsén. Részben ennek a következtében mindkét csapat igen gyengén dobott. A TF csapata egy kicsivel minden negyedben jobb volt, s győzelmét elsősorban - furcsa ilyet írni egy ilyen kevés pontot hozó meccs kapcsán - a szervezettebb támadójátékának köszönheti, amit a 13-6-os gólpassz-arány is jól mutat. Moravcsik egymaga több gólpasszt osztott ki társainak, mint ahány asszisztot a mérkőzésen triplát nem dobó (0/8) Honvéd tejes csapata jegyzett.

Érdekességek a statisztikából:

TF:

Szobi 6/16 dupla, 1/4 tripla, 5 lepattanó, 1 szerzett labda, 3 gólpassz), Sztrányay (13 p., 5/9 dupla, 3/4 büntető, 7 lepattanó, 1 eladott labda), Moravcsik (12 p., 2/3 dupla, 2/10 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 10 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz).

Honvéd:

Stefán (11 p., 3/6 dupla, 5/6 büntető, 7 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda), Földi (6 p., 2/4 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Tursics (6 p., 1/6 dupla, 0/2 tripla, 4/4 büntető, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault)

PTE PEAC PVSK - Bonyhádi KSE 75-92 (21-37, 17-22, 20-22, 17-11)

A Pécs sem játszott rosszul, de védekezési hibáit kihasználva a Bonyhád káprázatos első tíz percet produkált, és egészen kitűnő dobóteljesítménnyel tetemes előnyre tett szert. Érdekességként jegyezzük meg, hogy a félidőben 59 pontnál járt a Bonyhád, a TF 58 ponttal meccset tudott nyerni... A szünetig szerzett 21 pontos előnnyel aztán a második félidőben gond nélkül "célba ért" a vendégcsapat, a hármas győzelmi sorozattal kezdő. ám ezzel a verséggel zsinórban második mérkőzésén alulmaradó, a jelek szerint kissé megtorpanó pécsi együttes otthonában.

Pécs:

Bíró (20 p, 1/2 dupla, 5/10 tripla, 3/3 büntető, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Sipos (11 p., 2/3 dupla, 0/2 tripla, 7/8 büntető, 3 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda, 1 gólpassz), Mihalics (11 p., 2/4 dupla, 1/3 tripla, 44 büntető, 3 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth B. (9 p., 1/1 dupla, 2/3 tripla, 1/2 büntető, 2 eladott labda), Halász (6 p., 0/2 dupla, 0/1 tripla, 6/6 büntető, 3 szerzett, 6 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 2 gólpassz)

Bonyhád:

Lukács (23 p., 7/10 dupla, 1/5 tripla, 6/8 büntető, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 1 gólpassz), Lőrincz (18 p., 1/5 dupla, 4/7 tripla, 4/5 büntető, 2 gólpassz), Rutkai (17 p., 5/6 dupla, 2/3 tripla, 1/1 büntető, 6 lepattanó), Tömösváry (11 p., 2/3 dupla, 1/2 tripla, 4/6 büntető, 10 lepattanó, 4 szerzett, 2 eladott labda)