B csoport - 6. forduló

Keleten tovább őrzi veretlenségét az Eger és az MTK gárdája, kettejük közül a Heves megyeiek izzadtak meg jobban a makulátlan mérlegért a Nagykőrös ellen, a Kecskemét könnyebben kapitulált Törökbálinton. A DEAC megtörte az átkot és először győzött a szezonban, míg a Baját tovább kísérti az idegenbeli nyeretlenség. A Kaszások Vásárhelyen veszített rangadót, míg a borsodi derbin, ha nem is olyan könnyen, de győzni tudott az esélyesebb Tiszaújváros a Szerencs otthonában.

Nyugaton az 6. forduló eseményei közül az élre kívánkozik, hogy egy összesen 107 pontot hozó meccsen megszerezte első győzelmét a Sárvár. A SMAFC egy 2 ponttal még ennél is kosárszegényebb csatában verte biztosan a TF csapatát. A Honvéd-MAFC meccs fordulatosságában emlékeztetett a régi örökrangadókra, a Veszprém ha nem is gálázva, de biztosan verte a Pécs csapatát, a Bonyhád pedig bár mezőnyből rosszabbul  dobott, s a lepattanózásban is alulmaradt, mégis biztosan hozta az érdiek elleni partit.

Keleti csoport

EKF-Eger-HÉSZ SE – Nagykőrösi Sólymok KE 66-50 (21-6, 15-18, 10-13, 20-13)

Lehengerlően kezdett a hazai gárda, nagyobb megerőltetés nélkül léptek át a vendégeken Krasznaiék, még a kicsit gyengébb dobószázalék is belefért a játékukba. Váczi Péter el is kezdte forgatni csapatát, hogy mindenki lehetőséget kapjon a mérkőzésen, de ez balul sült el. Vérszemet kapott a fiatal nagykőrösi legénység, és szépen lassan elkezdték ledolgozni a hátrányukat. Az agresszívabb védekezésre váltó nagykőrösiek a harmadik negyedben már csak négy pontra voltak a vendéglátóktól, de a hazaiak még időben tudtak megújulni, és ha nem is túl meggyőző játékkal, de meg tudták védeni az (eddig) bevehetetlen ”egri várat”.

Eger: Krasznai (17 pont, 5 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Zsemlye (16 pont, 8 lepattanó)

Nagykőrös: Lakosa Zs. (18 pont, 6 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 6 eladott labda), Angyal (10 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda)

DEAC – Bajai Bácska FKE 87-77 (18-17, 20-22, 31-16, 18-22)

Örömünnep Debrecenben: a DEAC bezsebelte első győzelmét az idei szezonban, áldozatuk az idegenben még mindig nyeretlen Baja volt. Hosszú Gergőt most se tudták kikapcsolni teljesen a hazaiak (86 %-os dobóteljesítménnyel jutott el 28 pontig és 37 VAL-ig), de csapatjátékban magasan a vendégek fölé kerekedtek. Öten érték el a debreceni fiatalok közül a tíz pontos határt, a lepattanó harcot sikerült egálra kihozniuk és mindig akadt valaki, aki új lökést tudott adni a csapatnak. A kezdőötös megint nem kapott sok segítséget a cseréktől a bajai csapatnál, amely lassan kezdhet reszketni, ha vendégségbe kell utaznia.

DEAC: Gál B. (13 pont, 5 kiharcolt fault), Asztalos (12 pont, 3 lepattanó), Nagy S. (10 pont, 7 lepattanó)

Baja: Hosszú (28 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Ágfalvi (16 pont, 6 lepattanó), Mándity (12 pont, 5 lepattanó)

Szerencs VSE – Tiszaújvárosi Tisza-TV Phoenix KK 71-78 (18-21, 22-22, 14-22, 17-13)

Borsodi rangadót ígértünk és a szerencsi csapat hatalmas lelkesedésének és küzdésének köszönhetően nem is kellett csalódnunk a mérkőzésben. Egy félidőn keresztül remekül tartotta magát a Jakab-Kovács-Birk trió húzta hazai alakulat, de a harmadik tíz percben sajnos kijött az újonc rutintalansága, a Tiszaújváros pedig élt a lehetőséggel és jó játékkal behúzta a negyedet, majd a mérkőzést is. A vendégek legjobb dobóját, Tóth Tamást a mai napon sem sikerült feltartóztatnia Gulyás László fiainak, a bedobó 26 pontjával lett az egész mezőny legeredményesebbje. Egy sajnálatos incidens is történt a mérkőzésen: a hazaiak játékosa, Szárnya Gábor súlyos sérülést szenvedett a pályán, neki mihamarabbi gyógyulást kívánunk!

Szerencs: Birk (14 pont), Jakab L. (13 pont), Kovács Á. (13 pont)

Tiszaújváros: Tóth Z. (26 pont), Magyar (15 pont), Benőcs D. (10 pont)

EnterNet Vásárhelyi KS – Óbudai Kaszások 86-82 (21-26, 23-18, 21-15, 21-23)

Triplapárbajjal kezdődött a mérkőzés, az első negyedben szinte egyik csapat sem tudott hibázni távolról, amiből végül is a vendégek jöttek ki jobban és zárták előnnyel az első negyedet. A védelem egyik oldalon sem működött tökéletesen, mégis a Vásárhely tudott faragni a hátrányából és egálra hozta a félidőt. A fordulás után a vendégek nem nagyon találták a ritmust támadásban, amit ki is használt a hazai gárda, fordított, de meglépni nem tudott az óbudaiaktól. Az utolsó negyedben úgy tűnt, hogy teljesen szétesik a fekete mezes együttes, ennek megfelelően tíz pontos előny birtokában már több emberének is lehetőséget adott Elek András. Ám a vendégek még nem adták fel és elsősorban Nagy Bálintnak köszönhetően egy izgalmas végjátékra mentették a meccset. Az idő már kevés volt a fordításhoz, így otthon tartotta a két pontot a Vásárhely.

Vásárhely: Dani Z. (14 pont, 4 gólpassz), Vas P. (16 pont, 7 lepattanó), Utasi (11 pont, 6 gólpassz)

Kaszások: Nagy B. (23 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda), Mike (16 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Medve M. (13 pont, 6 lepattanó)

MTK Törökbálint – Kecskeméti Főiskola 105-73 (27-19, 26-22, 24-13, 28-19)

Mivel az ellenfél kulcsjátékosai az aznap szintén bajnoki mérkőzést játszó A csoportos keretnek is a tagjai, így egy elég tartalékos csapattal álltak fel a Törökbálint otthonában. Egy félidőig ki is tartott a lendület és a jó dobóforma, de aztán a palánk alatti fölényét kihasználva érvényesíteni tudta a papírformát Molnár István együttese és továbbra is veretlenek a bajnokságban. Jól jelzi, hogy mennyire is dominált a gyűrű közelében a hazai gárda, hogy a lepattanó csatát 39-11-re nyerték Szabó Balázsék, ráadásul csak a támadótérfélen szedtek annyi lecsorgó labdát, mint az ellenfél összesen. A 71 %-os mezőnymutató is igen imponáló hazai oldalon.

Törökbálint: Szabó B. (12 pont, 10 lepattanó), Kovács A. (20 pont, 5 gólpassz), Gorski (18 pont, 4 gólpassz), Horváth Cs. (20 pont)

Kecskemét: Jakab P. (30 pont, 4 kiharcolt fault), Gyorsa V. (15 pont, 4 lepattanó)

Nyugati csoport

Veszprémi Egyetem – PTE-PEAC PVSK 74-59 (21-17, 16-10, 20-17, 17-15)

A veretlen listavezető megszenvedett újabb sikeréért. A szívós, jól védekező pécsiek bár támadásban nem voltak túl hatékonyak, kemény védekezésükkel azért okoztak kellemetlen pillanatokat a hazai együttes rutinos játékosainak. A Veszprém azért ha szűken is, de minden negyedben jobbnak bizonyult, és mindent egybevetve gond nélkül verte a lelkes, harcos pécsi együttest, köszönhetően elsősorban a lepattanó-harc 36-24-es megnyerésének, valamint annak, hogy a vendégek 50% alatti ”találati aránnyal” (8/18, 44%) értékesítették büntetőiket. A veszprémiek, bár igen kevésszer állhattak a vonalra, mind a 6 (!)kísérletüket pontra váltották.

Érdekességek a statisztikából:

Veszprém: Mérész Cs. (19 p., 3/7 dupla, 3/5 tripla, 4/4 büntető, 6 lepattanó, 5 szerzett, 2 eladott labda, 2 gólpassz), Faragó P. (16 p., 5/12 dupla, 2/6 tripla, 6 lepattanó, 2 szerzett, 8 eladott labda, 7 gólpassz), Kováts V. (13 p., 5/7 dupla, ¼ tripla, 4 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda, 1 gólpassz), Fekete (6 p., 3/8 dupla, 0/2 tripla, 15 lepattanó (6 támadó), 3 szerzett, 1 eladott labda, 2 gólpassz)

Pécs: Horváth B .(15 p., 6/8 dupla, 1/4 tripla, 4 lepattanó, 4 eladott labda), Ignácz (14 p., 4/10 dupla, 1/1 tripla, 3/6 büntető, 2 lepattanó, 5 eladott labda, 1 gólpassz),Mihalics (12 p. 5/8 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető, 9 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda, 3 gólpassz), Halász (10 p., 4/6 dupla, 0/2 tripla, 2/4 büntető, 4 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz)

FKSZC Sárvár - Ceragem Kozármisleny 57-50 (15-12, 14-13, 16-12, 12-13)

Jól kezdtek a hazaiak, leginkább a külső, középtávoli dobásokat védték le jól, köszönhetően a kisemberek (Szabó Dávid, Kiricsi, Horváth) védőmunkájának. A Kozármisleny Juhász és Boldizsár kosaraival tudott meccsben maradni, 11 pontos sárvári vezetésnél ők hozták föl a vendégcsapatot 3 pontra. A végjátékra a Sárvár mehetett be lélektani előnnyel, ahol a büntetőket jól értékesítették a hazaiak, s megszerezték első győzelmüket. A siker egyik kulcsa volt, hogy a Feigl, Szabó Bence, Szendi triónak sikerült kikapcsolnia a vendégek legjobb játékosát, Gémes Leventét. A nyugati csoport két kiváló lepattanózójának csatáját Feigl nyerte Gémessel szemben 21-7-re.

Sárvár: Kiricsi (13 p., 5/13 dupla, 0/3 tripla, 3/5 büntető, 4-4 lepattanó, eladott labda, gólpassz), Feigl (11 p., 3/9 dupla, 5/7 büntető, 21 (!!) lepattanó (8 támadó), 1 szerzett, 8 eladott labda), Horváth Bence (8 p., 1/1 dupla, 2/5 tripla, 4 lepattanó, 2-2szerzett és eladott labda, 1 gólpassz), Szabó B. (7 p., 2/7 dupla, 3/6 dupla, 7 lepattanó, 4 sezrzett, 1 eladott labda, 3 gólpassz)

Kozármisleny: Boldizsár (12 p., 5/10 dupla, 0/2 tripla, 2/5 büntető, 3 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Juhász (10 p., 2/6 dupla, 2/5 tripla, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Gémes (8 pont, 2/6 dupla, 0/2 tripla, 4/4 büntető, 7 lepattanó)

SMAFC NYME - TF Budapest 66-41 (14-8, 15-12, 16-16, 21-5)

A roppant keményen, harcosan védekező, kellemetlen stílusú, ám támadásban nagyon pontatlan, fővárosiak három negyeden át alaposan megnehezítették az esélyesebb soproni együttes dolgát. Persze erről a SMAFC játékosai is tehettek, hiszen az eső 30 percben, amikor megugrottak, mindig túlpörögtek kicsit, s a kissé fejetlen rohanásban többször is visszajött a meccsbe a TF. A záró szakasz elején aztán Halász remek megvillanásai után megtört a budapesti együttes ellenállása, s végül - bár megkínlódott érte - fölényesen nyert a SMAFC.

SMAFC: Balogh G. (14 p., 5/9 dupla, 1/1 tripla, 1/2 büntető, 5 lepattanó), Halász (12 p., 3/4 dupla, 1/3 tripla, 3/5 büntető, 3 eladott labda), Szlávik (11 p., 1/3 dupla, 3/7 tripla, 2 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda), Csaplár-Nagy A. (7 p., 3/6 dupla, 1/2 büntető, 13 lepattanó)

TF: Katona (12 p. 1/10 dupla, 3/9 tripla, 1/2 büntető, 3 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott labda, 2 gólpassz), Dobi (9 p., 4/11 dupla, 0/5 tripla, 1/3 büntető, 7 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda), Sztrányay (7 p., 3/6 dupla, 1/2 büntető, 4 lepattanó)

Bp .Honvéd – MAFC 72 -67 (14-21, 23-19, 19-12, 16-15)

Bő két évtizede még ezt az összecsapást méltán nevezték örökrangadónak, persze nem a másodosztályban, hanem a legjobbak között. Annyiból azért emlékeztetett a hétvégi ütközet a régi Honvéd-MAFC derbikre, hogy ez is fordulatos meccs volt, amelynek elején egyértelműen a vendég MAFC akarata érvényesült. Még a szünetben is a műegyetemi együttesnél volt az előny, ám térfélcsere után a kemény, küzdelmes meccsen a lepattanó-harcot 40-28-ra megnyerő, frissebb hazaiak ”legyűrték” lelkes, de fáradó, szünet után többet hibázó ellenfelüket.

Honvéd: Földi (17 p., 5/7 dupla, 2/5 tripla, 1/2 büntető, 4 lepattanó, 2-2 eladott labda és gólpassz), Szécsényi (12 p. 6/11 dupla, 0/1 büntető, 4 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Tursics (12 p., 2/7 dupla, 1/4 tripla, 5/5 büntető, 2 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda), Bohanek (9 p.,4/9 dupla, 1/2 büntető, 7 lepattanó), Lőrincz B. (8 p., 4/7 dupla, 10 lepattanó)

MAFC: Koncz (19p., 8/13 dupla, 0/1 tripla, 3/8 büntető, 5 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott albda, 2 gólpassz), Temesvári (11 p., 3/10 dupla, 0/2 tripla, 5/7 büntető, 7 lepattanó), Radovics (11 p., 0/1 dupla, 3/7 tripla, 2/4 büntető, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz), Fodor K. (10 p., 5/10 dupla, 0/1 tripla, 5 lepattanó, 3 gólpassz)

Bonyhádi KSE – Treff 07 SE 99-78 (23-19, 30-21, 23-19, 23-19)

Statisztikai szempontból érdekes meccs volt, hiszen nagyon ritka, hogy egy csapat úgy nyerjen - különösen 21 pont különbséggel - hogy rosszabbul dobjon mezőnyből (41 ill. 48%), mint ellenfele, és a lepattanó-harcot is elveszítse (28-33). Márpedig mindezek ellenére a papírformának megfelelően sima bonyhádi siker született. A hazaiak elsősorban labdabiztosságuknak köszönhették sikerüket, mindössze ötször ajándékozták oda a játékszert ellenfelüknek, míg az érdiek 15-ször, valamint a büntetőket is sokkal magabiztosabban értékesítették Lukácsék (20/25 80% ill. 13/24 54%). Az pedig igen különleges, s nem nagyon fordul elő, hogy a négy negyed közül háromnak az eredménye hajszálra megegyezzen.

Bonyhád: Lőrincz (27 p., 4/9 dupla, 4/9 tripla, 7/7 büntető, 2 gólpassz), Lukács (15 p., 3/4 dupla, 2/5 tripla, 3/3 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Kovács B. (14 p. 3/4 dupla, 2/8 tripla, 2/3 büntető, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Tömösváry (13 p., 5/10 dupla, 0/3 tripla, 3/4 büntető, 9 lepattanó, 2-2 eladott labda és gólpassz), Ruttkai (11 p., 3/6 dupla, ½ tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 5 gólpassz).

Treff 07: Valaczkay (17 p., 2/5 dupla, 3/11 tripla, 4/4 büntető, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Tóth L. 15 p. 6/11 dupla, 0/1 tripla, 3/8 büntető, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Ipach (15 p., 7/12 dupla, ½ büntető, 8-8 lepattanó és gólpassz), Sipos (9 p., 3/5 dupla, 0/1 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó), Nikitin (9 p., 4/7 dupla, 0/1 tripla, ¼ büntető, 3 lepattanó)