B csoport - 7. forduló

Keleten elvesztette veretlenségét az eddig hibátlan Törökbálint, az Eger viszont megőrizte azt, így most már egyedüliként vezeti a tabellát. Rangadót nyert a Salgótarján Kecskeméten, nehéz túrán van túl a Vásárhely. Az újonc Szerencs továbbra is üldözi első győzelmét a szezonban, a Kaszások nagyon mély gödörben.

Nyugaton egyetlen, ám annál nagyobb meglepetés született. A TF Budapest együttese saját pályáján kiadós verést mért az eddig veretlen Veszprém csapatára. A többi összecsapáson a papírforma érvényesült

(Az eredményre kattintva a mérkőzés statisztikája jelenik meg.)

Tiszaújvárosi Tisza-TV Phoenix KK – Enternet Vásárhelyi KS 70-80 (19-23, 23-23, 14-17, 14-17)

Nehéz hétvége várt a vendégekre, hisz két mérkőzést játszottak két nap alatt, ráadásul mindkettőt idegenben. Tiszaújvárosban remek rajtot vett a Vásárhely, pillanatok alatt 8-20 volt az eredményjelzőn, nem nagyon tudtak ebben a szakaszban dobást hibázni Vasék. Hazai pályán azonban nem adta magát ilyen olcsón a Tiszaújváros, és Tóth Zoltán, Kóthay, valamint Pöstényi vezérletével hamar ledolgozták a hátrányukat, a harmadik negyedben pedig a vezetést is át tudták venni. A vendégek azonban Utasi, Vas, Kukla és a hosszú kihagyás után visszatérő Czibere higgadt játékával meg tudtak újulni a végjátékra és így a csongrádiak első idegenbeli győzelmüknek örülhettek a lefújáskor.

Tiszaújváros: Tóth Z. (20 pont), Pöstényi (12 pont, 4 szerzett labda), Kóthay (16 pont, 4 eladott labda)

Vásárhely: Czibere (16 pont, 4 kiharcolt fault), Vas P. (16 pont, 3 eladott labda), Kukla (10 pont, 5 lepattanó)

Óbudai Kaszások – EKF-Eger-HÉSZ SE 50-78 (16-22, 8-19, 19-16, 7-21)

Nem tudta megállítani hazai pályán a Kaszások együttese az egri gyorsvonatot, a vendégek valósággal átrobogtak az óbudaiakon. Másfél negyedben keresztül tudták tartani magukat Mike Laciék, azután az Eger, a szezon során már többször nyerő húzásnak bizonyuló zónavédekezésre váltott, és a labda szerzésekből gyors gólokkal zilálta szét a vendéglátókat. A harmadik negyedben még egy halvány reménysugár felcsillant a Kaszásoknál, hogy közelebb férkőzzenek a tabella éllovasához, ám a Krasznai mozgatta (7 gólpassz) egri gárda mindig tudott válaszolni a hazaiak kosaraira és ezzel szép lassan fölőrülték ellenfelüket. Nem segített az óbudaiakon a keleti csoport legjobb VAL-pontszámmal rendelkező játékosának, Horváth Mártonnak az elvesztése sem, a center a harmadik felvonásban jutott a kipontozódás sorsára. Az Eger így továbbra is veretlenül vezeti a csoportot, míg a Kaszások elég mély gödörben vannak; a nyitófordulón aratott győzelmük óta sorozatban az ötödik vereségület szenvedték el.

Kaszások: Mike (20 pont), Horváth M. (11 pont, 8 lepattanó)

Eger: Krasznai (14 pont, 7 gólpassz), Kováts R. (11 pont, 7 lepattanó), Zsemlye (11 pont, 7 lepattanó), Erdei (12 pont, 5 kiharcolt fault)

Bajai Bácska FKE - MTK Törökbálint 83-76 (15-18, 20-22, 24-11, 24-25)

Baja továbbra is bevehetetlen a keleti csoport csapatinak, az eddig veretlen Törökbálint is megbotlott a bácskai csapat otthonában. Több kulcsemberük is hullámzó teljesítményt nyújtott a mérkőzésen, ráadásul hárman (Bihari, Horváth Cs., Gorski) ki is pontozódtak, amivel főleg a palánk alatt gyengült meg az MTK játéka. Ágfalvi Bálint ki is használta ezt és szédületes produkcióval örvendeztette meg a hálás hazai közönséget. 34 pontja mellé leszedett 8 lepattanót, kiharcolt 11 faultot és elcsent 6 labdát is a vendégektől. Egy negyedet nyert csak meg csupán a Baja, de az pont elég volt ezen a meccsen a győzelemhez. Hiába próbált meg mindent a Törökbálint csapatkapitánya, Szarvas Gábor a végjátékban, egyedül kevés volt a hazaiak ellen, így elszenvedte első vereségét az idei szezonban Molnár István legénysége.

Baja: Ágfalvi (34 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 11 kiharcolt fault, 4 gólpassz, 54 VAL), Hosszú (17 pont, 9 lepattanó), Mándity (17 pont, 7 lepattanó)

Törökbálint: Horváth Cs. (11 pont, 10 lepattanó), Gorski (19 pont, 9 lepattanó), Szarvas (17 pont, 5 gólpassz)

DEAC – Enternet Vásárhelyi KS 79-74 (23-17, 24-25, 13-15, 19-17)

Egy fáradt Vásárhely lépett pályára Debrecenben, de ez a hazaiak cseppet sem izgatta, agresszív védekezésükkel már rögtön az elején nekiestek esélyesebb vendégeiknek. Czibere és Vas próbálta tartani a lépést az első félidőben a fiatal DEAC-al, de próbálkozásaikat rendre egy triplával törte meg Nagy Ágoston legénysége. A csapatmunkának köszönheti sikerét a hazai együttes, hisz a cserék túldobták a kezdő ötösüket, mind a 12 játékosuk pályára lépett, 11-en közülük plusszos VAL értékkel zártak, és kilencen osztoztak a pontokon. A vendég oldalon Vas és Kukla dicsérhető leginkább, de még az ő remeklésül is kevés volt a lelkes és hajtós DEAC gárdája ellen.

DEAC: Gál B. (13 pont, 6 kiharcolt fault), Nagy S. (12 pont, 7 lepattanó), Asztalos (14 pont)

Vásárhely: Kukla (15 pont, 12 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Vas P. (21 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda)

Nagykőrösi Sólymok SE – Szerencs VSE 91-49

Sok izgalmat nem tartogatott az újonc nagykőrösi vendégszereplése, a borsodiak ismét egy nagy arányú vereségbe szaladtak bele. A Jakad-Birk-Endrész trió ismét derekasan helytállt és termelte a pontokat a Szerencsnek, ám hármójuk jó játéka úgy néz ki kevés lesz a sikerhez, a társaknak is fel kell nőniük melléjük, hogy megszerezzék első győzelmüket az NB 1-ben. Hazai oldalon a 12 pályára lépő játékosból 11-en tudtak a gyűrűbe találni, közülük is a legeredményesebb Lakosa Zsolt volt, a maga 24 pontjával (emellé még 9 lepattanót is összeszedett). A Nagykőrösnek még Szögi Ádám halványabb teljesítménye is belefért (2 pont, 4 eladott labda) a mérkőzésbe, mert a fölényesen megnyert lepattanó csatából (53-22) újabb és újabb támadásokhoz juthattak, amit előbb-utóbb siekrült is gólra váltaniuk.

Nagykőrös: Lakosa (24 pont, 9 lepattanó), Angyal (11 pont, 7 lepattanó, 4 blokk), Mácsai (12 pont, 7 leapttanó)

Szerencs: Jakab L. (20 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), Endrész (13 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Birk (12 pont)

Kecskeméti Főiskola – Salgótarjáni KSE 55-63 (10-15, 16-14, 16-19, 13-15)

Egy hajtós, küzdős meccsen tudott idegenben győzedelmeskedni a tavaly még A-csoportos  Salgótarján, amely így továbbra is őrzi remek formáját. A győzelem kulcsa biztos, hogy nem a remek dobóforma volt, mert mindössze 44 százalékos hatékonysággal tüzeltek Kocsisék mezőnyből, igaz még ezzel is felülmúlták a kecskemétieket, akiknek csak minden harmadik dobásukat tudták kosárra váltani. Hiába húzta a csapat szekerét ismét Mészáros Máté, egyedül ő tudott 10 pont fölé jutni a vendéglátóknál, míg a nógrádiaknál, akadt egy Hartvich-Surmann Peti duó, akik fejenként 18-18 egységgel terhelték meg a bácskai gyűrűket. Utóbbi ráadásul megint elképesztően sokoldalú játékával volt a Tarján vezére, az idősebb Surmann testvér kilencszer hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait, lekapkodott ugyanennyi lepattanót és emellé kiharcolt még 6 faultot is.

Kecskemét: Mészáros M. (18 pont, 9 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Gruda (6 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda)

Salgótarján: Surmann P. (18 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz, 4 eladott labda), Hartvich (18 pont), Godena (6 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda)

Szerencs VSE 7 0 7 0,50 V7

Ceragem Kozármisleny - SMAFC NYME 57-73 (11-19, 21-21, 17-14, 8-19)

Az első negyedben meglépett a vendég soproni együttes. A következő két szakaszban üldözőversenyt folytattak a felek, az volt a képlet, hogy feljöttek a hazaiak, majd újra elhúzott a SMAFC. A soproni alakulat végül a korábbi bajnok centerek párharcát Gémessel szemben megnyerő, dupla-duplát elérő Csaplár-Nagy Arnold vezéreltével a záró szakaszban bebiztosította győzelmét.

Érdekességek a statisztikából:

Kozármisleny: Kis B (16 p., 8/11 dupla, 0/1 tripla, 0/2 büntető, 3 lepattanó), Hollós (8 p., 4/5 dupla, 0/1 tripla, 2 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 1 gólpassz), Gémes (5 p.,0/3 dupla, 1/5 tripla, 2/2 büntető, 7 lepattanó, 5 szerzett,6 eladott labda, 2 gólpassz).

SMAFC: Balogh G. (14 p., 4/6 dupla, 1/5 tripla, 3/4 büntető,3 lepattanó, 2 eladott labda), Kovács B. (14 p., 6/8 dupla, 2/7 büntető, 5 lepattanó, 2 szerzett, 5 eladott labda), Csaplár-Nagy A. (12 p., 5/10 dupla, 2/2 büntető, 16 lepattanó,1 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Takács N. (11 p., 4/10 dupla, 3 /4 büntető, 3 lepattanó,2 szerzett labda)

Érdekes meccset játszott Érden a Treff 07 SE és a Győr. A Csaplár-Nagy Ervint nélkülöző vendégek a rutinos Pankár, valamint Baruta ponterős játékával, és a "piszkos munkát" végző Hegedűs révén 7 pontos előnyre tettek szert. A folytatásban a remek napot kifogó, pontok, lepattanók és kiharcolt faultok vonatkozásában elért statisztikai eredményei révén tripla-duplát (!) jegyző Károly Máté, valamint Tóth Levente hasznos játékával fokozatosan feljöttek a hazaiak, akik a harmadik negyed végére ledolgozták a hátrányukat. A győriek azonban a negyedik negyedben újítani tudtak, s ha nehezen is, de győzni tudtak a továbbra is nyeretlen érdiek otthonában.

Treff 07 SE: Károly (32 p., 7/12 dupla,2/3 tripla. 12/14 büntető, 11 lepattanó, 10 kiharcolt fault), Tóth (15 p., 5/9 dupla, 5/10 büntető, 16 lepattanó, 1 szerzett,4 eladott labda, 8 kiharcolt fault,2 gólpassz),Valaczkay (13 p., 5/13 dupla, 1/4 tripla, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Drevenka (0 p., 0/2 dupla, 0/3 tripla, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, gólpassz).

Győr: Baruta (25 p., 6/8 dupla, 3/5 tripla, 4/6 büntető, 8 lepattanó), Pankár (22 p., 4/11 dupla, 1/3 tripla, 11/12 büntető, 6 lepattanó, 1 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth G. (18 p., 7/16 dupla, 0/4 tripla, 4/7 büntető, 3 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda), Hegedűs (10 pont, 2/8 dupla, 1/3 tripla, 3/6 büntető, 16 lepattanó (8-8 védő és támadó), 3 szerzett labda)

A fővárosiak ellenállását úgy is fokozatosan felőrölte a Nagykanizsa, hogy játékosai távolról igen rosszul (6/30, 20%) céloztak. Ha közelebbről próbálkozott, az amerikai Neal-lel nem nagyon tudtak mit kezdeni a Honvéd játékosai. A végeredményt jelentő 20 pontos különbség már a 3. negyed végén kialakult, biztosan hozta a kötelezőt Kovács Nándor együttese.

Nagykanizsa: Neal (30 perc, 29 p., 10/13 dupla, 2/9 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Beák (18 p., 7/13 dupla, 1/8 tripla, 6 lepattanó, 6 szerzett, 1 eladott labda), Bus (11 p., 1/1 dupla, 2/4 tripla, 3/3 büntető, 3 gólpassz), Hoffmann (10 p., 5/8 dupla, 0/2 tripla,0/1 büntető, 14 lepattanó (6 támadó)).

Honvéd: Bohanek (16 p.,8/11 dupla, 7 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda,2 gólpassz), Földi (13 p., 4/7 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 3 lepattanó, 3 szerzet, 4 eladott labda), Taga (12 p., 2/8 büntető, 2/2 tripla, 2/2 büntető, 5 lepattanó), Tursics (11 p., 3/8 dupla, 0/2 tripla, 5/7 büntető, 5-5 lepattanó és gólpassz, 2 eladott labda)

Talán az egész bajnokság eddigi legnagyobb meglepetése! A jórészt nem túl neves, 20 év körüli ifjak alkotta, lendületes, igen kellemetlen, agresszív stílusban kosarazó fővárosiak simán megverték a meccs előtt a tabellát veretlenül vezető, több A-csoportos múlttal is rendelkező játékost felvonultató veszprémieket. A TF csapatára eddig az volt jellemző, hogy keveset kapnak ugyan, de igen keveset is dobnak. Most pár játékosuknak sült a keze, a Veszprém meghatározó emberei közül pedig többen is igen gyenge napot fogtak ki. Az igen "izmos" dupla-duplával záró Sztrányay vezetésével megérdemelt hazai siker született. A lepattanócsatát 37-22-re nyerték a hazaiak, akik 28 büntetőt dobhattak, szemben a veszprémiek 12 kísérletével a vonalról.

TF: Sztrányay (22 p. 7/12 dupla, 8/10 büntető, 18 (!!) lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda, 2 gólpassz), Katona (19 p., 3/6 dupla, 2/3 tripla, 7/8 büntető, 7 szerzett, 4 eladott labda´), Szobi (14 p., 3/10 dupla, 2/7 tripla, 2/4 büntető, 2 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda).

Veszprém: Faragó (13 p., 1/4 dupla, 3/7 tripla, 2/2 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 5 eladott labda), Mérész (6 p., 2/2 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető, 2 szerzett, 6 eladott labda), Kováts (6 p., 0/6 dupla, 2/6 tripla, 2 lepattanó, 3 eladott labda)

Hamar igyekezett meggyőzni a legutóbb első győzelmét megszerző Sárvárt a három  legutóbbi meccsét elveszítő pécsi csapat, hogy ki az úr háznál. A hazaiak parádés támadójátékot produkáltak az első három negyedben, 30 perc után 31 ponttal, 86-55-re vezettek, a végén a sárváriak tisztesre tudták "kozmetikázni" vereségük mértékét.

Pécs: Halász Á. (20 p., 5/5 dupla, 10/13 büntető, 4 lepattanó, 2 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz, 10 kiharcolt fault), Mihalics (18 p., 6/7 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető, 5 lepattanó), Horváth B (15 p., 3/4 dupla, 1/2 tripla, 6/6 büntető, 3 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda), Pöttendi (13 p., 6/6 dupla, 1/2 büntető, 2 lepattanó).

Sárvár: Molnár B. (16 p., 3/7 dupla, 3/8 tripla, 1/2 büntető, 2 lepattanó, 1 szerzett, 5 eladott labda, 2 gólpassz), Szabó D. (14 p., 6/10 dupla, 2/2 büntető, 5 lepattanó), Horváth B. (14 p., 1/5 dupla, 4/8 tripla, 2 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda, 1 gólpassz), Feigl (12 p., 4/4 dupla, 4/4 büntető, 3 lepattanó)

Nem először történt meg a MAFC fiatal együttesével, hogy jó kezdés után marad alul. Ezúttal is nekiestek ellenfelüknek, ám a rutinosabb bonyhádiak később ellenfelük fölé kerekedtek. A MAFC fiataljai ezúttal is igen gyengén dobtak távolról (2/15 13%), így hiába nyerték meg 34-32-re a lepattanó-harcot, a rutin győzedelmeskedett a fiatalság fölött.

MAFC: Radovics (12 p., 3/3 dupla, 0/3 tripla, 6/7 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett,  5 eladott labda, 2 gólpassz), Koncz (11 p., 4/8 dupla, 0/2 tripla, 3/3 büntető, 8 lepattanó, 5 szerzett, 2 eladott labda, 2 gólpassz), Nemes (11 p., 4/6 dupla, 1/2 tripla, 5 lepattanó), Misek (9 p., 4/7 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető, 7 lepattanó, 1 szerzett,2 eladott labda, 5 gólpassz)

Bonyhád: Kovács B. (18 p., 3/4 dupla, 2/2 tripla, 6/9 büntető, 5 lepattanó), Rutkai (15 p., 5/11 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó), Tömösváry (11 p., 4/8 dupla, 0/3 tripla, 3/4 büntető, 9 lepattanó, 2 gólpassz), Lőrincz (10 p., 1/3 dupla, 1/6 tripla, 5/6 büntető, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)