B csoport - 9. forduló

A forduló két legnagyobb rangadóját már hétközben lebonyolították, a harmadikat, az MTK-Salgótarján derbit pedig január 9-re halasztották. A többi mérkőzésen papírforma eredmények születtek, nagyobb meglepetések nélkül.

Keleten a Tiszaújváros hazai pályán kissé meglepő módon, de simán intézte el a nagyobb csapatokat is megszorongató Nagykőröst, míg az alsóházi rangadón a Kaszások magabiztosan hozta a kötelezőt a még mindig nyeretlen Szerencs vendéglátójaként. Két fiatal gárda összecsapásán a DEAC csupán egy negyedig tudott partiban maradni a Kecskeméttel, az Eger-verő  hazaiak simán húzták be az újabb strigulájukat a győzelem rovatba.

Nyugaton a Bonyhád nyerte a hétvége rangadóját, a TF simán verte a Sárvárt, a Nagykanizsa pedig az érdi csapatot. A Győr nagy küzdelemben győzte le  a T-licenszes játékosait ezúttal nélkülöző MAFC-ot, a baranyai derbin pedig a pécsiek győzni tudtak Kozármislenyben.

Keleti csoport:

Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK – Nagykőrösi Sólymok KE 86-69 (24-16, 26-13, 16-10, 20-30)

Szinte végig kézben tartott a mérkőzést a hazai együttes, a félidőre már több, mint 20 pontos előnnyel vonulhattak a borsodiak. Változást egyedül az utolsó negyed hozott, a Szögi Ádám nélkül felálló vendégek letámadása ekkor kicsit megzavarta a Tiszaújvárost, de a győzelmüket még ez sem veszélyeztette. A hazaiaknál négyen is elérték a tíz pontos határt, a legeredményesebbnek Pöstényi bizonyult 20 egységgel, mellette a 224 centis szerb óriás, Dalibor Micic palánk alatti dominanciája nyomott sokat a győzelemben, a center 11 pontja mellé leszedett tíz lepattanó és kiosztott két sapkát is. A vesztes oldalon egyedül Lakosa tudott tíz pont fölött zárni (17), és bár Mácsai igen hasznosan játszott még a vendégeknél (9 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda), ketten kevesek voltak a csapatként jobban működő házigazdák ellen.

Tiszaújváros: Pöstényi (20pont, 4 kiharcolt fault), Micic (11 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), Benőcs D. (10 pont, 7 lepattanó), Lajsz (4 pont, 8 lepattanó, 2 blokk)

Nagykőrös: Lakosa (17 pont,  7 lepattanó), Mácsai (9 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda)

Óbudai Kaszások – Szerencs VSE 83-53 (16-25, 22-8, 18-14, 27-6)

Alaposan ráijesztett vendéglátójára az eddig nyeretlen szerencsi együttes. Az Endrész vezérelte vendégek villámrajtot vettek Óbudán és kilenc ponttal elvitték az első negyedet. A vendéglátók a második negyedben ébredtek, jól működött a hazaiak zónája és gyors gólokkal operálva a félidőre meg is fordították az alsóházi rangadót. A harmadik negyed elején úgy tűnt végleg eldönti a mérkőzést a Kaszások együttese, de a Szerencs nem adta könnyen magát, így csak minimálisan nőtt a differencia. Az utolsó tíz percre elkészültek erejükkel a borsodiak húzóemberei, az óbudaiak pedig Nagy Bálint (39 pont) vezetésével átrohantak ellenfelükön és a vártnál nehezebben, de hozták a kötelezőt az újonc ellen. Ki volt már éhezve a sikerre a Kaszások gárdája, hisz a nyitóforduló óta nem nyertek mérkőzést, de most az említett Nagy Bálint (a majd 40 pont mellé elcsent négy labdát és kiosztott hat gólpasszt) remeklésével és Horváth Marci hasznos játékával (11 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 blokk) behúzták hazai pályán második győzelmüket. A szerencsiek ismét Endrész és Jakab volt a két húzóember, de sokadszorra bizonyosodott be a szezonban, hogy ketten kevesek lesznek a sikerhez.

Kaszások: Nagy B. (39 pont, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Horváth M. (11 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 blokk), Hutlassa (7 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Szilágyi G. (6 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz)

Szerencs: Endrész (20 pont, 90 % mezőnyből 9/10, 4 lepattanó,), Jakab L. (10 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Takács K. (12 pont, 4 kiharcolt fault)

Kecskeméti Főiskola - DEAC 77-63 (20-24, 31-7, 9-14, 17-18)

Jól kezdett a Nagy Botond – Gál Balázs – Nagy Szabolcs trió által vezérelt fiatal debreceni csapat, de csupán egy negyedig bírta tartani magát a hajdúsági gárda a Kecskemét otthonában. A hazaiak ezután megrázták magukat és az ismét brillírozó Mészáros Máté pontjaival fokozatosan rázták le magukról ellenfelüket.  Az A csoportos csapatnál is számításba vett fiatal játékos masszív dupla-dupla ért el a mérkőzésen (26 pont, 10 lepattanó), de nem ő volt az egyetlen, aki képes volt erre a statisztikai bravúrra:  Gruda Gergely 13 ponttal és 11 lepattanóval vállalt oroszlánrészt a hazaiak győzelméből. A lepattanó harcot nagy különbséggel elveszítő (25-44) debreceniek próbáltak faragni a félidőre összeszedett tetemes hátárnyukon, ám csak az eredmény kozmetikázására futotta az erejükből.

Kecskemét: Mészáros M. (26 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Gruda (13 pont, 11 lepattanó – közte 9 támadó!), Puszta D. (9 pont, 6 eladott labda, 6 gólpassz), Lakits (5 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda)

DEAC: Nagy Sz. (14 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Nagy B. (16 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Gál B. (14 pont, 4 kiharcolt fault, 5 eladott labda)

Nyugati csoport

Amint az várható volt, remek meccset hozott össze a két legjobb négy közé jutásra aspiráló együttes. A Bonyhád nem először kezd szédületesen egy-egy fontos összecsapást, s ezúttal is parádés dobóteljesítménnyel megnyugtató előnyre tett szert. A Honvédban most debütáló, legutóbb tavaly a Falco csapatában szereplő Hajmásy parádés, minimum A-csoportos szintű előadással debütált új állomáshelyén, ám az ő remeklése is kevés volt az idegenben a triplákat 60% fölött értékesítő bonyhádiakkal szemben, akiknél a Lukács, Lőrincz,Tömösváry trió parádézott.

Érdekességek a statisztikából:

Honvéd: Hajmásy (25 p., 3/8 dupla 6/10 tripla, 1/2 büntető, 8 gólpassz), Kiss B. (17 p., 8/11 dupla, 1/2 büntető, 4 lepattanó), Stefán (14 p., 6/6 dupla, 2/2 büntető, 4 lepattanó), Tursics (13 p., 3/3 dupla, 7/14 büntető, 3-3 gólpassz és eladott labda, 9 kiharcolt fault)

Bonyhád: Lukács (31 p., 5/7 dupla, 5/7 tripla, 6/6 büntető), Lőrincz (18 p., 0/2 dupla, 6/9 tripla, 3-3 lepattanó és gólpassz), Tömösváry (16 p., 4/8 dupla, 2/2 tripla, 2/4 büntető, 12 lepattanó)

Papírforma eredmény. Az első negyedben remekül dobó hazaiak igen gyorsan eldöntötték az összecsapást. Az érdiek dicséretére legyen mondva, bár nem volt esélyük, nem adták föl, s a második félidőt megnyerték, bár a biztos kanizsai sikert egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni.

Nagykanizsa: Neal (27 p., 6/9 dupla, 3/6 tripla, 6/8 büntető, 7-7 lepattanó és kiharcolt fault), Beák (3/5 dupla, 1/5 tripla, 6/7 büntető, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz), Bus (15 p.,2/2 dupla, 3/6 tripla, 2/3 büntető, 3 gólpassz)

Treff 07: Valaczkay (33 p., 7/12 dupla, 5/10 tripla, 4/4 büntető,  6 lepattanó, 3 gólpassz), Drevenka (19 p., 4/7 dupla, 2/7 tripla,  5/8 büntető, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Nyikityin (13 p., 4 lepattanó)

Igazi kevés pontos TF-meccs, amelyen a rossz dobások utáni lepattanó-termés igencsak bőséges volt, e tekintetben sokatmondó a 61-45-ös végeredmény. A hazaiak négy játékosa szerzett több, mint 10 lepattanót, s nem kevesebb, mint 40 darabot a sárvári palánk alatt kaparintottak meg. Katona igazi (had)vezér volt, sok mindent magára vállalt, 28 pontját 25 mezőnykísérletből szerezte, ám az ő eredményessége is kellett ahhoz, hogy a fővárosiak már lényegében az első félidőben eldöntsék a maguk javára az összecsapást. Még egy érdekes csapatstatisztikai adat, a gólpasszok tekintetében 6-3-ra nyert a hazai együttes...

TF: Katona (28 p., 5/10 dupla, 4/15 tripla, 6/8 büntető,11 lepattanó), Goda (14 p., 13 lepattanó, (8 támadó)), Béres (13 p., 4/6 dupla, 5/5 büntető, 12 lepattanó (6 támadó))

Sárvár: Molnár  B.(18 p., 6/10 dupla, 1/1 tripla, 3/6 büntető, 7 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda), Szabó D. (12 p., 3/6 dupla, 6/6 büntető,7 lepattanó), Szabó B. (8 p., 2/5 dupla, 4/10 büntető, 8 lepattanó)

Fordulatos, küzdelmes meccset nyert meg  a Győr, a tapasztalt, ám az együttesben most bemutatkozó Simon Nándor remeklése révén. Pedig a túloldalon is volt egy extra egyéni teljesítmény, Radovicsé, ám a hazaiaktól ezúttal hiányzott a SMAFC legyőzése alkalmával főszerepet vállaló két T-licenszes játékos, Kovács és Kerpel-Froniius. Így a rutinosabb játékosokból álló vendégek nyerték a csatát, a MAFC pedig ebben az összetételben szinte erőn felül állt helyt.

MAFC: Radovics (26 p., 3/5 dupla, 4/7 tripla, 8/9 büntető, 5 lepattanó), Fodor K. (14 p., 6/9 dupla, 0/3 tripla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Temesvári (10 p.,3/7 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető)

Győr: Simon (24 p.,8/13 dupla, 2/2 tripla, 2/4 büntető, 4 gólpassz), Pankár (13 p., 4/9 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó), Hegedűs (11 p., 4/12 dupla, 0/2 tripla, 3/4 büntető, 16 lepattanó, 4 blokk)

Ceragem Kozármisleny KK - PTE-PEAC PVSK 64-71 (20-23, 14-18, 12-19, 18-11)

Cubela ide. Cubela oda, a Kozármislenynek a korábban A-csoportban is megfordult szerb játékossal együtt sem sikerült diadalmaskodnia a megyei rangadón. A hazaiak új igazolásán semmi nem múlt a mérkőzésen, 33 pontjával, 8 lepattanójával és 9 kiharcolt faultjával toronymagasan a vendéglátók legjobbja volt, társra egyedül a dupla-duplát (19 pont, 11 lepattanó) összehozó Gémes személyében talált, de ketten kevesek voltak az egységesebb csapat benyomását keltő pécsiekkel szemben. A vendégek mind a kilenc pályára lépő játékosa hozzá tudott tenni a pontterméshez, a legeredményesebb Bíró Olivér lett 17 ponttal, szorosan a nyomában Miholiccsal, aki 16 egységig jutott.

Kozármisleny: Cubela (33 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 kiharcolt fault), Gémes (19 pont, 11 lepattanó, 7 kiharcolt fault)

PEAC: Bíró O. (17 pont, 8 lepattanó), Mihalics (16 pont, 5 lepattanó), Pöttendi (12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)